Co dzisiaj gotujesz na obiad? 14

19 sierpnia 2019 13:32 / 4 osobom podoba się ten post
Byłąm w takim domu gdzie stól dekorowano do każdego posiłku tak pieknie i obficie, że na Nahrung już miejsca nie było . Na znak protestu jadałam w kuchni i sama sobie robiłam swojskie dania . Zazdrościli mi, bo u mnie nie tylko smak, ale i zapach był kuchenny . A nie pięć róznorodnych łyżek  rozłozonych na stole, ktorymi nie było co jeść .
19 sierpnia 2019 13:35 / 2 osobom podoba się ten post
Luke

Talerze do zupy i drugiego dania tutaj podgrzewam 2 minuty. Pierwszy raz w Niemczech, bo mój PDP to taki specyfik:smiech3:

No i dobra . Zgodziłeś sie to robisz . Ja nie chcę i nie będę .A podgrzej raz 2 i pól minuty, zobacz czy zauwazy różnicę .
19 sierpnia 2019 13:50 / 3 osobom podoba się ten post
Mleczko

No i dobra . Zgodziłeś sie to robisz . Ja nie chcę i nie będę .A podgrzej raz 2 i pól minuty, zobacz czy zauwazy różnicę .

On nie kazał mi na 2 minuty. Chyba czuję, czy talerz jest gorący czy nie. A dlaczego miałem się nie zgodzić? W przeciwnym razie zawsze by mi mówił, że talerz jest zimny. Niektórzy mają już takie przyzwyczajenia i musimy je również zaakceptować
19 sierpnia 2019 13:54 / 3 osobom podoba się ten post
Mleczko

Byłąm w takim domu gdzie stól dekorowano do każdego posiłku tak pieknie i obficie, że na Nahrung już miejsca nie było . Na znak protestu jadałam w kuchni i sama sobie robiłam swojskie dania . Zazdrościli mi, bo u mnie nie tylko smak, ale i zapach był kuchenny . A nie pięć róznorodnych łyżek  rozłozonych na stole, ktorymi nie było co jeść .

Na Śląsku mówimy, że ktoś ma hopla na jakimś punkcie. Ja takich cudaków nie spotkałem jeszcze
19 sierpnia 2019 13:54 / 2 osobom podoba się ten post
Luke

On nie kazał mi na 2 minuty. Chyba czuję, czy talerz jest gorący czy nie. A dlaczego miałem się nie zgodzić? W przeciwnym razie zawsze by mi mówił, że talerz jest zimny. Niektórzy mają już takie przyzwyczajenia i musimy je również zaakceptować:-)

Przecież napisałam, że nic zdroznego w tym nie widzę. To Twoja praca i sam decydujesz co bierzesz do ogarnięcia .
Jesli bedziesz miał w przyszłosci babcie do opieki, to uważaj, zebyś nie musiał jej łóżka grzać przed spaniem ( to żart, zebyś nie pomyslał inaczej )
19 sierpnia 2019 13:54 / 2 osobom podoba się ten post
Mleczko

Przecież napisałam, że nic zdroznego w tym nie widzę. To Twoja praca i sam decydujesz co bierzesz do ogarnięcia .
Jesli bedziesz miał w przyszłosci babcie do opieki, to uważaj, zebyś nie musiał jej łóżka grzać przed spaniem ( to żart, zebyś nie pomyslał inaczej ):ona placze:

19 sierpnia 2019 13:56 / 1 osobie podoba się ten post
Luke

Na Śląsku mówimy, że ktoś ma hopla na jakimś punkcie. Ja takich cudaków nie spotkałem jeszcze

Tak bywa . Długo pracuję już w opiece . Nie bierz tego dosłownie, coś tam było na talerzach, ale ja wolę inaczej .
19 sierpnia 2019 14:11 / 1 osobie podoba się ten post
Luke

:smiech3:

To w nawiasie napisałam na wszeli wypadek. Widzę, że czujesz czacze .
19 sierpnia 2019 16:12 / 3 osobom podoba się ten post
Mleczko

Przecież napisałam, że nic zdroznego w tym nie widzę. To Twoja praca i sam decydujesz co bierzesz do ogarnięcia .
Jesli bedziesz miał w przyszłosci babcie do opieki, to uważaj, zebyś nie musiał jej łóżka grzać przed spaniem ( to żart, zebyś nie pomyslał inaczej ):ona placze:

Prywatny ekologiczny podgrzewacz łóżkowy 
19 sierpnia 2019 16:21 / 2 osobom podoba się ten post
Mleczko

Byłąm w takim domu gdzie stól dekorowano do każdego posiłku tak pieknie i obficie, że na Nahrung już miejsca nie było . Na znak protestu jadałam w kuchni i sama sobie robiłam swojskie dania . Zazdrościli mi, bo u mnie nie tylko smak, ale i zapach był kuchenny . A nie pięć róznorodnych łyżek  rozłozonych na stole, ktorymi nie było co jeść .

Każdy robi jak mu pasi i na ile sytuacja pozwala ja i na porcelanie jadłam i na zwykłych uszczerbionych,raz było więcej raz mniej , dla mnie bez znaczenia ważne  żeby była atmosfera i zadowolenie z posiłku.
19 sierpnia 2019 17:34 / 3 osobom podoba się ten post
Dusia1978

No to smacznego. Za,droszxze Wam, ze robicie wykwintne dania. Ja takie proste i "rzadsze" bo moja pdp raczej "zupowe" dania chce jesc. Więc jej takie robię i chętnie zjada. A jeszcze bardzo lubi mielone to też często serwujemy jej że ZmiennicZka. 

Ta Twoja zupa pięknie i kolorowo ,a przede wszystkim apetycznie wygląda w tym białym talerzu 
Ja nie powiedziałam, że robię wykwintne dania i pół dnia stoję przy garach,tylko że lubię, jak jest nawet najprostszy czy najskromniejszy posiłek ładnie podany. Tak mam i już, co w tym złego?
Ot,jednym wpisem ,lawinę ruszyłam . Ale fajnie, trochę więcej dowiedzieliśmy się o sobie nawzajem 
 
19 sierpnia 2019 18:17 / 3 osobom podoba się ten post
Gusia29

Ta Twoja zupa pięknie i kolorowo ,a przede wszystkim apetycznie wygląda w tym białym talerzu :-)
Ja nie powiedziałam, że robię wykwintne dania i pół dnia stoję przy garach,tylko że lubię, jak jest nawet najprostszy czy najskromniejszy posiłek ładnie podany. Tak mam i już, co w tym złego?
Ot,jednym wpisem ,lawinę ruszyłam . Ale fajnie, trochę więcej dowiedzieliśmy się o sobie nawzajem :-)
 

Akurat to nalałam dla pdp. Ma ona swoją ulubioną miseczkę . I żeby nawet pozostali jadali w porcelanie ( tutaj się nie jada) to babcia je tylko z tej miseczki. I żadna siła ja nie przekona żeby jadła z innych naczyń. Ale muszę się pochwalić zupka jej dziś smakowała bo nawet dokładkę poprosiła. 
19 sierpnia 2019 19:00 / 3 osobom podoba się ten post
Ciekawe, czy Wasi podopieczni jedzą więcej na kolację? 
19 sierpnia 2019 19:04 / 4 osobom podoba się ten post
Luke

Talerze do zupy i drugiego dania tutaj podgrzewam 2 minuty. Pierwszy raz w Niemczech, bo mój PDP to taki specyfik:smiech3:

Moja osobista mama śniadanie jada  napodgrzanym talerzu bo jej stygnie jedzenie . A jada  zawsze coś ciepłego na śniadanie . Zupę za to jada z kubeczka z dziubkiem tak już ma. Ja mam swoje ulubione szklanki do herbaty , w De tez nieszkodliwe dziwactwa 
19 sierpnia 2019 19:05 / 3 osobom podoba się ten post
Luke

Ciekawe, czy Wasi podopieczni jedzą więcej na kolację? 

Moja pdp je albo nie! Czasami mnie przeraża ile zje a czasami ile nie zje Dzisiaj je