Co dzisiaj gotujesz na obiad? 15

27 maja 2020 09:12 / 3 osobom podoba się ten post
Werska

Ryba, ziemniaki i kalafior. Sałaty coś ostatnio nie chce senior jadać... Za to truskawki jak najbardziej- stwierdził, że są raz w roku i się najeść trzeba.

27 maja 2020 10:35 / 2 osobom podoba się ten post
Luke

Tylko najpierw niech sprawdzi te truskawki... 
 
https://www.o2.pl/kuchnia/jak-sprawdzic-czy-truskawki-nie-maja-robakow-mamy-sprawdzona-metode-6512883433875585a
 
:smiech3:

Taaa, rozmoczona truskawka, na dodatek w soli ewentualnie w occie....
27 maja 2020 10:38 / 3 osobom podoba się ten post
Woher soll ich denn das wissen? Pojęcia nie mam co babka wymyśli 
27 maja 2020 10:40 / 3 osobom podoba się ten post
Werska

Ryba, ziemniaki i kalafior. Sałaty coś ostatnio nie chce senior jadać... Za to truskawki jak najbardziej- stwierdził, że są raz w roku i się najeść trzeba.

Dobre podejście jak się długo czegoś nie robi to chociaż raz w roku
27 maja 2020 15:18 / 3 osobom podoba się ten post
Ja wczoraj ugotowałam zupę ogórkową bo tak daaawnooo nie jadłam i została na dziś bo zrobiło mi się jej więcej więc dziś miałam wolniejsze dopołudnie. Teraz już po obiedzie myślę za co tu się wziąć,narazie jestem tu na forum idę na cygareta na balkon i coś wymyślę, 
27 maja 2020 22:07 / 2 osobom podoba się ten post
Aż strach się bać! Senior wyciągnął książkę kucharską, postudiował ją po kolacji (nudził się czekając na pana od rolet- dziś sprawdził, co trzeba zrobić i w przyszłym tygodniu naprawią), i... No właśnie, dowiem się jutro
27 maja 2020 22:33 / 2 osobom podoba się ten post
Werska

Aż strach się bać! Senior wyciągnął książkę kucharską, postudiował ją po kolacji (nudził się czekając na pana od rolet- dziś sprawdził, co trzeba zrobić i w przyszłym tygodniu naprawią), i... No właśnie, dowiem się jutro:-)

Ty ,Werska to masz fajnie, każdego dnia napięcie rośnie, zanim Twój Senior dyspozycje odnośnie menu Ci wyda 
A ja jutro zrobię sobie zielone szparagi z patelni grillowej, z masełkiem i parmezanem. W Biedronce sobie dzisiaj zamówiłam 
28 maja 2020 07:48 / 2 osobom podoba się ten post
Gusia29

Ty ,Werska to masz fajnie, każdego dnia napięcie rośnie, zanim Twój Senior dyspozycje odnośnie menu Ci wyda :-)
A ja jutro zrobię sobie zielone szparagi z patelni grillowej, z masełkiem i parmezanem. W Biedronce sobie dzisiaj zamówiłam :-)

Dogadzasz sobie na tej kwarantannie!
Pocieszeniem jest to, że w razie czego mogę mu zaproponować gotowanie razem- jeśli nie wiedziałabym, jak coś "ugryźć". Poza tym jest słownik w google
28 maja 2020 09:14 / 2 osobom podoba się ten post
Werska

Dogadzasz sobie na tej kwarantannie!
Pocieszeniem jest to, że w razie czego mogę mu zaproponować gotowanie razem- jeśli nie wiedziałabym, jak coś "ugryźć". Poza tym jest słownik w google:-)

Aj tam, zaraz dogadzam 
Specjalnie kupiłam świeże warzywa, młodą kapustę, marchewkę, szparagi, żeby zmusić się do gotowania 
Takiego mam lenia, że do wczoraj to tylko kanapki,jajka,  pomidory i makarony z warzywami albo jakieś sosy ze słoików na talerzu lądowały 
28 maja 2020 09:34 / 3 osobom podoba się ten post
A ja dziś  mielone z ziemniakami, surówka warzywna duszona. Jeszcze jakiś ogórek. Mielone już się "przegryza".
Dziadek całe życie miał biznes cebulowo-ziemniaczany, uprawiał i handlował. Jeszcze budynek obok został z taśmociągiem. Dlatego uważa raczej ziemniaki, rzadko zje ryż czy makaron.
 
28 maja 2020 09:40 / 2 osobom podoba się ten post
Luke

A ja dziś :gotuje: mielone z ziemniakami, surówka warzywna duszona. Jeszcze jakiś ogórek. Mielone już się "przegryza".
Dziadek całe życie miał biznes cebulowo-ziemniaczany, uprawiał i handlował. Jeszcze budynek obok został z taśmociągiem. Dlatego uważa raczej ziemniaki, rzadko zje ryż czy makaron.
 

Ja takiego biznesu nie miałam, ale ziemniaki i cebulę bardzo lubię. 
A ile fajnych i smacznych potraw można z nich zrobić 
Luke, wczoraj przypadkowo weszłam na blog kulinarny "oddaszfartucha ", ale ten facet świetnie gotuje, tradycyjnie, prosto i jak oglądasz, to aż ślinka leci, tak pachnie .
Ma super dania z młodą kapustą ,zajrzyj, jeśli jeszcze nie znasz tego bloga 
28 maja 2020 09:44 / 1 osobie podoba się ten post
Ok Gusiu, o niego chodzi? 
https://m.youtube.com/user/strzelczyk10
28 maja 2020 09:47 / 2 osobom podoba się ten post
Luke

Ok Gusiu, o niego chodzi? :super:
https://m.youtube.com/user/strzelczyk10

Tak, o niego. 
Żadne tam cuda -wianki ,normalne ,smaczne, proste i dla każdego 
Zwykłe-niezwykłe jedzenie 
28 maja 2020 11:07 / 3 osobom podoba się ten post
Zupa cebulowa z serowymi grzankami 
28 maja 2020 11:15 / 2 osobom podoba się ten post
Malgoszg

Zupa cebulowa z serowymi grzankami :mniam:

Wykwintnie, Francja-elegancja