Koronawirus

27 marca 2020 11:47 / 1 osobie podoba się ten post
dorotee

Moja firma prześlę mi pismo na wypadek kontroli odnośnie poruszania się w Dr . Jak inne firmy?

U nas w promedica mamy specjalny przewodnik żeby wiedzieć jak zachowywac się w konkretnych sytuacjach w razie kontroli też. Dodatkowo koordynatorki do nas dzwonią i mówią co robic na wypadek tego, czy tamtego. Na bieżąco jesteśmy o wszytskim informowani. 
27 marca 2020 12:11 / 4 osobom podoba się ten post
Koronawirus. Dodatkowe pieniądze dla Polaków pracujących w Niemczech
PIOTR DRABIK
27.03.2020 12:03
 
fot. Yulia Grigoryeva/Shutterstock (ilustracyjne)
OCEŃ
 
Landy na wschodzie Niemiec wspierają Polaków. Zaoferowały 65 euro dziennego dodatku dla tych, którzy pracują po niemieckiej stronie. Ma to ich przekonać do kontynuowania pracy pomimo wprowadzonych przez Polskę obostrzeń związanych z epidemią koronawirusa.
 
 
Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - BIZNES na Facebooku
 
Stan epidemii z powodu koronawirusa doprowadził do zamknięcia polskich granic co najmniej do 13 kwietnia. Od piątku 27 marca każdy, kto przekroczy jedno z przejść granicznych, musi przejść 14-dniowa kwarantannę. Dotyczy to również mieszkańców miejscowości przygranicznych.
 
Niemcy płacą polskim pracownikom. Ile?
Z tego powodu władze Saksonii, Brandenburgii i Meklemburgii-Pomorza Przedniego oferują pomoc finansową dla Polaków, którzy pracują na ich terenach.
 
 
Więcej: https://biznes.radiozet.pl/News/Covid-19.-Niemcy-placa-polskim-pracownikom.-Dlaczego
27 marca 2020 13:22 / 2 osobom podoba się ten post
Mleczko

Koronawirus. Dodatkowe pieniądze dla Polaków pracujących w Niemczech
PIOTR DRABIK
27.03.2020 12:03
 
fot. Yulia Grigoryeva/Shutterstock (ilustracyjne)
OCEŃ
 
Landy na wschodzie Niemiec wspierają Polaków. Zaoferowały 65 euro dziennego dodatku dla tych, którzy pracują po niemieckiej stronie. Ma to ich przekonać do kontynuowania pracy pomimo wprowadzonych przez Polskę obostrzeń związanych z epidemią koronawirusa.
 
 
Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - BIZNES na Facebooku
 
Stan epidemii z powodu koronawirusa doprowadził do zamknięcia polskich granic co najmniej do 13 kwietnia. Od piątku 27 marca każdy, kto przekroczy jedno z przejść granicznych, musi przejść 14-dniowa kwarantannę. Dotyczy to również mieszkańców miejscowości przygranicznych.
 
Niemcy płacą polskim pracownikom. Ile?
Z tego powodu władze Saksonii, Brandenburgii i Meklemburgii-Pomorza Przedniego oferują pomoc finansową dla Polaków, którzy pracują na ich terenach.
 
 
Więcej: https://biznes.radiozet.pl/News/Covid-19.-Niemcy-placa-polskim-pracownikom.-Dlaczego

Ja też poproszę o takie dodatkowe za każdy dzień pracy. Wtedy to nawet do końca czerwca mogę tutaj zostać. 
27 marca 2020 13:35 / 2 osobom podoba się ten post
PaniMaria55

U nas w promedica mamy specjalny przewodnik żeby wiedzieć jak zachowywac się w konkretnych sytuacjach w razie kontroli też. Dodatkowo koordynatorki do nas dzwonią i mówią co robic na wypadek tego, czy tamtego. Na bieżąco jesteśmy o wszytskim informowani. 

Moja firma to nawet telefonów nie odbiera ,przysłali jak myć ręce
27 marca 2020 13:35 / 1 osobie podoba się ten post
Mleczko

Koronawirus. Dodatkowe pieniądze dla Polaków pracujących w Niemczech
PIOTR DRABIK
27.03.2020 12:03
 
fot. Yulia Grigoryeva/Shutterstock (ilustracyjne)
OCEŃ
 
Landy na wschodzie Niemiec wspierają Polaków. Zaoferowały 65 euro dziennego dodatku dla tych, którzy pracują po niemieckiej stronie. Ma to ich przekonać do kontynuowania pracy pomimo wprowadzonych przez Polskę obostrzeń związanych z epidemią koronawirusa.
 
 
Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - BIZNES na Facebooku
 
Stan epidemii z powodu koronawirusa doprowadził do zamknięcia polskich granic co najmniej do 13 kwietnia. Od piątku 27 marca każdy, kto przekroczy jedno z przejść granicznych, musi przejść 14-dniowa kwarantannę. Dotyczy to również mieszkańców miejscowości przygranicznych.
 
Niemcy płacą polskim pracownikom. Ile?
Z tego powodu władze Saksonii, Brandenburgii i Meklemburgii-Pomorza Przedniego oferują pomoc finansową dla Polaków, którzy pracują na ich terenach.
 
 
Więcej: https://biznes.radiozet.pl/News/Covid-19.-Niemcy-placa-polskim-pracownikom.-Dlaczego

Ja też chcę 
 
27 marca 2020 13:46 / 5 osobom podoba się ten post
PaniMaria55

U nas w promedica mamy specjalny przewodnik żeby wiedzieć jak zachowywac się w konkretnych sytuacjach w razie kontroli też. Dodatkowo koordynatorki do nas dzwonią i mówią co robic na wypadek tego, czy tamtego. Na bieżąco jesteśmy o wszytskim informowani. 

Ja też pracuję dla prm24 . Widziałam te posty 
 Dzwonią  tylko jak się czuje .  Raz . Chyba 
 
27 marca 2020 14:33 / 5 osobom podoba się ten post
nincia

Moja firma to nawet telefonów nie odbiera :telefon1:,przysłali jak myć ręce:hihi:

Moja firma nie informuje mnie o niczym, nawet jak myć ręce...
Przysłali tylko do podpisu wypowiedzenie przeze mnie umowy z dniem ostatnim mojej pracy...
Czekam czy ktokolwiek do mnie zadzwoni co ze zmianą i chociaż z zapytaniem czy wszystko u nas OK?
27 marca 2020 15:02 / 2 osobom podoba się ten post
Luke

https://www.polsatnews.pl/wiadomosc/2020-03-26/ksiadz-mogl-zakazic-wiernych-koronawirusem-poszukuje-ich-sanepid/
 
 
Co za głupota... brak słów
(w drugim linku) 
 
 
https://wiadomosci.onet.pl/kraj/koronawirus-w-polsce-antoni-macierewicz-chce-kosciolow-pelnych-ludzi-w-czasie/kzcyhq4

Już się zastanawiam gdzie się Antoni podział . Akurat mi brakuje otwartego kościół a . Ale trzeba się dostosować . 
27 marca 2020 15:18 / 5 osobom podoba się ten post
Malgi

Moja firma nie informuje mnie o niczym, nawet jak myć ręce...
Przysłali tylko do podpisu wypowiedzenie przeze mnie umowy z dniem ostatnim mojej pracy...
Czekam czy ktokolwiek do mnie zadzwoni co ze zmianą i chociaż z zapytaniem czy wszystko u nas OK?

Moja dzwoni lub pisze do mnie na mesengera bo mamy stały kontakt. Już mi wykupili leki i w przyszłym tygodniu maja przyjść na adres firmy syna pdp. Koordynator niemiecki też jest że że  w kobtakcie. Syn i synowa ucieszyli się że jeszcze zostaje bo naprawdę ograniczają kontakty z pdp. Nawet gdy przychodzi sprzataczka czy ogrodnik to  stoimy od siebie daleko . Syn ma dużą firmę koło domu pdp dużo.ludzi zatrudniają i niechca nas narażać. W razie problemów językowych mamy tableta a że dziadek kumaty w tych sprawach pomagamy sobie tłumaczem.  Babcia ciągle na szydełku dzierga więc jest spokój. 
27 marca 2020 18:52 / 3 osobom podoba się ten post
Luke

https://www.polsatnews.pl/wiadomosc/2020-03-26/ksiadz-mogl-zakazic-wiernych-koronawirusem-poszukuje-ich-sanepid/
 
 
Co za głupota... brak słów
(w drugim linku) 
 
 
https://wiadomosci.onet.pl/kraj/koronawirus-w-polsce-antoni-macierewicz-chce-kosciolow-pelnych-ludzi-w-czasie/kzcyhq4

Głupota. Stąd obostrzenia. Jednym wystarczy sugestia czy apel aby stosować się do reguł-inni bagatelizują zagrożenie i stosują politykę że "jakoś to będzie" . I ci są niebezpieczni, nie tylko dla siebie.
Rządy kilku państw na początku liczyly , że apele poskutkują-przeliczyły się.
28 marca 2020 14:51 / 5 osobom podoba się ten post
Może już to było, ale warto powtarzać. Bo ja np. nie pomyślałam o tym, że kwarantanna po przekroczeniu granicy liczy się od następnego dnia. To żeby się nie wkopać przypadkiem... Wiele osób zapewnie policzy prawidłowo, ale jak o tym myślę, to ja np. pewnie policzyłabym sobie od dnia przekroczenia....
28 marca 2020 15:32 / 4 osobom podoba się ten post
Werska

Może już to było, ale warto powtarzać. Bo ja np. nie pomyślałam o tym, że kwarantanna po przekroczeniu granicy liczy się od następnego dnia. To żeby się nie wkopać przypadkiem... Wiele osób zapewnie policzy prawidłowo, ale jak o tym myślę, to ja np. pewnie policzyłabym sobie od dnia przekroczenia....

Mnie dzielnicowy i pani z Sanepidu powiedziała że od chwili przekroczenia progu miejsca kwarantanny. I wlasnie często jest to.mylone że od godziny przekroczenia granicy. A na karcie która się wypełnia nie ma godziny a tu po Polsce ktoś może jeszcze jechać i 20 godzin do domu . Więc najlepiej od razu gdy to możliwe gdy jest się w domu zadzwonić do sanepidu i zgłosić bo karty z granicy też dochodzą z opóźnieniem. 
28 marca 2020 15:37 / 4 osobom podoba się ten post
28 marca 2020 19:44 / 3 osobom podoba się ten post
Dusia1978

Dodała bym coś politycznego jeszcze ale powstrzymam  język i palce