Co dzisiaj gotujesz na obiad? 15

25 marca 2020 14:17 / 4 osobom podoba się ten post
Mleczko

A ja bardzo lubie plavki ziemniaczane z mlekiem .Robie rozne z grzbami , z miesem mielonym , z warzywami , z serem .A odsmazne uwielbiam, takie na drugi dzien . Tylko czesto nie doczekaja :mniam:

 Z mięsem mielonym moja mama kiedyś robiła. I te, nie wiem dlaczego, lubię jeść z chlebem...
25 marca 2020 19:14 / 4 osobom podoba się ten post
Placków ziemniaczanych zrobiłam mniej, niż planowałam (w sensie wydawało mi się, że tyle wystarczy), ale więcej niż na dwie osoby. Młody(ten, co nie lubi ) przyszedł, spróbował, powiedział, że dobrze i poszedł. Wszystkich nie zjedliśmy. Przechodzę przez kuchnię i patrzę- a on tę resztkę wcina... Bez apfel musu nawet!
25 marca 2020 19:20 / 3 osobom podoba się ten post
Werska

Placków ziemniaczanych zrobiłam mniej, niż planowałam (w sensie wydawało mi się, że tyle wystarczy), ale więcej niż na dwie osoby. Młody(ten, co nie lubi:-) ) przyszedł, spróbował, powiedział, że dobrze i poszedł. Wszystkich nie zjedliśmy. Przechodzę przez kuchnię i patrzę- a on tę resztkę wcina... Bez apfel musu nawet!

Miałam podopiecznego, któremu spacjalnie na kuchence zostawiałam placki różnej maści, mięso z obiadu a i zupe w garnku . Pytalam czy dołożyć na talerz, albo wieksze porcje podawać to zaprzeeczał . Nigdy w zyciu , to wystarczy, aż za dużo . Zostawiałam i wychodziłam . Potem tylko sprzatałam garnek czy talerz . Nigdy nie pytałam kto to zjadł, chociaż mnie kusiło . Smieszne,  on udawał, że to nie on zjadł, a ja udawałam, że nic nie stało na kuchence .
25 marca 2020 19:28 / 3 osobom podoba się ten post
Mleczko

Miałam podopiecznego, któremu spacjalnie na kuchence zostawiałam placki różnej maści, mięso z obiadu a i zupe w garnku . Pytalam czy dołożyć na talerz, albo wieksze porcje podawać to zaprzeeczał . Nigdy w zyciu , to wystarczy, aż za dużo . Zostawiałam i wychodziłam . Potem tylko sprzatałam garnek czy talerz . Nigdy nie pytałam kto to zjadł, chociaż mnie kusiło . Smieszne,  on udawał, że to nie on zjadł, a ja udawałam, że nic nie stało na kuchence .

Uśmiałam się do lez moja Margaretka tak ma. Przy stole jak ptaszek , później mniam mniam . Mam zawsze zupę dla niej mała porcje . Czasami wyjadą już prosto z garnka . Teraz szukamy kto zjada nam dekoracje codziennie znika jeden zajączek , mini taki . 
25 marca 2020 19:31 / 3 osobom podoba się ten post
dorotee

Uśmiałam się do lez:-) moja Margaretka tak ma. Przy stole jak ptaszek , później mniam mniam . Mam zawsze zupę dla niej mała porcje . Czasami wyjadą już prosto z garnka . Teraz szukamy kto zjada nam dekoracje:-) codziennie znika jeden zajączek , mini taki . 

Moze to była rodzina jakaś i to bardzo bliska . Moj podopieczny tez z garnka wyjadał i udawał, że to nie on 
25 marca 2020 21:10 / 2 osobom podoba się ten post
Mleczko

Miałam podopiecznego, któremu spacjalnie na kuchence zostawiałam placki różnej maści, mięso z obiadu a i zupe w garnku . Pytalam czy dołożyć na talerz, albo wieksze porcje podawać to zaprzeeczał . Nigdy w zyciu , to wystarczy, aż za dużo . Zostawiałam i wychodziłam . Potem tylko sprzatałam garnek czy talerz . Nigdy nie pytałam kto to zjadł, chociaż mnie kusiło . Smieszne,  on udawał, że to nie on zjadł, a ja udawałam, że nic nie stało na kuchence .

Dokładnie tak, jak moja ostatnia podopieczna. Tyle że ona śmiała się sama z siebie ,kiedy czasami ja przyłapałam na tym wyjadaniu tego co zostało na kuchence i zawsze twierdziła, że i tak za mało zostało na dwie osoby, żeby na jutro zostawiać 
26 marca 2020 06:31 / 4 osobom podoba się ten post
Zupa koperkowa na udku z kurczaka  . pierogi z miesem, ktore  mam zamrozone .A koperku mam jeszcze 2 wiaderka po serku tym na sernik .Mam wyprobowany sposob na  robienie zapasow bez pracochlonnego czyszczenia  drania z mszyc .Sieje go w sierpniu i zbieram plon w pazdzierniku .Wtedy juz nie na mszyc i odpada mi dlubanina w czyszczeniu galazek .Sieje w kwiatach przy aksamitkach i innych smierdziuszkach .Mowie Wam, to dobry sposob .
26 marca 2020 11:05 / 4 osobom podoba się ten post
Mleczko, widzę że u Ciebie moja poniedziałkowa zupka?
U mnie wczorajsza jarzynowa, mamy też resztę kapusty z wczoraj i syn zaczął trzeć ziemniaki na szare kluski. Znacie te kluski? Ja je lubię, ale nie lubię robić, właśnie przez tę tarcie ziemniaków 
26 marca 2020 13:03 / 2 osobom podoba się ten post
Gusia29

Mleczko, widzę że u Ciebie moja poniedziałkowa zupka?:-)
U mnie wczorajsza jarzynowa, mamy też resztę kapusty z wczoraj i syn zaczął trzeć ziemniaki na szare kluski. Znacie te kluski? Ja je lubię, ale nie lubię robić, właśnie przez tę tarcie ziemniaków :-)

Tak Gusiu , tylko ja dodaje kaszę mannę i zabialm . Kaszka zagęści zupę, mnie smakuje .
26 marca 2020 13:17 / 2 osobom podoba się ten post
Gusia29

Mleczko, widzę że u Ciebie moja poniedziałkowa zupka?:-)
U mnie wczorajsza jarzynowa, mamy też resztę kapusty z wczoraj i syn zaczął trzeć ziemniaki na szare kluski. Znacie te kluski? Ja je lubię, ale nie lubię robić, właśnie przez tę tarcie ziemniaków :-)

Znamy i często je robię. Oczywiście albo biorę maszynkę do mielenia ziemniaków albo zaganiania moje  żeby tarł. Chce jeść? Musi pomagać. 
26 marca 2020 13:19 / 4 osobom podoba się ten post
Ugotowałam z rana rosołek a teraz placuszki sernikowe.
26 marca 2020 13:21 / 3 osobom podoba się ten post
Wczoraj była zapiekanka makaronowa. Myślałam, że starczy i na dziś. Niestety zjedliśmy . Smakowała pdp. Tak więc dziś na szybko frytki, jajko sadzone i sałata że śmietaną. Mam w planie dziś farsz robić na krokiety. Ale to potem. Teraz pauza. 
26 marca 2020 13:36 / 3 osobom podoba się ten post
Mleczko

Zupa koperkowa na udku z kurczaka  . pierogi z miesem, ktore  mam zamrozone .A koperku mam jeszcze 2 wiaderka po serku tym na sernik .Mam wyprobowany sposob na  robienie zapasow bez pracochlonnego czyszczenia  drania :-) z mszyc .Sieje go w sierpniu i zbieram plon w pazdzierniku .Wtedy juz nie na mszyc i odpada mi dlubanina w czyszczeniu galazek .Sieje w kwiatach przy aksamitkach i innych smierdziuszkach .Mowie Wam, to dobry sposob .

Dałabym ci dwa plusy, bo informacja cenna 
26 marca 2020 15:39 / 2 osobom podoba się ten post
Mleczko

Tak Gusiu , tylko ja dodaje kaszę mannę i zabialm . Kaszka zagęści zupę, mnie smakuje .:mniam:

Może nie uwierzysz, ale też tak czasami  robię, szczególnie jeśli dzieci mają ją jeść. W poniedziałek wlaśnie z kaszą manną była Kiedyś zrobiłam z lanymi kluseczkami, też była smaczna 
26 marca 2020 15:39 / 2 osobom podoba się ten post
A  ja zamoczyłam schab w mleku na jutro . Jeszcze mnie stać i jeszcze mozna kupić