Koronawirus

04 marca 2020 11:09 / 3 osobom podoba się ten post
Kika67

Wczoraj jak byłam w sklepie to zauważyłam poważne braki niektórych artykułów w sklepach :-(
W Aldi wykupiony Stoh 80 %:-(
Zastanawiałam się czy nie kupić do domu do wypieków teraz mam problem z głowy. 
Podjęłam decyzję  że zawieszam moje wyjazdu do Niemiec. Zdrowie ważniejsze. 

Przyznam sie, że nie wiem co to jest Stoh 80% i do czego to służy. To jakiś "spirytus" ??
04 marca 2020 11:22 / 2 osobom podoba się ten post
Mycha

Przyznam sie, że nie wiem co to jest Stoh 80% i do czego to służy. To jakiś "spirytus" ??

Wiem co to Stroh- to rum o wysokiej zawartości alkoholu. Może Stoh to co innego. Ale mocnych alkoholi jest trochę. Można się razem z wirusami absyntem "załatwić" np 
04 marca 2020 11:25 / 3 osobom podoba się ten post
Gusia29

Jak siedziałam w domu, to ciągle tylko o koronawirusie  słyszałam w telewizji . Mam wrażenie, że  w Polsce chyba najwięcej o nim mówią. Wczoraj oglądając spotkanie w sejmie na ten temat,przygotowana byłam  na to ,że dzisiaj na lotnisku może na jakieś punkty, jeśli nie rozdawania, to sprzedaży masek się natknę ,że  przynajmniej w toaletach będą dozowniki ze środkiem dezynfekującym. Na lotnisku w Gdańsku, jedną osobę widziałam w maseczce na twarzy i kilka w Oslo. Byli to chyba Chińczycy  czy jacys inni do nich podobni,a oni to nosili te maseczki już wtedy, kiedy o wirusie nie słyszeliśmy. 
Wszędzie spokojnie, bez oznak strachu i czegoś innego niż zazwyczaj. Normalnie. I oby tak zostało. 

W Niemczech też na wszystkich stacjach trzepią o tym naokrągło. No ale tu ta zaraza rozgościła się już na dobre. Najważniejsze to nie popadać w skrajności.
04 marca 2020 11:29 / 1 osobie podoba się ten post
Mycha

Przyznam sie, że nie wiem co to jest Stoh 80% i do czego to służy. To jakiś "spirytus" ??

Rum. Uprzednio do wypieków 
04 marca 2020 11:33 / 2 osobom podoba się ten post
tina 100%

Wiem co to Stroh- to rum o wysokiej zawartości alkoholu. Może Stoh to co innego. Ale mocnych alkoholi jest trochę. Można się razem z wirusami absyntem "załatwić" np :lol2:

Masz rację Stroh się to pisze i taka jest nazwa 
04 marca 2020 11:46 / 4 osobom podoba się ten post
tina 100%

Warto obejrzeć. Wszystko wyjaśnione w szczegółach.
https://www.youtube.com/watch?v=uHo4L0V_EPM
 
I mapka- Polski jeszcze odhaczyli-dziś pewnie to zrobią
 
https://gisanddata.maps.arcgis.com/apps/opsdashboard/index.html?fbclid=IwAR3er7jPXimZFiulo7dyxgTVfh2NdZSXZG0z4_xYhAoBYtnLgk5oc2ebNvc#/bda7594740fd40299423467b48e9ecf6
 

Tina posłuchałam trochę. Co prawda pan profesor strasznie ciężko wzdychał dając odpowiedzi ale jedno mnie ucieszyło niebywale - myszy nie chcą zachorować. I mam nadzieję, że tak zostanie 
04 marca 2020 11:54 / 3 osobom podoba się ten post
Mycha

Tina posłuchałam trochę. Co prawda pan profesor strasznie ciężko wzdychał dając odpowiedzi ale jedno mnie ucieszyło niebywale - myszy nie chcą zachorować. I mam nadzieję, że tak zostanie 

Profesor wzdychał, bo pewnie oddychać mu było ciężko, ale dawał radę  Nie ma strachu jak widać.
Filmik dobry-rozbierający na czynniki pierwsze "problem" i obalający mity. A te często bywają powodem błędnych i dlatego szkodliwych działań. Napisz lepiej co tam ma Mycha w kieliszku, że nie choruje 
04 marca 2020 12:03 / 4 osobom podoba się ten post
tina 100%

Profesor wzdychał, bo pewnie oddychać mu było ciężko, ale dawał radę :-) Nie ma strachu jak widać.
Filmik dobry-rozbierający na czynniki pierwsze "problem" i obalający mity. A te często bywają powodem błędnych i dlatego szkodliwych działań. Napisz lepiej co tam ma Mycha w kieliszku, że nie choruje :-)

Tinóś, tera to ja siem weznem za wszystko co w barku stoi    A mam w sumie nalewki : malinówkę, jeżynówkę, aroniówkę, pigwówkę no i ... orzechówkę i czarnuszkę. Aaa bursztynówkę też. Tak więc jest co mieszać i jest się czym znieczulić. Może nie zauważę jak się jakieś świństwo przyplącze  Wódki u mnie niet, mam trochę rumu do herbaty ale tego 54% - gdzie mu do 80%. Kto wie, może na monololowy trzeba zapolować. 
 
Sorrki ale wolę się pośmiać, bo co komu pisane to ....
04 marca 2020 12:33 / 2 osobom podoba się ten post
Mycha

Tinóś, tera to ja siem weznem za wszystko co w barku stoi :smiech3: :wino:  A mam w sumie nalewki : malinówkę, jeżynówkę, aroniówkę, pigwówkę no i ... orzechówkę i czarnuszkę. Aaa bursztynówkę też. Tak więc jest co mieszać i jest się czym znieczulić. Może nie zauważę jak się jakieś świństwo przyplącze :lol1: Wódki u mnie niet, mam trochę rumu do herbaty ale tego 54% - gdzie mu do 80%. Kto wie, może na monololowy trzeba zapolować. 
 
Sorrki ale wolę się pośmiać, bo co komu pisane to ....

Pewnie, że tak- zabijemy śmiechem tą zarazę 
Wczoraj bedąc w miejscowym sklepiku na zakupach , włascicielka tegoż zasugerowała mi zrobienie zapasów dla moich biedactwów... W sensie puszki itp.
Fqrzyłam się  i rzekłam do niej- pani kochana- kto jak kto, ale chłop wie gdzie puszki kupic, a jakby co to można zamówić w zooplusie 
.........mina pani bezcenna, bo ona zawsze polecała golonki w puszce itp. 
04 marca 2020 17:06 / 3 osobom podoba się ten post
Mąż powiedział że musi mnie dobrze zdezynfekować ale zagladnelam do barku i chyba nie dam rady za duzo
 
04 marca 2020 17:19 / 4 osobom podoba się ten post
Nie jestem plochliwa  ale..... dxisiaj robilam zakupy w bawelnianych rekawiczkach . Korzystam  z windy i wozka na zakupy . Niech tam sobie, ktos zarty stroi , mnie to nie rusza . 
04 marca 2020 18:06 / 3 osobom podoba się ten post
Mleczko

Nie jestem plochliwa :-) ale..... dxisiaj robilam zakupy w bawelnianych rekawiczkach . Korzystam  z windy i wozka na zakupy . Niech tam sobie, ktos zarty stroi , mnie to nie rusza . 

I tak trzymaj  
04 marca 2020 18:16 / 1 osobie podoba się ten post
Mycha

I tak trzymaj :-) 

Staram się 
04 marca 2020 19:09 / 3 osobom podoba się ten post
Polfa i Orlen dostały zlecenie na produkowanie płynów dezynfekujących . To PAN PREMIER ruszył sprawę . Nie bedzie tak żle ,  jak w  Niemczech . Wódka będzie do dezynfekcji wewnętrznej a te płyny do zewnetrznej . Już sie uspokoiłam 
04 marca 2020 19:22 / 1 osobie podoba się ten post
Napisałam się wcześniej i zawiesił mi się telefon,już mi się nie chce drugi raz pisać, prosiłam córkę pdp żeby coś kupiła do dezynfekcji bo tutaj nie ma, odpowiedziała że kuknie i tyle,zobaczymy czy coś załatwi