Co dzisiaj gotujesz na obiad? 14

03 grudnia 2019 20:02 / 5 osobom podoba się ten post
Maluda

A skad miałeś polskiego ogórka ?:lodowka:

A taki woreczek z kraju przywiozłem... Po kątem sałatki naszej polskiej warzywnej na święta.
W Rewe jest słoik na polskim dziale kwaszonych ogórków . A mam też Max Markt, czyli ten rosyjski sklep, jeszcze tam nie byłem, ale też zawsze tam polskie kiszone mieli i twaróg. Ciasta bynajmniej nie robię
03 grudnia 2019 20:07 / 6 osobom podoba się ten post
Luke

A taki woreczek z kraju przywiozłem... Po kątem sałatki naszej polskiej warzywnej na święta.
W Rewe jest słoik na polskim dziale kwaszonych ogórków . A mam też Max Markt, czyli ten rosyjski sklep, jeszcze tam nie byłem, ale też zawsze tam polskie kiszone mieli i twaróg. Ciasta bynajmniej nie robię:-)

jessu,a ja mam tylko Aldika a nie wyobrazam sobie swiąt bez sałatki ! Juz dzisiaj napomknęłam seniorowi,czy przyjdzie do nas Weinachtsmann,to tylko się zaśmiał.Cieńko widzę przyszłość
03 grudnia 2019 22:57 / 4 osobom podoba się ten post
Nasze kiszone to prawdziwy rarytas 
04 grudnia 2019 14:48 / 5 osobom podoba się ten post
U nas jak to w Górnej Szwabii, szpecle pod każdą postacią, wczoraj z sosem, dzisiaj reszta w  zapiekance. Jutro wolne to se ze 2 pyrki ugotuję. Dziadek niezmiennie na moim wolnym '' zimna kuchnia'' mówi że mu musi żołądek od wrzątku odpocząć
05 grudnia 2019 12:00 / 4 osobom podoba się ten post
Dziś drugi sznycelek wieprzowy, reszta Gnocchi. 
Fasolka szparagowa i czerwona kapusta.
A dziadkowie... Cóż, po raz kolejny na obiad Wurst, tym razem dziś parówki na ciepło z ziemniakami, i trochę czerwonej papryki.
Odkąd tu jestem, to nie widziałem, żeby mięso jedli. Dziadek kawał chłopa, ma ochotę na jedzenie, a tu... Nic. Bo ona nie przepada. Smutne
05 grudnia 2019 13:10 / 4 osobom podoba się ten post
Wątróbka drobiowa, ziemniaki jabłka , czerwoną kapustą .
05 grudnia 2019 14:03 / 3 osobom podoba się ten post
Witam wszystkich u nas wczoraj : placuszki ziemniaczane(ulubione.. Wiadomo w moim wydaniu) , dziś zupka z ziemn. I warzywami plus haha parówa wkrojona. No musi być jakieś mięcho zawsze lub parówa np.  tak u mnie buziaki lecę zaraz na zakupy  
05 grudnia 2019 14:21 / 3 osobom podoba się ten post
Luke

Dziś drugi sznycelek wieprzowy, reszta Gnocchi. 
Fasolka szparagowa i czerwona kapusta.
A dziadkowie... Cóż, po raz kolejny na obiad Wurst, tym razem dziś parówki na ciepło z ziemniakami, i trochę czerwonej papryki.
Odkąd tu jestem, to nie widziałem, żeby mięso jedli. Dziadek kawał chłopa, ma ochotę na jedzenie, a tu... Nic. Bo ona nie przepada. Smutne

A nie interweniowałeś  w tej sprawie u dzieci  pdp? Przecież to niepojęte żeby głodować . Chyba że to taka metoda żeby szybciej pdp przenieść na tamten świat. 
05 grudnia 2019 14:25 / 5 osobom podoba się ten post
Maluda

jessu,a ja mam tylko Aldika a nie wyobrazam sobie swiąt bez sałatki ! Juz dzisiaj napomknęłam seniorowi,czy przyjdzie do nas Weinachtsmann:prezenty_swiateczne:,to tylko się zaśmiał.Cieńko widzę przyszłość :gotowanie1:

Nie Ty jedna. Mojemu dzisiaj powiedziałam, że jutro Mikołajki to powiedział, że on dzieci nie ma a i ja też na dziecko nie wyglądam. To se sama kupiłam prezencik. Naleweczke wiśniowa i jutro sobie święto zrobię. Chyba, że do jutra nie dotrwa.  Na zdrówko dziad(k)u. 
05 grudnia 2019 14:26 / 3 osobom podoba się ten post
Kotlety mielone z ziemniakami. Pdp brokuł ja ogórek kiszony. On nie spróbuję bo twierdzi, że to śmierdzi. Chyba nie próbował go z setą.
05 grudnia 2019 15:05 / 4 osobom podoba się ten post
Krupniczek   Jak ja się za zupami stęskniłam. 
05 grudnia 2019 15:32 / 1 osobie podoba się ten post
Przeczytałam Wasza wpisy i kilka razy sline musiałam przełknąć bo tyle mi jej do gebusi napłynęły odpluc nie mogę bo nie ma gdzie 
Tutaj obiadokolacja dopiero o 18 więc idę owoce przygotować 
05 grudnia 2019 17:10 / 1 osobie podoba się ten post
Kika67

Przeczytałam Wasza wpisy i kilka razy sline musiałam przełknąć bo tyle mi jej do gebusi napłynęły odpluc nie mogę bo nie ma gdzie :smiech3:
Tutaj obiadokolacja dopiero o 18 więc idę owoce przygotować :-)

U mnie obiad o 17 , właśnie skończyłysmy . Udało się 
Co można ugotować świątecznie ? Oprócz kaczki i ryb i owoców morza .
Jak przygotować pierś z gęsi ? Nie posiada pdp czynnego piekarnika . Tak 1 kg mięsa .
 
05 grudnia 2019 17:29 / 2 osobom podoba się ten post
dorotee

U mnie obiad o 17 , właśnie skończyłysmy . Udało się 
Co można ugotować świątecznie ? Oprócz kaczki i ryb i owoców morza .
Jak przygotować pierś z gęsi ? Nie posiada pdp czynnego piekarnika . Tak 1 kg mięsa .
 

No nieźle 17?
U nas 12. O0
kolacja 17;-) u każdego co innego
05 grudnia 2019 17:42 / 1 osobie podoba się ten post
Clio

No nieźle 17?
U nas 12. O0
kolacja 17;-) u każdego co innego

Śniadanie 9:00, kawa 15:00 , obiad 17:00 tak poza każda z nas żyje na własną reke owoce , jogurty , takie tam