Co dzisiaj gotujesz na obiad? 15

26 marca 2020 15:40 / 2 osobom podoba się ten post
Zupa z zieloną fasolką na wołowinie . 
26 marca 2020 15:42 / 2 osobom podoba się ten post
Gusia29

Może nie uwierzysz, ale też tak czasami  robię, szczególnie jeśli dzieci mają ją jeść. W poniedziałek wlaśnie z kaszą manną była :mniam:Kiedyś zrobiłam z lanymi kluseczkami, też była smaczna :-)

Stare   kucharki mają swoje myki 
26 marca 2020 15:46 / 4 osobom podoba się ten post
Wcziraj na kolację synowa zrobiła placki z ziemniaków, cukinii, marchewki, dalej tak jak zwykłe ziemniaczane. Warzywa przystawka do Kenwooda starla,takie wiórki średniej wielkości. Smażyła cieniutkie, chrupiące, pycha były ze śmietaną. Muszę przyznać, że śmietanę i masło mają w Norwegii  po prostu pyszne. 
Dzisiaj mają być jakieś muffiny z jajek, szpinaku i czegoś tam  jeszcze. Nigdy takich nie robiłam, jak będą warte polecenia, to dam jutro przepis  
26 marca 2020 15:48 / 2 osobom podoba się ten post
Mleczko

Stare:-)   kucharki mają swoje myki :mniam:

Zgadzam się 
27 marca 2020 15:10 / 2 osobom podoba się ten post
Chociaż dziś piątek, to akurat nie ryba na obiad ( jutro będzie), to coś takiego dziś na obiad miałem. I uwierzcie mi na słowo, że tak mniej więcej to wyglądało. Ale to tylko dla dwóch osób, moje chłopaki zjedli pierogi.
 
https://www.przyslijprzepis.pl/przepis/zapiekanka-z-kaszanki-i-ziemniakow-3
27 marca 2020 15:21 / 2 osobom podoba się ten post
Luke

Chociaż dziś piątek, to akurat nie ryba na obiad ( jutro będzie), to coś takiego dziś na obiad miałem. I uwierzcie mi na słowo, że tak mniej więcej to wyglądało. Ale to tylko dla dwóch osób, moje chłopaki zjedli pierogi.
 
https://www.przyslijprzepis.pl/przepis/zapiekanka-z-kaszanki-i-ziemniakow-3

Lubię kaszankę albo mocno odpiekana na patelni albo z grilla. Takiej wersji nie jadłam. 
27 marca 2020 15:24 / 2 osobom podoba się ten post
Dziś u mnie zupa pomidorowa z makaronem odmrażania bo mi pojemnik zawadzał w zamrażarce.  Na jutro mam już krokiety z kapustą i pieczarkami zrobione. Tylko obtoczyć w jajku i bułce i na patelnię. Ciekawa jestem czy pdp to zjedzą. Dziadek jest otwarty na nowe smaki z babcia gorzej. Spróbujemy. Tylko myślę co do tych krokietów podać . Wiem, że barszcz czerwony byłby ok i mogę zrobic ale co jeszcze? Sos? Surówką? Czekam na propozycje. 
27 marca 2020 15:27 / 3 osobom podoba się ten post
Dusia1978

Dziś u mnie zupa pomidorowa z makaronem odmrażania bo mi pojemnik zawadzał w zamrażarce. :-):gotuje: Na jutro mam już krokiety z kapustą i pieczarkami zrobione. Tylko obtoczyć w jajku i bułce i na patelnię. Ciekawa jestem czy pdp to zjedzą. Dziadek jest otwarty na nowe smaki z babcia gorzej. Spróbujemy. Tylko myślę co do tych krokietów podać . Wiem, że barszcz czerwony byłby ok i mogę zrobic ale co jeszcze? Sos? Surówką? Czekam na propozycje. :-)

Dla mnie barszczyk wystarcza. A jak nie mam, to z surówką zjadam. Z sosem? Hmm,niekoniecznie 
27 marca 2020 15:31 / 2 osobom podoba się ten post
Gusia29

Dla mnie barszczyk wystarcza. A jak nie mam, to z surówką zjadam. Z sosem? Hmm,niekoniecznie :-)

Ale jaka surówką do tego? Proszę o propozycje. Ja chyba wezmę sobie ogórki korniszony. 
27 marca 2020 15:40 / 2 osobom podoba się ten post
Dusia1978

Ale jaka surówką do tego? Proszę o propozycje. Ja chyba wezmę sobie ogórki korniszony. 

Korniszony chyba niebardzawo?
Może colesław czy jakaś inna z białej kapusty?
 
27 marca 2020 15:48 / 3 osobom podoba się ten post
U nas dzisiaj makaron z patelni z warzywami,  trochę na orientalnie,imbir, kumin, kolendra, sos sojowy i takie tam inne dosmaczacze, co mi się pod rękę nawinęły 
Dzieci dodatkowo, wcześniej, zupę minestrone w wersji dziecinnej. Smaczna wyszła, aż żałowałam,że mało ugotowałam 
27 marca 2020 16:49 / 3 osobom podoba się ten post
Młody robi omlety z pieczarkami i szczypiorkiem.
27 marca 2020 16:52 / 2 osobom podoba się ten post
Werska

Młody robi omlety z pieczarkami i szczypiorkiem.

Omletowy facet z tego młodego 
27 marca 2020 17:43 / 3 osobom podoba się ten post
Ja miała dziś gulasz z pieczarkami i kluski śląskie do tego czerwona kapusta .Pycha Jutro to chyba odmrożę rosół bo muszę powyjadać z zamrażarki ,przecież niedługo wyjeżdżam i nie chcę zostawiać komuś moje jedzenie tym bardziej że zmienniczka podobno gotuję obiady tylko dla pdp ona jadą kanapki, dziwne co nie
29 marca 2020 10:25 / 2 osobom podoba się ten post
Gulasz z piersi z kurczaka z ziemniakami i brokuł. Na deser smażę dziś szybkie pączki z serka waniliowego.