Co dzisiaj gotujesz na obiad? 15

20 marca 2020 13:46 / 3 osobom podoba się ten post
Mleczko

To deser ? :-)

To chyba cos z rurek 
20 marca 2020 15:02 / 4 osobom podoba się ten post
Kika67

To chyba cos z rurek :smiech3:

Aaaa, to wyglada na makaron 
20 marca 2020 15:22 / 3 osobom podoba się ten post
Mleczko

Aaaa, to wyglada na makaron :mniam:

do tego pasuje kotlet duszony na twardo 
20 marca 2020 15:35 / 7 osobom podoba się ten post
Dziś zostało wyciągnięte z zamrażarki coś, co zostało przywiezione ze stołówki szkolnej- wcześniej jeszcze. W pierwszej wersji mówił, że gulasz, a teraz, że może spagetti. To czekamy aż się rozmrozi... Taką porcją spagetti we trójkę się nie najemy. Gulaszem z ziemniakami- tak. To zobaczymy. Za rozmrażany makaron podziękuję...
Poza tym powiedziałam dziś do młodego, że to ja powinnam chodzić na zakupy, nie on. Bo skoro mówimy o unikaniu spotkań, to bardziej sensowne. Bliskie spotkania z podopiecznym ma on, nie ja. U nas dystans, i fizyczny i psychiczny, to chyba bezpieczniej? Jutro się okaże, na ile przyjął moje argumenty. Mogę po powrocie kurtkę trzymać w łazience przy drzwiach, buty już i tak tam stoją- bo jak zostawię dalej, to pies ma zabawę- potem są na środku salonu. Jego butów nie rusza...
Pytam, co ugotować jutro, to on, że robi omlety. Ok., jak nic się zmieni...
W sumie jednak wolę jak jest jakiś stały rytm, ustalenia, których się trzymamy. Teraz, to taki chaos trochę. I niby mam zostać, ale jestem przygotowana na różne scenariusze. To może i dobrze, że nie byłam na tych starociach różnych, bo co potem z tym zrobić... Lepiej, jak walizka lżejsza
20 marca 2020 16:48 / 4 osobom podoba się ten post
Okazało się, że gulasz. I ja z seniorem jemy z ryżem, przyjaciel z makaronem. I sałata.
21 marca 2020 07:12 / 4 osobom podoba się ten post
Kopytka z sosem pieczarkowym plus mix sałat z jogurtem. Na deser do kawki ciasto piekę. 
21 marca 2020 08:18 / 3 osobom podoba się ten post
Wczorajsza kaczka, niezjedzona w całości do tego buraczki ze słoika, ale sama robiłam . Tez upieke ciasto pt  "Strudel jabłkowy z cukrem pudrem " . 
21 marca 2020 08:36 / 4 osobom podoba się ten post
Zupa ryżowa z groszkiem zielonym . Na dwóch skrzydełkach i udku 
22 marca 2020 15:20 / 4 osobom podoba się ten post
Dziś pościcie Ileż można jeść... powiecie 
 
Dziś rosół na skrzydłach z kaczki, zapiekanka z kalafiora, ziemniaka i szynki, schabowe, a dla mnie skrzydełka z rosołu, 
 

 
22 marca 2020 15:43 / 3 osobom podoba się ten post
Podopieczny na dzień dzisiejszy zażyczył sobie sałatkę kartoflaną z majonezem. Ugotowałam rano ziemniaki i poszłam na rower. Po powrocie zamierzałam zabrać się za sałatkę. A tu niespodzianka- senior kończył ją robić. Tak jak lubi- z jajkiem, ogórkiem, majonezem. To obiadokolacja z głowy. Na jutro schabowe z kalafiorem, to też bez kombinowania.
22 marca 2020 16:14 / 2 osobom podoba się ten post
Polędwiczka w sosie śmietanowym plus ziemniaki i nic warzyw z maselkiem. 
22 marca 2020 20:16 / 3 osobom podoba się ten post
Dusia1978

Polędwiczka w sosie śmietanowym plus ziemniaki i nic warzyw z maselkiem. :gotuje:

To co z tym masełkiem było, jak nic warzyw?
22 marca 2020 20:25 / 3 osobom podoba się ten post
Pieczone warzywa różne razem z kawałkami piersi z kurczaka, mieszanka sałat zielonych z dodatkami i sosem jogurtowym. 
Do kawy, a dla dziecka do kakałka, rogaliki drożdżowe z jagodami ze słoika. Jagody sami zbierali.
Jutro synowa wraca do pracy, więc dzisiaj jeszcze gar gołąbków żeśmy zrobiły. Zamrozi się część i będą jak znalazł, jak leń nas dopadnie. 
22 marca 2020 22:08 / 3 osobom podoba się ten post
Gusia29

To co z tym masełkiem było, jak nic warzyw?:lol2:

Miało być mix a wyszło nic.  Grunt że wszyscy najedzeni i zadowoleni. 
23 marca 2020 06:38 / 2 osobom podoba się ten post
Szukam pomysla .