Partaczenie szteli

26 lutego 2020 20:22 / 1 osobie podoba się ten post
Werska

Łatwo się przyzwyczaić do dobrego- jakoś mnie nie dziwi, że rodzina niemiecka chce mieć wygodniej. Wiele razy była tu mowa o tym, że ktoś lubi robić to, czy tamto- to dlaczego  ma tego nie robić u podopiecznych? I że każdy niech robi po swojemu, bo w momencie, kiedy jest w pracy to on działa wg. swoich zasad.
Liczę się z tym. Nie robię więcej, niż uznam to za właściwie dla danego miejsca. A jeśli mnie nie chcą, bo np. nie siedzę godzinami z pdp., albo nie sprzątam całego domu od góry do dołu- trudno. Jadę gdzie indziej. Ostatnio spotkałam koleżankę z podstawówki, która była parę razy na skoczka (stale pracowała w Polsce) i się pochwaliła, że wracała doceniona  i z prezentami, bo tak się udzielała- ona nie potrafi bezczynnie siedzieć. Nie skomentowałam tego, choć myśl się nasunęła- następnej było zapewne trudniej. Ale po co? Nie zmieni się tego.
Ewelina, ty zaczęłaś, ona nie skończyła- tłumaczyłaś jej, że to ma być na krótko, w trudnym momencie ich życia, i potem dość? To niech nie narzeka teraz, skoro nie przestała. Na twoim miejscu rozglądałabym się za czymś innym... Napisałaś, że wolą ją, bo ich obsługuje. To chyba nie za wiele tu możesz zrobić.
Poprzednia podopieczna, bardzo sympatyczna przy każdej próbowała coś jeszcze ugrać. Ale nic się nie działo, kiedy to nie wychodziło. Chodziło np. o dłuższe siedzenie z nią i oglądanie telewizji, czy skracanie przerwy.

Oni nie chcą ze mnie rezygnować,ale ja zrezygnowałam z nich.
Mam już nową sztelę ale tutaj jestem jeszcze do marca.
Ja na prawdę nie jestem aniołem i wiem o tym,-niemniej jednak są granice i tak jak wspomniałam,-pomagałam w ciężkich dla nich chwilach....ale teraz nie widzę takiej potrzeby.
A tu dwoje klaunów bez swoich rodzin i życia osobistego,każdy wolny dzień u mamusi zamiast z przyjaciołmi czy...no nie wiem cokolwiek...
Nic nie robią tylko śpią i żrą jak tu są.
26 lutego 2020 20:24
Kika67

 Do Eweliny 40 to jest bo nie chce mi się cytować. No cóż teraz napisze tylko tyle że to nie moja sprawa. Skomentowałam to co napisałaś i tyle. 
PS 
Mam alergie na temat opisywania zmienniczek a szczególnie jak  nie wiadomo o co tej osobie  chodzi :chaplin:

Czytaj ze zrozumieniem to będziesz wiedziała o co chodzi.
Clatra jest dobra na alergię.
Bez urazy
26 lutego 2020 20:26 / 1 osobie podoba się ten post
Ewelina40

Czytaj ze zrozumieniem to będziesz wiedziała o co chodzi.
Clatra jest dobra na alergię.
Bez urazy

Wybrałaś dobry temat. Przeczytaj go jeszcze raz to może zrozumiesz co zrobiłaś 
26 lutego 2020 20:27 / 1 osobie podoba się ten post
Ewelina40

Co cię tak śmieszy w tym temacie?
Tu nie ma ani dobrych ani złych,- ja w każdym razie o tym nie wspomniałam,i nie twierdzę że to ja mam rację a nie zmienniczka....
Dokładnie tak jak mówisz,jeśli chcę gotować to będę gotować,jeśli widzę potrzebę umycia okien bo nie widzę domu sąsiadów to je umyję.....ale nie w momencie kiedy ktoś to wykorzystuje i traktuje mnie jak tanią siłę roboczą.
Piszę o tym,że zmienniczka opowiadała głupoty na temat mój i naszej pracy,chciała posprzątać kuchnię po tym jak córka zrobiła w niej rozpierdziel....a potrafi....więc sorry Winetou
 
 

Smieszy mnie, bo takie opisy sa stronnicze .Gdyby pisala ta druga opiekunka  to wyglądałoby inaczej . Zmien Stelle , moze trafisz na taka opiekunkę , ktora bedzie ci odpowiadala . 
 
26 lutego 2020 20:34 / 1 osobie podoba się ten post
Mleczko

Smieszy mnie, bo takie opisy sa stronnicze .Gdyby pisala ta druga opiekunka  to wyglądałoby inaczej . Zmien Stelle , moze trafisz na taka opiekunkę , ktora bedzie ci odpowiadala . 
 

Aczemu to ona ma mi odpowiadać?
Przecież to nie mną się opiekuje tylko podopieczną,to jej ma odpowiadać.
Ja tylko wymagam,żeby zmienniczka nie podważała i nie komentowała mojej pracy kiedy mnie nie ma......to chyba jasne i proste czy nie???
Nikt nie ma prawa mówić że robi coś lepiej czy gorzej tym bardziej kiedy przyjedzie tylko na dwa tygodnie.
Mnie nie interesuje praca zmienniczek,bo to że robią coś inaczej wcale nie znaczy że gorzej,poza tym nikt nie jest doskonały.
 
26 lutego 2020 20:34 / 1 osobie podoba się ten post
Mleczko

Smieszy mnie, bo takie opisy sa stronnicze .Gdyby pisala ta druga opiekunka  to wyglądałoby inaczej . Zmien Stelle , moze trafisz na taka opiekunkę , ktora bedzie ci odpowiadala . 
 

26 lutego 2020 20:40 / 3 osobom podoba się ten post
U na powinien byc temat np." Sciana" .  Kazdej z nas zdarza sie byc doprowadzona do szału z roznych przyczyn .Trzeba  to z siebie wywalic  i  wtedy jest lzej, a gdzie to mozna zrobic ? Kto lepiej zrozumie opiekunke jesli nie druga opiekunka? Ja kiedys stosowalam taki klucz , gdy nerwy byly napięte  do granic wytrzymalosci . Pisalam na kartce to co chcialam powiedziec nie przebierajac w slowach .Potem darlam kartje i wyrzucalam .Pomagalo .
26 lutego 2020 20:43 / 1 osobie podoba się ten post
Ewelina40

Aczemu to ona ma mi odpowiadać?
Przecież to nie mną się opiekuje tylko podopieczną,to jej ma odpowiadać.
Ja tylko wymagam,żeby zmienniczka nie podważała i nie komentowała mojej pracy kiedy mnie nie ma......to chyba jasne i proste czy nie???
Nikt nie ma prawa mówić że robi coś lepiej czy gorzej tym bardziej kiedy przyjedzie tylko na dwa tygodnie.
Mnie nie interesuje praca zmienniczek,bo to że robią coś inaczej wcale nie znaczy że gorzej,poza tym nikt nie jest doskonały.
 

To ja juz nic nie wiem  Jak zmienniczka Ci odpowiada to obie idźcie  na inna Stelle . Zmiencie podopiczna i jej rodzine na lepsza .
26 lutego 2020 20:44 / 2 osobom podoba się ten post
Mleczko

U na powinien byc temat np." Sciana" .  Kazdej z nas zdarza sie byc doprowadzona do szału z roznych przyczyn .Trzeba  to z siebie wywalic  i  wtedy jest lzej, a gdzie to mozna zrobic ? Kto lepiej zrozumie opiekunke jesli nie druga opiekunka? Ja kiedys stosowalam taki klucz , gdy nerwy byly napięte  do granic wytrzymalosci . Pisalam na kartce to co chcialam powiedziec nie przebierajac w slowach .Potem darlam kartje i wyrzucalam .Pomagalo .

26 lutego 2020 20:45
Mleczko

To ja juz nic nie wiem :lol3: Jak zmienniczka Ci odpowiada to obie idźcie  na inna Stelle . Zmiencie podopiczna i jej rodzine na lepsza .

26 lutego 2020 20:46 / 1 osobie podoba się ten post
Kika67

:oklaski1::dwa piwa:

Nie bierz tego naszego zalecenia tak na luzie .Pisalysmy jeden kielonek 
26 lutego 2020 20:48 / 1 osobie podoba się ten post
Kika67

Wybrałaś dobry temat. Przeczytaj go jeszcze raz to może zrozumiesz co zrobiłaś :smiech:

Oczywiście że wybrałam dobry temat.
Każda z nas,albo większość była tudzież jest zmienniczką.....to nic dziwnego.
A temat nie będzie podobał się opiekunkom których stricte się tyczy.....mianowicie damom które obrabiają doopę dziewczynom które zmieniają.
Też nie raz zmieniałam stałe opiekunki,-ale nigdy nawet na chwilę nie wpadłam na to,żeby podważać ich pracę i mówić rodzinie że ja jestem lepsza.
Temat bardzo trafny i prawdziwy,-nie myślisz chyba że się go boję.....twoja sugestia ze zrozumieniem go to raczej nie do mnie....
 
26 lutego 2020 20:52 / 1 osobie podoba się ten post
Mleczko

Nie bierz tego naszego zalecenia tak na luzie .Pisalysmy jeden kielonek :lol2:

Myślisz że zaraz  pół litra z dziadkiem wypije 
26 lutego 2020 20:54
Mleczko

To ja juz nic nie wiem :lol3: Jak zmienniczka Ci odpowiada to obie idźcie  na inna Stelle . Zmiencie podopiczna i jej rodzine na lepsza .

Ty chcesz zabłysnąć bo dawno nie było afiszu czy o co ci chodzi??
Sorry Mleczko.....i nie odbieraj tego osobiście.
Tobie pasowała by osoba która twierdzi że sprzątanie gówien za dziećmi pdp-nych jest okej i ty jesteś ta zła bo tego nie robisz??
Serio??
Ona zmieniła mnie tylko jeden jedyny raz....nie wróci tutaj a pomimo to narobiła szajsu.
Tego nie zaznaczyłam wcześniej ale mimo wszystko....."gupie" komenty sobie darujcie.
26 lutego 2020 20:55 / 1 osobie podoba się ten post
Kika67

Myślisz że zaraz  pół litra z dziadkiem wypije :zawstydzony:

No co Ty .Pół  litra na głowę,  tak myślałam