Jak minął dzień 7

18 stycznia 2020 18:50 / 2 osobom podoba się ten post
Skopiowałam z ww. artykułu "Niestety, podmioty lecznicze często nie chcą otwierać miejsc szkoleniowych, ponieważ nie widzą w tym inwestycji, tylko koszt".  No bo jak inwestycja ucieka ......
18 stycznia 2020 19:04 / 5 osobom podoba się ten post
Mycha

Skopiowałam z ww. artykułu "Niestety, podmioty lecznicze często nie chcą otwierać miejsc szkoleniowych, ponieważ nie widzą w tym inwestycji, tylko koszt".  No bo jak inwestycja ucieka ......

My tez uciekamy z kraju w poszukiwaniu lepszej pracy i lepszych pieniędzy . To temat, którego nie da się ruszyć  okazjonalnie i w razie "W" . Łatają dziury dla oka . Nie będę pisała, bo jeszcze rozwiązanie podsunę  . Płakać się chce, obserwując poczyniania . Mogę jedynie napisać , że się nic nie polepszy, tylko się spieprzy . Dobrze, że WOSP gra, to jest na czym usiąść w szpitalu . W naszym mieście niewielki szpital jest podległy większemu szpitalowi wojskowemu i nawet ogólnie nie zle radzili sobie . W ub. tygodniu czytałam w prasie regionalnej, że główny szef jest zwolniony z pracy ponieważ jest cywilem . I co sie liczy ?
18 stycznia 2020 19:51 / 4 osobom podoba się ten post
Mleczko

My tez uciekamy z kraju w poszukiwaniu lepszej pracy i lepszych pieniędzy . To temat, którego nie da się ruszyć  okazjonalnie i w razie "W" . Łatają dziury dla oka . Nie będę pisała, bo jeszcze rozwiązanie podsunę :lol3: . Płakać się chce, obserwując poczyniania . Mogę jedynie napisać , że się nic nie polepszy, tylko się spieprzy . Dobrze, że WOSP gra, to jest na czym usiąść w szpitalu . W naszym mieście niewielki szpital jest podległy większemu szpitalowi wojskowemu i nawet ogólnie nie zle radzili sobie . W ub. tygodniu czytałam w prasie regionalnej, że główny szef jest zwolniony z pracy ponieważ jest cywilem . I co sie liczy ?

Strach myśleć co będzie za ileś tam lat. Ja mam wszystko pod ręką ale nie każdy tak będzie miał, niestety. 
18 stycznia 2020 20:20 / 3 osobom podoba się ten post
Mycha

Skopiowałam z ww. artykułu "Niestety, podmioty lecznicze często nie chcą otwierać miejsc szkoleniowych, ponieważ nie widzą w tym inwestycji, tylko koszt".  No bo jak inwestycja ucieka ......

Uciekają bo mają prawo godnie zyć i się rozwijać. Nie tylko mlodzi lekarze uciekają. Wielu absolwentów nie widzi perspektyw na prowincji, bo ich nie ma.
A jesli samorządy sytuacja zmusza do zatrzymania świeżego narybku-to niech w końcu zaczną myślec. Tez za pieniądze podatników żyją. 
18 stycznia 2020 20:22 / 3 osobom podoba się ten post
Szybko i bardzo sympatycznie. Irenka maja do tej pory się dziwuje  Mnóstwo smiechu było 
18 stycznia 2020 20:27 / 7 osobom podoba się ten post
Dziś dostałam świetną wiadomość, że moja chrześnica w październiku bierze ślub. Trzeba będzie trochę kasy na prezent przyoszczędzić.
18 stycznia 2020 20:36 / 5 osobom podoba się ten post
tina 100%

Uciekają bo mają prawo godnie zyć i się rozwijać. Nie tylko mlodzi lekarze uciekają. Wielu absolwentów nie widzi perspektyw na prowincji, bo ich nie ma.
A jesli samorządy sytuacja zmusza do zatrzymania świeżego narybku-to niech w końcu zaczną myślec. Tez za pieniądze podatników żyją. 

No własnie, też za pieniądze podatników żyją i nic nie robią. Im nie jest źle a ludziom owszem. Bo co mogą zrobić mieszkańcy takiego Hrubieszowa. Od lat nikt nic nie robi dla ludzi, tylko się żrą i skaczą sobie do gardeł przeżerając pieniądze podatnika i walcząc jak lwy o partyjne interesy. Coś im się porypało w główkach. 
18 stycznia 2020 20:42 / 4 osobom podoba się ten post
Mycha

No własnie, też za pieniądze podatników żyją i nic nie robią. Im nie jest źle a ludziom owszem. Bo co mogą zrobić mieszkańcy takiego Hrubieszowa. Od lat nikt nic nie robi dla ludzi, tylko się żrą i skaczą sobie do gardeł przeżerając pieniądze podatnika i walcząc jak lwy o partyjne interesy. Coś im się porypało w główkach. 

Mycha- u nas jest to samo.Mało tego- torpedują pomysły i działanie ludzi, którzy faktycznie chcą i potrafią coś zrobić. Przez ile schodów musiało przejść stowarzyszenie, do którego TAK- mogę powiedzieć , że mam zaszczyt należeć. Prezes- cudowny młody człowiek z mnóstwem energii i samozaparciem. Wyszydzany i oplotkowywany przez panie zza biurka i innego rodzaju szemrane kółka- teraz jest pożądanym obiektem do robienia wspólnych zdjęć.
Czyli- pomocy nie było ze strony samorządu, a kiedy mimo wszystko udało się czegoś dokonać , to owszem-ci szydercy chętnie by się teraz zaprezentowali jako współtwórcy sukcesu.
18 stycznia 2020 20:50 / 4 osobom podoba się ten post
Dzień spokojny, teraz oglądam Top 50 Party 80's Hits, na jakimś kanale.. chyba Stars TV... Ech, to były przeboje
18 stycznia 2020 20:50 / 3 osobom podoba się ten post
Mycha

No własnie, też za pieniądze podatników żyją i nic nie robią. Im nie jest źle a ludziom owszem. Bo co mogą zrobić mieszkańcy takiego Hrubieszowa. Od lat nikt nic nie robi dla ludzi, tylko się żrą i skaczą sobie do gardeł przeżerając pieniądze podatnika i walcząc jak lwy o partyjne interesy. Coś im się porypało w główkach. 

A kto to powiedział, że ryba psuje sie od głowy ? a głowa jest tutaj .( wskazał na siebie palcem ) Co my takie robaczki zdziałać możemy . 
18 stycznia 2020 20:53 / 7 osobom podoba się ten post
Mycha

Skopiowałam z ww. artykułu "Niestety, podmioty lecznicze często nie chcą otwierać miejsc szkoleniowych, ponieważ nie widzą w tym inwestycji, tylko koszt".  No bo jak inwestycja ucieka ......

Może punkt widzenia zależy od punktu siedzenia- ja swoim chłopakom w technikum (jeden właśnie teraz  na studniówce szaleje...) mówię, że będziemy ich wspierać i niech lecą w świat, jeśli chcą. Starszy kończy mechatronikę i jak zechce jechać na studia do Szkocji (tam też za darmo), albo do Czech (bo podobno te dwa miejsca są na naszą kieszeń, a tam ten kierunek jest ok.- syn to teraz sprawdza) to niech jedzie i tam się urządza, gdzie mu będzie pasowało. Młodszy już zdecydował, że chce w Warszawie studiować (technologia drewna), ale też- będziemy go wspierać w jego pomysłach- jeśli gdzieś w świecie, to też ok. Choć on trąbi cały czas, że na wsi chce mieszkać... To nasza, Polska  najpiękniejsza
18 stycznia 2020 21:10 / 4 osobom podoba się ten post
Werska

Może punkt widzenia zależy od punktu siedzenia- ja swoim chłopakom w technikum (jeden właśnie teraz  na studniówce szaleje...) mówię, że będziemy ich wspierać i niech lecą w świat, jeśli chcą. Starszy kończy mechatronikę i jak zechce jechać na studia do Szkocji (tam też za darmo), albo do Czech (bo podobno te dwa miejsca są na naszą kieszeń, a tam ten kierunek jest ok.- syn to teraz sprawdza) to niech jedzie i tam się urządza, gdzie mu będzie pasowało. Młodszy już zdecydował, że chce w Warszawie studiować (technologia drewna), ale też- będziemy go wspierać w jego pomysłach- jeśli gdzieś w świecie, to też ok. Choć on trąbi cały czas, że na wsi chce mieszkać... To nasza, Polska  najpiękniejsza:-)

Też jestem technologiem drewna, tylko  technikiem . 
18 stycznia 2020 21:16 / 5 osobom podoba się ten post
Mleczko

Też jestem technologiem drewna, tylko  technikiem . 

Technikiem powinien zostać za rok Ale planuje na studia- są w Poznaniu i Warszawie. Lubi to. Obaj trafili na swoje miejsca- cieszą się tym, co tam robią, biorą udział w konkursach i fajnie to wychodzi. Jak wracał ze szkoły to zawsze to trochę trwało i z jakimś patykiem wracał- i to mu zostało
Mleczko- to ciekawa droga od "drewniaków" do opiekunkowa
18 stycznia 2020 21:32 / 5 osobom podoba się ten post
Werska

Technikiem powinien zostać za rok:-) Ale planuje na studia- są w Poznaniu i Warszawie. Lubi to. Obaj trafili na swoje miejsca- cieszą się tym, co tam robią, biorą udział w konkursach i fajnie to wychodzi. Jak wracał ze szkoły to zawsze to trochę trwało i z jakimś patykiem wracał- i to mu zostało:-):-)
Mleczko- to ciekawa droga od "drewniaków" do opiekunkowa:-)

Skonczyłam Technikum Lesnie i mam dyplom Technik Lesnik Technolog Drewna . Mam emeryture i tylko sentyment pozostał .