Co dzisiaj gotujesz na obiad? 14

06 października 2019 14:15 / 3 osobom podoba się ten post
Mleczko

Tradycyjny niedzielny obiad :  wieprzowy schabowy z ziemniakami i mizeria z ogórka . Dla mnie zapiekanka ziemniaczana .
Kiedyś kupiłam w Niemczech takie małe kwadratowe brytfanki i zaczęłam je uzywać właśnie do zapiekanek . To takie jednoosobowe . Pięknie sie w nich piecze i wykłada na talerz a mozna też zjeść z brytfanki, bo jest estetyczna .Zrobię tak :ziemniaki w talarki,cebula w talarki,papryka w piórka ułoże to warstwami i zaleję śmietanka z czosnkiem . Po upieczeniu posypię koperkiem . No i mizeria do tego . Mogłabym sobie odpuścić i dodać boczku wędzonego i zrobie tak nastepnym razem .
:mniam:

zapomniałam, dodałam jeszcze ser fet   -    a pachnie obłędnie juz sie dopieka .
06 października 2019 15:11 / 5 osobom podoba się ten post
Ale macie fajne smaki
Dziś karkówka, a za tydzień chłopakom zapowiedział em... kaczkę w całości.W piekarniku. Pomoże mi syn, uczeń Technikum Gastronomicznego, haha
06 października 2019 16:17 / 3 osobom podoba się ten post
Luke

Ale macie fajne smaki:mniam:
Dziś karkówka, a za tydzień chłopakom zapowiedział em... kaczkę w całości.W piekarniku. Pomoże mi syn, uczeń Technikum Gastronomicznego, haha

Nie zapomnij oskubać z piór 
06 października 2019 16:28 / 2 osobom podoba się ten post
Luke

Ale macie fajne smaki:mniam:
Dziś karkówka, a za tydzień chłopakom zapowiedział em... kaczkę w całości.W piekarniku. Pomoże mi syn, uczeń Technikum Gastronomicznego, haha

Ja na kaczkę muszę poczekać do 27 października, klasycznie z jabłkami i czerwoną kapustą . A u Ciebie jak ? 
06 października 2019 16:29 / 3 osobom podoba się ten post
Mleczko

Nie zapomnij oskubać z piór :-):mniam:

No fakt... W całym tym ferworze mogę zapomnieć
06 października 2019 16:29 / 4 osobom podoba się ten post
Klops , buraczki , ziemniaki , sałata
06 października 2019 16:31 / 4 osobom podoba się ten post
dorotee

:gotowanie:Klops , buraczki , ziemniaki , sałata

Przeczytałam klops ............ i pomyślalam, że obiad wykipiał albo sie przypalił 
06 października 2019 16:32 / 3 osobom podoba się ten post
dorotee

:gotowanie:Klops , buraczki , ziemniaki , sałata

Jeden?
06 października 2019 16:33 / 2 osobom podoba się ten post
dorotee

Ja na kaczkę muszę poczekać do 27 października, klasycznie z jabłkami i czerwoną kapustą . A u Ciebie jak ? 

Też z jabłkami, żurawiną i rodzynkami... Taką zrobiłem ostatnio na Święta w Hamburgu... Dla dziadka i jego synów. Skoro powiedzieli... schmeckt gut, to było ok. A ja jadłem resztki swojego karpia bo taką ochotę miałem
06 października 2019 16:34 / 3 osobom podoba się ten post
Luke

Ale macie fajne smaki:mniam:
Dziś karkówka, a za tydzień chłopakom zapowiedział em... kaczkę w całości.W piekarniku. Pomoże mi syn, uczeń Technikum Gastronomicznego, haha

Ale wnętrzności wyjmij !
06 października 2019 16:35 / 2 osobom podoba się ten post
Mleczko

Przeczytałam klops ............ i pomyślalam, że obiad wykipiał albo sie przypalił :-)

Za szybko przeczytałaś
06 października 2019 16:36 / 1 osobie podoba się ten post
Luke

Za szybko przeczytałaś:-(
:smiech3:

06 października 2019 16:37 / 3 osobom podoba się ten post
Konwalia08

Ale wnętrzności wyjmij !

Znowu załamka
Nie zapomnę.
06 października 2019 16:39 / 2 osobom podoba się ten post
Luke

Znowu załamka:-(
Nie zapomnę.
:smiech2:

Co tam Twój dziadek z jajkami , my tu udzielamy porad specjalnie dla Ciebie 
06 października 2019 16:40 / 3 osobom podoba się ten post
Konwalia08

Jeden?

Tak , na chwilę obecną jeden  ale na patelnię trafi 5 , trzy dla mnie , dwa dla Margaretki  na jutro tez