Co dzisiaj gotujesz na obiad? 14

17 października 2019 20:24 / 2 osobom podoba się ten post
Mleczko

I jak smakowało ?

Tak.. Mi tak, haha. A żona.. Za mało zawiesista, haha. Bo zawsze do zup robi lekką zasmażkę, a ta bez... Śmietana się fajnie komponuje. Chociaż składniki takie "żurkowe", to nie żurkowa. Łyżka musztardy też pasuje. 
17 października 2019 20:25 / 3 osobom podoba się ten post
A w niedzielę powtórka z kaczką w tle... Zwłaszcza, że od dziś kaczka w Tesco tylko 6,99 zł
17 października 2019 20:29 / 3 osobom podoba się ten post
Luke

A w niedzielę powtórka z kaczką w tle... Zwłaszcza, że od dziś kaczka w Tesco tylko 6,99 zł

Lepiej zrób z kaczką na stole, a w tle piwo 
17 października 2019 20:33 / 1 osobie podoba się ten post
17 października 2019 21:02 / 2 osobom podoba się ten post
Po ok AM dzisiaj pierwsze dobre piwo , Altbier Frankenheim. Do tego naleśnik z boczkiem ufff , dobrze że pies był z nami , i sałata taka różna . Pycha
17 października 2019 21:16 / 2 osobom podoba się ten post
Pilam
18 października 2019 13:35 / 3 osobom podoba się ten post
Zapiekanka z ziemniaków, cukinii, boczku, śmietanki i rozmarynu a do tego kalafior gotowany na parze z sosem vinegret
18 października 2019 15:24 / 3 osobom podoba się ten post
A u mnie dzisiaj gołąbki nasze rodzime, dodałam trochę maslaczków w proszku i zapach rozniósł sie co całym domu . Wczoraj robiłam fasolkę na zaś i dzisiaj dokończyłam . Fasolke zjadłam ja na obiad, resztę zamroziłam . Moja druga polowa juz kończy gołąbki - smok wawelski jeden - ale ja w drugim garnku zrobiłam gołąbki razem z papryką faszerowaną . To sie ostanie na jutro .
18 października 2019 15:34 / 2 osobom podoba się ten post
Ryba , ziemniaki , brukselka ,sałata
19 października 2019 07:59 / 2 osobom podoba się ten post
U mnie dzisiaj obiadu nie będzie, kupię gotowy na mieście. Ja też muszę mieć przerwę od stania przy garach
19 października 2019 08:30 / 1 osobie podoba się ten post
U nas dzisiak kaczka i buraczki .Nie wiem jeszcze co do tego frytki albo ????
19 października 2019 09:17 / 2 osobom podoba się ten post
Przedwyjazdowy przed lodówki i okolic , zupa krem z brokułów z posypana boczkiem
19 października 2019 09:18 / 3 osobom podoba się ten post
Mleczko

U nas dzisiak kaczka i buraczki .Nie wiem jeszcze co do tego frytki albo ????

Ależ! Ziemniaki tylko
19 października 2019 12:06 / 1 osobie podoba się ten post
Mleczko

U nas dzisiak kaczka i buraczki .Nie wiem jeszcze co do tego frytki albo ????

Taka dziwaczka, w dodatku cala w buraczkach ,to nie wiadomo co za "bajlage " by sobie zażyczyła 
19 października 2019 12:26 / 1 osobie podoba się ten post
Mleczko

A u mnie dzisiaj gołąbki nasze rodzime, dodałam trochę maslaczków w proszku i zapach rozniósł sie co całym domu . Wczoraj robiłam fasolkę na zaś i dzisiaj dokończyłam . Fasolke zjadłam ja na obiad, resztę zamroziłam . Moja druga polowa juz kończy gołąbki - smok wawelski jeden - ale ja w drugim garnku zrobiłam gołąbki razem z papryką faszerowaną . To sie ostanie:-) na jutro .

Ja wczoraj gołąbki, też rodzime ,za granicą gotowałam 
Bez maślaczków czy innych grzybów, ale w gęstym, mocno pomidorowym sosie. 
Syn (rocznik 80 ) mi powiedział, że takie dobre i tak jemu smakują, jak pulpety w sosie pomidorowym ze słoika, w czasach, kiedy był dzieckiem  ! I dbieram to jako komplement, bo w tamtych czasach, jak już udało mi się kilka słoików upolować, to czekały  obok konserwy turystycznej i paprykarza szczecińskiego ,na czas majówek i letnich biwaków nad jeziorem . A nad wodą, wiadomo, wszystko smakuje bardzo dobrze 
Dzisiaj synowa zamroziła resztę, na czasy, jak tesciowa wyjedzie 
A było co zamrozić, bo sztuk 28 nazawijałam.
 
        Następnym razem muszę Twój patent na ten dodatek sproszkowanych maślaczków wypróbować, przy okazji robienia jakiegoś sosu. 
Czy to tylko maślaki rak robisz, czy inne grzyby też?