Jak minął dzień 5

09 października 2019 18:05 / 3 osobom podoba się ten post
Gusia29

No to łudź się   nadzieją , że inni tylko przecinki zobaczą :-)

Kazdy widzi to co chce, albo miedzy wierszami 
09 października 2019 18:06 / 2 osobom podoba się ten post
tina 100%

Czy to zakamuflowana groźba? :hihi:

No nie ,a Ty znowu na mnie napadasz?
Niech ta cisza zostanie i spokój w tym Twoim "Zurisiu"-to napisałam, tylko jakoś się mnie tak zakamuflowało 
09 października 2019 18:08 / 2 osobom podoba się ten post
tina 100%

Czy to zakamuflowana groźba? :hihi:

Grozić "tamtym" to i w zakamuflowanej formie bym się bała 
09 października 2019 18:15 / 2 osobom podoba się ten post
Gusia29

No nie ,a Ty znowu na mnie napadasz?:hihi:
Niech ta cisza zostanie i spokój w tym Twoim "Zurisiu"-to napisałam, tylko jakoś się mnie tak zakamuflowało :-)

A gdzie napisałam, że Ty grozisz?...Nawet przecinków nie było....
09 października 2019 18:18 / 2 osobom podoba się ten post
Gusia29

Grozić "tamtym" to i w zakamuflowanej formie bym się bała :boi sie:

Szwajcaria jest dość hermetyczna, ale nie wychodzi to nikomu na złe. I rząd jest w normalnych proporcjach co do mieszkanców. Nie ma jakichs nie wiadomo jakich niesnasek. Bo m.in z tego powodu w DE skrajni prawicowcy sobie tak poczynają.
09 października 2019 18:19 / 2 osobom podoba się ten post
tina 100%

A gdzie napisałam, że Ty grozisz?...Nawet przecinków nie było....:-)

Tak mnie wciągnęło to szukanie między wierszami, nawet tego ,czego nie ma ,że normalnie jak w amoku jakimś, tylko patrzę i szukam, co to tam kto przemycić chciał 
09 października 2019 18:21 / 2 osobom podoba się ten post
Gusia29

Tak mnie wciągnęło to szukanie między wierszami, nawet tego ,czego nie ma ,że normalnie jak w amoku jakimś, tylko patrzę i szukam, co to tam kto przemycić chciał :-)

No widzisz. Nie ma tak, że jak grzybiarz, to od razu będzie przekopywał aż do gołej ściółki.
09 października 2019 18:23 / 2 osobom podoba się ten post
tina 100%

Szwajcaria jest dość hermetyczna, ale nie wychodzi to nikomu na złe. I rząd jest w normalnych proporcjach co do mieszkanców. Nie ma jakichs nie wiadomo jakich niesnasek. Bo m.in z tego powodu w DE skrajni prawicowcy sobie tak poczynają.

No to dobrze wybrałaś, że w takim kraju się znalazłaś. Kusisz tą Szwajcarią nie pierwszy raz, chyba naprawdę zacznę się poważniej rozglądać i jakiejś Stelli właśnie tam szukać 
09 października 2019 18:25 / 3 osobom podoba się ten post
tina 100%

No widzisz. Nie ma tak, że jak grzybiarz, to od razu będzie przekopywał aż do gołej ściółki.

Oj,jeśli o Mleczko chodzi, to nie byłabym tego taka pewna 
Widzisz, jaką Ona na te grzyby HITRA 
09 października 2019 18:29 / 3 osobom podoba się ten post
Gusia29

No to dobrze wybrałaś, że w takim kraju się znalazłaś. Kusisz tą Szwajcarią nie pierwszy raz, chyba naprawdę zacznę się poważniej rozglądać i jakiejś Stelli właśnie tam szukać 

Staraj się . Pflegehilfe Schweiz szuka coraz więcej opiekunek. Na początek jest niezła kasa-nie jakas olbrzymia , ale to tak jak kotwica. Nawiązesz kontakty- rozejrzysz się dalej.
Są firmy, które zatrudniają opiekunki już z Bewiligung- takim pozwoleniem. Tam już jest naprawdę wysoka pensja.Ale żeby pozwolenie najnizsze typu L uzyskac, trzeba te 3 mce w CH przepracować. 
10 października 2019 19:14 / 3 osobom podoba się ten post
Dzień szybki. Wysorzatalam mieszkanie  zrobiłam  i zakupy. Teraz tylko toalata dziadka i.moja kąpiel. Jutro zmienię i wypiore pościel.zmienniczce i udostepnie pokój.  A w sobotę kierunek dom. 
10 października 2019 20:34 / 5 osobom podoba się ten post
10 października 2019 20:44 / 8 osobom podoba się ten post
Dopiero mam chwilkę czasu . Radzę nie chodzcie na grzyby bo będziecie miały cały dzień zajęty . U nas latają  dwie suszarki elektryczne , piekarnik i gotują się w garnku malutkie podgrzybki . O dziwo nie jestem zmęczona, lubię chodzić po lesie a mniej lubię czyścic grzyby . Jutro znów jadę w las 
11 października 2019 06:39 / 3 osobom podoba się ten post
Jako, że lubię pchle targi, starocie, itd. to córka pdp. zawiozła mnie do większej miejscowości (niedaleko stąd, ale poza rowerowym zasięgiem) do Kirchenladen. I lipa- malutkie toto, bardziej jak nasz Veritas. Ten w zasięgu rowerowym duuużo lepszy- w małej dziurze. Dzisiaj jadą na- tak zrozumiałam- złożenie prochów siostry pdp., i rodzinny obiad. Wczoraj okazało się, że beze mnie. To mam wolny kawałek dnia. Pojadę do tego kościelnego sklepu...
11 października 2019 16:29 / 3 osobom podoba się ten post
U mnie dzisiaj specjalne atrakcje . Przerwa minęła mi na czekaniu na hydrauliks
Wyszłam na 30 minut. , wracam idę robupic kawę, s w kuchni obcy facet , po szafach myszkuje ! Strażak zza płota jak się okazało Margaretkę ratował! Poszła no krótko przed 15h do ogrodu i upadła na kwiatki . Na szczęście pan strażak zetknął z okna i przyszedł z pomocą , skończyło się zadrapaniem na kolanie . Taki dzień !