Co dzisiaj gotujesz na obiad? 15

16 kwietnia 2020 09:25 / 3 osobom podoba się ten post
Kotlety tłukę aż wióry lecą buraki z jabłkiem + ziemniory a na deser melona miodowego wchloniemy
16 kwietnia 2020 09:27 / 2 osobom podoba się ten post
GrazynaM55

Za mną chodzą mielone z buraczkami :) 

Może co wychodzą
16 kwietnia 2020 11:06 / 4 osobom podoba się ten post
Dziś coś w rodzaju risotto z marchewką i cebulą. Robię to przeważnie do ryby, ale smakuje mi bez niczego. I powiedziałam pdp. że robię to SOBIE, czy ona również zje? Stwierdziła, że tak.
16 kwietnia 2020 20:29 / 4 osobom podoba się ten post
Te mielone, co chodziły za Grażyną, to do mnie przyszły 
Dzisiaj zupa jarzynowa, taka trochę dziecięca, bo z kaszą manną, mielone, ziemniaki z koperkiem i sałatka z pomidorów z cebulą i śmietaną. Te pomidory za mną chodziły od  kilku dni ,aż w końcu dotarły 
17 kwietnia 2020 13:13 / 4 osobom podoba się ten post
Warzywa z patelni plus sałata., Świeża dostawa sałaty dzisiaj dotarła 
17 kwietnia 2020 16:31 / 2 osobom podoba się ten post
Dzisiaj dzień zakupów więc czasu mało. Pizza była..Dziadek nie protestował. Babcia miała wrocić ze szpitala jednak będzie dopiero w poniedziałek . Czekamy z dziadkiem . Jutro mielone plus ziemniaki lub frytki jeszcze nie wiem i ogórek ze śmietaną i koperkiem. W niedzielę pytałam dziadka czy rosół moze być. Powiedzial że super bo nawet miał.mbie prosić o ugotowanie rosołu. 
17 kwietnia 2020 16:43 / 3 osobom podoba się ten post
Ogórkowa, bo dawno nie było i kopytka 
18 kwietnia 2020 09:26 / 5 osobom podoba się ten post
Szukam prostego przepisu na szparagi z boczkiem na pewno coś macie w głowie skorzystam chętnie ,poprzedni dwaj seniorzy szparagów nie znosili a ten by chciał, ja nie przepadam, ale zrobię.Juz mi dziadek dziurę w brzuchu wierci .Jedno wgłębienie już mam od dziecka po co mi drugie 
18 kwietnia 2020 10:57 / 2 osobom podoba się ten post
Konwalia08

Szukam prostego przepisu na szparagi z boczkiem :bezradny:na pewno coś macie w głowie skorzystam chętnie:przytula: ,poprzedni dwaj seniorzy szparagów nie znosili a ten by chciał, ja nie przepadam, ale zrobię.Juz mi dziadek dziurę w brzuchu wierci .Jedno wgłębienie już mam od dziecka po co mi drugie :smiech3:

Haha, nastaw się na to, że w Bonn szparagi przynajmniej dwa razy w tygodniu to muß, a truskawki codziennie 
I tak przez cały sezon!
Te z Bornheim najlepsze-szparagi i truskawki, dziadek też pewnie Ci to powie 
19 kwietnia 2020 12:50 / 3 osobom podoba się ten post
Konwalia, jak tam ? Dzisiaj też szparagami?
Ja  Was pewnie zaskoczę moim niedzielnym obiadem 
Szykują się frykasy-kaszanka z cebulką z patelni, ziemniaki, ogórki kiszone produkcji teściowej mojego syna 
No i zupa minestrone. 
Kaszanka przywieziona z Polski na grilla, ale grillować nie ma kiedy, a zjeść trzeba. Czyszczenie zapchanej do granic możliwości lodówki  i zamrażarki przed przeprowadzką. Sama lodówka-szafa dwudrzwiowa waży  na pusto ok 200 kg !
Trzeba opróżnić ile się da, co też od tygodnia czynimy dokupując tylko świeży nabiał i warzywa czy owoce. 
19 kwietnia 2020 12:58 / 3 osobom podoba się ten post
Schab po sztygarsku, najpierw obsmażony, potem trochę podgotowany, a teraz "dochodzi" w piekarniku. Trzy rodzaje surówek i ziemniaki tłuczone. Dla dorosłych 
19 kwietnia 2020 13:18 / 2 osobom podoba się ten post
Gusia29

Konwalia, jak tam ? Dzisiaj też szparagami?:-)
Ja  Was pewnie zaskoczę moim niedzielnym obiadem :zaskoczenie1:
Szykują się frykasy-kaszanka z cebulką z patelni, ziemniaki, ogórki kiszone produkcji teściowej mojego syna :-)
No i zupa minestrone. 
Kaszanka przywieziona z Polski na grilla, ale grillować nie ma kiedy, a zjeść trzeba. Czyszczenie zapchanej do granic możliwości lodówki  i zamrażarki przed przeprowadzką. Sama lodówka-szafa dwudrzwiowa waży  na pusto ok 200 kg !
Trzeba opróżnić ile się da, co też od tygodnia czynimy dokupując tylko świeży nabiał i warzywa czy owoce. 

Jeszcze nie ....zapomniał 
19 kwietnia 2020 13:22 / 2 osobom podoba się ten post
Konwalia08

Jeszcze nie ....zapomniał :hihi:

Oj, ile to razy się cieszyłam ,jak Pdp zapominały o tym ,co poprzedniego dnia planowały 
19 kwietnia 2020 13:24 / 1 osobie podoba się ten post
Luke

Schab po sztygarsku, najpierw obsmażony, potem trochę podgotowany, a teraz "dochodzi" w piekarniku. Trzy rodzaje surówek i ziemniaki tłuczone. Dla dorosłych :piwosze:

I to się nazywa łobiot na niedzielę 
19 kwietnia 2020 13:40 / 1 osobie podoba się ten post
Gusia29

I to się nazywa łobiot na niedzielę :-)

Ale Ty też masz fajny