Partaczenie szteli

27 lutego 2020 19:54 / 3 osobom podoba się ten post
Ja też mam szczęście do zmienniczek. Zawsze dobrze się dogadywałam z nimi,  żadna nie miała pretensji o cokolwiek, a przynajmniej nie dotarło to do mnie 
Teraz byłam pierwszy raz na nowym miejscu. Bardzo się różnimy z osobą, którą zmieniłam, charakterami i podejściem do wielu spraw,a jednak chcemy ze sobą pracować. Każda  pracuje po swojemu i do drugiej się nie wtrąca.  Jeśli życie nas czymś nie zaskoczy i wszystko  dobrze pojdzie, to już do końca roku mamy zaplanowany czas zmian. 
27 lutego 2020 19:59 / 4 osobom podoba się ten post
Chyba mniej konfliktów się zdarza jak kobieta faceta zmienia i odwrotnie .Nie byłam nigdy w takiej sytuacji, ale też nie słyszałam żeby na siebie nadawali nie słyszałam też żeby jakiś opiekun na drugiego gadał .Załatwiają to po męsku chyba 
27 lutego 2020 20:03 / 2 osobom podoba się ten post
Konwalia08

Chyba mniej konfliktów się zdarza jak kobieta faceta zmienia i odwrotnie .Nie byłam nigdy w takiej sytuacji, ale też nie słyszałam żeby na siebie nadawali :-)nie słyszałam też żeby jakiś opiekun na drugiego gadał .Załatwiają to po męsku chyba :smiech3:

O to jeszcze mało słyszałaś 
27 lutego 2020 20:04 / 2 osobom podoba się ten post
Kika67

O to jeszcze mało słyszałaś :smiech3:

Pacz a 4 lata pracuje 
27 lutego 2020 20:05 / 2 osobom podoba się ten post
Konwalia08

Pacz a 4 lata pracuje :-)

Ja też a więcej się nasluchalam 
Chyba mam szczęście 
27 lutego 2020 20:08 / 2 osobom podoba się ten post
Kika67

Ja też a więcej się nasluchalam :smiech3:
Chyba mam szczęście :smiech3:

Bardziej się przed Tobą uwywnętrzniają może 
27 lutego 2020 20:09 / 2 osobom podoba się ten post
Konwalia08

Bardziej się przed Tobą uwywnętrzniają może :-)

Powiedzmy 
27 lutego 2020 20:21 / 3 osobom podoba się ten post
Kika67

Powiedzmy :bezradny:

Rola konfesjonału Ci przypadła 
27 lutego 2020 20:29 / 2 osobom podoba się ten post
Konwalia08

Rola konfesjonału Ci przypadła :-)

Raczej cierpliwego słuchacza 
Na rozgrzeszenie niestety nie wszyscy mogą u mnie liczyć. 
27 lutego 2020 20:30 / 3 osobom podoba się ten post
Z doswiadczenia widze, ze nie ma znaczenia kto kogo zmienia, oczywiscie jesli chodzi o płeć. Dzis akurat sie o tym przekonalem. Ale wiecie co....dziwie sie osobom ode mnie pewnie bardziej doswiadczonym ze ich rusza temat zmienniczek czy zmiennikow. Przyjezdzasz, robisz swoje wedlug swoich zasad i dziekuje bardzo. Plotkowanie?wspolczuje takim ludziom, tej pracy w DE jest tyle ze dla kazdego wystarczy. A Podopieczni sa w sedziwym wieku, dzis sa jutro ich nie ma i trzeba isc dalej.
Moj zmiennik za moimi plecami chcial mi skrocic pobyt i przyjechac na miesiac dluzej niz bylo ustalone no ale mimo wszystko zeby utrzec nosa trzeba pokazac kto nosi spodnie i mimo duzej roznicy wieku miedzy nami pokazalem osobnikowi ze jest za "krotki" na takie gierki....Podsumuje ten wywod rapowym cytatem "to ludzie ludziom zgotowali ten los". Przykre, ze zamiast sie wspierac i zyc w komitywie przybijamy Niemcom piatki a oni klepiac nas po plecach i tak traktuja jak "tylko Polakow"
27 lutego 2020 20:41 / 5 osobom podoba się ten post
Oskar

Z doswiadczenia widze, ze nie ma znaczenia kto kogo zmienia, oczywiscie jesli chodzi o płeć. Dzis akurat sie o tym przekonalem. Ale wiecie co....dziwie sie osobom ode mnie pewnie bardziej doswiadczonym ze ich rusza temat zmienniczek czy zmiennikow. Przyjezdzasz, robisz swoje wedlug swoich zasad i dziekuje bardzo. Plotkowanie?wspolczuje takim ludziom, tej pracy w DE jest tyle ze dla kazdego wystarczy. A Podopieczni sa w sedziwym wieku, dzis sa jutro ich nie ma i trzeba isc dalej.
Moj zmiennik za moimi plecami chcial mi skrocic pobyt i przyjechac na miesiac dluzej niz bylo ustalone no ale mimo wszystko zeby utrzec nosa trzeba pokazac kto nosi spodnie i mimo duzej roznicy wieku miedzy nami pokazalem osobnikowi ze jest za "krotki" na takie gierki....Podsumuje ten wywod rapowym cytatem "to ludzie ludziom zgotowali ten los". Przykre, ze zamiast sie wspierac i zyc w komitywie przybijamy Niemcom piatki a oni klepiac nas po plecach i tak traktuja jak "tylko Polakow"

Ale tak niestety jest Oskar tylko za granicą to jeszcze bardziej boli... o wiele bardziej niż w kraju .Pewna moja pdp.bardzo lubiła nadawać na każdą która do niej przyjechała żaliła mi się, że ta taka, tamta owaka, krótko uciekam rozmowę .Stanęłam po stronie naszych tak ja oni zawsze stoją po stronie swoich .Nie było już wiecej gadki.
27 lutego 2020 20:53
 To może poszukaj zleceń do pracy ,,prowadzenie domu,, jako sprzątaczka , albo praczka, coś tym rodzaju.
Opiekunka przede wszystkim jest odpowiedzialna za podopiecznego i po uprzątnięciu stanowiska pracy,
powinna czas poświęcać jemu.
Nie można zabierać się za czyszczenie, czy ogrody, ponieważ jesteśmy odpowiedzialni za osoby, nad którymi sprawujemy opiekę. Oni nie powinni być sami. To nasze zadanie, aby im poczytać, porozmawiać, wspólnie obejrzeć telewizję, wyjść na spacer...
Tak naprawdę, to nie wiem, w nicy myjecie te okna, czy w przyznanej przerwie ?
Oczywiscie wiemy o co chodzi ....
Rodzina nie płaci opiekunce za umycie okien i inne czynności, tylko wiele z was ma takie dziwne
zachowania podlizywania się rodziną....,, oooo , ona okien nie myła, a ja umyję i już będę lepsza od poprzedniej..
Badz szczera, przyznaj się, tylko o to chodzi..
Zostawiasz podopiecznego samego...to jest już nie wywiązanie się z umowy...p
27 lutego 2020 21:01 / 2 osobom podoba się ten post
Punia

 To może poszukaj zleceń do pracy ,,prowadzenie domu,, jako sprzątaczka , albo praczka, coś tym rodzaju.
Opiekunka przede wszystkim jest odpowiedzialna za podopiecznego i po uprzątnięciu stanowiska pracy,
powinna czas poświęcać jemu.
Nie można zabierać się za czyszczenie, czy ogrody, ponieważ jesteśmy odpowiedzialni za osoby, nad którymi sprawujemy opiekę. Oni nie powinni być sami. To nasze zadanie, aby im poczytać, porozmawiać, wspólnie obejrzeć telewizję, wyjść na spacer...
Tak naprawdę, to nie wiem, w nicy myjecie te okna, czy w przyznanej przerwie ?
Oczywiscie wiemy o co chodzi ....
Rodzina nie płaci opiekunce za umycie okien i inne czynności, tylko wiele z was ma takie dziwne
zachowania podlizywania się rodziną....,, oooo , ona okien nie myła, a ja umyję i już będę lepsza od poprzedniej..
Badz szczera, przyznaj się, tylko o to chodzi..
Zostawiasz podopiecznego samego...to jest już nie wywiązanie się z umowy...p

A Ty moze zamieszczaj porady w innej rubryce albo czytaj ze zrozumieniem. Jesli ktos robi cos ponadto z poczucia higieny, przebywania w czystosci czy poprostu z ludzkiej zyczliwosci to tez błąd i wielka drama?
W takich kwestiach liczy sie intencja i zamiar a nie to co sie robi?
 
I to jest wlasnie to, zamiast normalnie rozmawiac, od razu hejt, wylewanie zalu itd. 


 
"Wiele z was"? A Ty jestes lepsza? Jesli jestes na tym forum to widocznie to jezdzisz jak wszyscy "podmywac" niemieckich seniorow no chyba ze wpadasz sobie tu dla fanu powypisywac madrosci.
 
 
 
27 lutego 2020 21:09 / 5 osobom podoba się ten post
Najgorsze jest to że my się żremy a oni mają ubaw po pachy ......
27 lutego 2020 21:28
 Ależ to nie są mądrości, tylko przygotowanie medyczne i rozumienie warunków umowy , jaką zawieramy z pracodawcą.
Z moich informacji wynika, że opiekunki jeżdżą również do mobilnych seniorów...nie podmywają ...ah zresztą szkoda słów, a myj im te okna i gotuj całej rodzinie ..wszystko do czasu..
Oby nie przyszedł taki,  że agencja nałoży na Ciebie karę o zaniedbywanie obowiązków wobec
podopiecznego..