Co dzisiaj gotujesz na obiad? 14

11 czerwca 2019 09:25 / 3 osobom podoba się ten post
Nie gotowałam, ale "namieszałam " chłodnik na bazie maślanki- z buraczkami, świezą rzodkiewką, ogórkiem, koperkiem. Już się chłodzi. Tak jak i mięso w galarecie. I tu myk następny...jeżeli chce się wyprodukować ładną, okrąglutką galaretę to bierzemy butelkę po wodzie niegazowanej "Żywiec", napełniamy ją mięsem, warzywami , wywarem na galaretę i do lodówki...Po zastygnięciu pozbywamy się butelki i mamy galarety wersję artystyczną i praktyczną, bo wygodnie się kroi.
11 czerwca 2019 09:28 / 2 osobom podoba się ten post
Dusia1978

Dobre podejście. Moja mama AK wracam to często zadaje pytanie "Czemu Ty rzadko w domu gotujesz"? A ja odpowiadam, że mam dość gotowania w DE a że zarobiłam sporo kasy to i czasami na gotowy obiad mogę sobie pozwolic. :-)

Mnie nikt o nic nie pyta, niczemu się nie dziwi, gotuję kiedy chcę, bo mieszkam sama 
11 czerwca 2019 09:32 / 4 osobom podoba się ten post
Gusia29

Mnie nikt o nic nie pyta, niczemu się nie dziwi, gotuję kiedy chcę, bo mieszkam sama :-)

Ooooo...Gusia....Ja też gotuję kiedy chcę i mają zjeść to co ugotowałam i niechby się ktos spróbował zdziwić...
11 czerwca 2019 09:54 / 2 osobom podoba się ten post
Coś trzeba odmrozić albo otworzyc
11 czerwca 2019 09:59 / 3 osobom podoba się ten post
Gusia29

Mnie nikt o nic nie pyta, niczemu się nie dziwi, gotuję kiedy chcę, bo mieszkam sama :-)

Ja z córką nastolatka ale też nieraz mamy niechcieja i idziemy na gotowy obiad. A co? Kto bogatemu zabroni???
11 czerwca 2019 10:10 / 4 osobom podoba się ten post
Dziś gotowe filety Knusprig, oczywiście rybne, z piekarnika. Ziemniaki, mizeria. Od wczoraj podaję jeszcze małą miseczkę zupy dziadkowi, przed daniem głównym. O dziwo, zjada. Wczoraj curry Suppe z łososiem, dziś rosołek z marchewką i szpeclami. Zupki gotuję teraz tylko tyle, co na trzy talerze. Ja zjadam podwójną porcję, haha.
12 czerwca 2019 10:25 / 2 osobom podoba się ten post
Matjasy, Bratkartoffeln z cebulką i boczkiem, sałata lodowa.
Pierwszy raz spotyka się, żeby smażone kartofle do śledzia podawać.. Zawsze w kilkunastu miejscach jedli Pell, czyli w mundurkach gotowane. Ale dziadka mam... Chyba jakiegoś krewnego Gesslerowej wszak pół rodziny urodziło się w obecnej Polsce
12 czerwca 2019 11:26 / 1 osobie podoba się ten post
Makaron ze szparagami i pieczarkami- mniej więcej wg. przepisu KonwaliI. Posmakowało nam to!
12 czerwca 2019 11:28 / 1 osobie podoba się ten post
Wszystko świeże! żadnych puszek czy mrozonek kalafior , marchewka , ziemniaki w mundurkach i jajko sadzone
12 czerwca 2019 12:38 / 3 osobom podoba się ten post
Pulpeciki w sosie , ziemniaczki i sałata że śmietaną. Na deser ja tylko kawka bez cukru plus jakiś owoc (dieta) , dla babci paczki córka przyniosła.  Dla mnie też ale ja podziękuję. 
13 czerwca 2019 10:07 / 2 osobom podoba się ten post
Zupa już sie gotuje - 4 skrzydeła z kurczaczka, młoda marcheweczka, pietruszka i parę ziemniakłów plus przyprawy a najwazniejsze dwie łyzki ryżu . Sporo zieleniny lubczyk,natka pietruszki i koperku szczypiorek . Po ugotowaniu dodam 2 ząbki czosnku startego . Jesli pogoda sie nie zmieni tzn. słońce nie wyjdzie za chmur zrobie placki ziemniaczane z twarożkiem i smietaną .
14 czerwca 2019 07:10 / 1 osobie podoba się ten post
Dziś piątek rybka tradycyjnie, frytki i surówka z marchewki i jabłka. Na deser jogurt. 
16 czerwca 2019 11:14 / 2 osobom podoba się ten post
Mielone, ziemniaki i surówka z białej kapusty. Babcia woli mielone w sosie, ale raz zrobię tak, jak ja lubię- same. Ale w lodówce są już małe pulpety i jutro będą na obiad z sosem- tak, jak woli ona.
16 czerwca 2019 11:27
Trochę odmroze steki wołowe i szpinak , paskudne jpkluski , arbuz
16 czerwca 2019 11:27 / 1 osobie podoba się ten post
Trochę odmroze steki wołowe i szpinak , paskudne jpkluski , arbuz