Co dzisiaj gotujesz na obiad? 14

10 listopada 2019 15:05 / 3 osobom podoba się ten post
A ja dziś karkoweczka wg przepisu Ewy Wachowicz czyli karkówka ponacinana na grube plastry z papryką , cebulką i kiszoną kapustą zapieczone w piekarniku .Pyszne ..bylo
12 listopada 2019 15:23 / 3 osobom podoba się ten post
Co ja sie dzisiaj namęczyłam przy jedzeniu obiadu , o matko   .  Kotlet schabowy z kosteczką, pieknie panierowany w bułeczce i surówka z kiszonej kapusty . Oczywiscie z ziemniakami . Przypomniała mi się w trakcie jedzenia jak mój syn jadł, gdy był brzdącem . Proszę zjedz jeszcze troszkę  x 10 . Też się zachęcałam, bo przecież do jednego kotlecika na tydzień to można się zmusić  .
13 listopada 2019 06:30 / 3 osobom podoba się ten post
13 listopada 2019 10:10 / 2 osobom podoba się ten post
Mleczko

Film jest niedostępny :( 
13 listopada 2019 10:13 / 2 osobom podoba się ten post
Dziś będą frytki i schaboszczaktrochę zieleninki aaaaa...i kalorii moc
13 listopada 2019 10:57 / 1 osobie podoba się ten post
GrazynaM55

Film jest niedostępny :( 

Przejdź na youtube. Mnie sie ten przepis nie podoba, trudno. 
U mnie spaghetti. 
13 listopada 2019 11:33 / 1 osobie podoba się ten post
Mleczko

Obejrzałam na Youtube, ciekawe...
Spróbowałabym chętnie 
Robię inaczej, wszystkie warzywa w barszczu zostają i nic nie miksuję. No i zamiast zielonej fasolki u mnie biała fasola, najlepiej piękny Jaś. 
Wydaje mi się, że zanim bym wszystko w ten sposób "ainrisztowała",to trochę chyba by już ostygło, a zupa dla mnie musi być gorąca podana, nawet lekkie siorbanie mi nie przeszkadza 
Ten chrzan może być ciekawy w barszczu, nigdy nie dodawałam..
A Ty wypróbowałaś już ten przepis?
13 listopada 2019 12:55 / 4 osobom podoba się ten post
Jak ja patrzę jak ten kucharz obiera buraki, to mi wszystkie scyzoryki z szuflady wyskakują On chyba traktuje buraka jako barwnik w zupie.
13 listopada 2019 12:58 / 2 osobom podoba się ten post
Rösti, bitki cielęce w sosie śmietanowo - grzybowym, surowka z selera na ostro. Pić będziemy pózniej
13 listopada 2019 13:06 / 2 osobom podoba się ten post
Mycha

Jak ja patrzę jak ten kucharz obiera buraki, to mi wszystkie scyzoryki z szuflady wyskakują :zaskoczenie1: On chyba traktuje buraka jako barwnik w zupie.

To Borschtsch- nie czuje bluesa i tyle . U nas to cała ceremonia i dbałość o szczegóły .
13 listopada 2019 15:40 / 2 osobom podoba się ten post
Co kraj to obyczaj .Jeszcze nie robilam wg powyzszego przepisu ,ale zrobie .Nie jeden raz patrzac na potrawy " nie z nasze zirmi " dziwilam sie , jak oni moga to jesc .A jednak , sprobowalam i jem . Z czystym sumieniem napisze ze najsmaczniejsze rzeczy jadlam z kuchni arabskiej .Co wievej robie w domu takie obiady i wtedy mam sporo gosci .
 
13 listopada 2019 15:43 / 3 osobom podoba się ten post
Mycha

Przejdź na youtube. Mnie sie ten przepis nie podoba, trudno. 
U mnie spaghetti. 

Przepis nie musi sie podobac Mycho ma smakowac 
13 listopada 2019 15:58 / 2 osobom podoba się ten post
Mleczko

Przepis nie musi sie podobac Mycho :-)ma smakowac :mniam:

Nie będzie mi smakowało i basta 
13 listopada 2019 16:26 / 2 osobom podoba się ten post
Mycha

Nie będzie mi smakowało i basta :-)

Dopoki nie sprobujesz, to tylko teoria .
13 listopada 2019 16:52 / 2 osobom podoba się ten post
Mycha

Nie będzie mi smakowało i basta :-)

Mi by na pewno nie smakowało , bo barszczu ukraińskiego nigdy nie lubiłam i chyba już nie polubię. Czysty, aromatyczny, dobrze przyprawiony barszczyk kocham. Mnie też lekko zszokował sposób obierania buraków. Takie ociosywanie ze skorki. I teraz tak się zastanawiam, czy trzeba by było zastosować tę modyfikację w oryginale, pod groźbą, że inaczej się nie uda ?