Koronawirus

02 marca 2020 23:17 / 2 osobom podoba się ten post
A w Polsce jeszcze nie ma potwierdzonego przypadku zakażenia. 
Ale ze środkami do dezynfekcji też już są problemy. Byłam dzisiaj w Rossmannie, Hebe, dwóch marketach ,specjalnie po te małe spraye do dezynfekcji i...nigdzie nic nie ma. Zaszłam  do dwoch aptek i też nie ma. Może na lotnisku w toaletach będą?
Pewnie też nie będzie, zostaje tylko mycie rąk i wycieranie we własne chusteczki higieniczne, bo z suszarek na pewno korzystać nie będę 
03 marca 2020 08:04 / 3 osobom podoba się ten post
Hej. Mnie też zastanawia parę rzeczy. Może Wy też potraficie to zrozumieć i mnie uświadomicie..wszedzie gdy podaję się bilans covid19..wskazana jest liczba ogólnie zakażonych i tak na ostatnia chwilę jest to mniej więcej 90000zakazonych 3000 zgonów i ponad 40000 wyleczonych. No dobra,a co z resztą? Czyli prawie połowa i jeszcze zakażonych? Nadal leżą i chorują?
 
Po drugie niepokojące oprócz długiego czasu inkubacji są powtórne zakażenia..możliwe jest nawet to,że ten wirus jak wirus opryszczki przechodzi w formę przewlekła..a wtedy biorąc pod uwagę jego zjadliwosc to mamy juz wszyscy przerąbane?
 
Módlmy się lepiej o jakąś szczepionkę, bo to chyba już jedyne wyjscie,a i tak niestety wysoce nieprawdopodobne..
03 marca 2020 20:54 / 4 osobom podoba się ten post
Jak siedziałam w domu, to ciągle tylko o koronawirusie  słyszałam w telewizji . Mam wrażenie, że  w Polsce chyba najwięcej o nim mówią. Wczoraj oglądając spotkanie w sejmie na ten temat,przygotowana byłam  na to ,że dzisiaj na lotnisku może na jakieś punkty, jeśli nie rozdawania, to sprzedaży masek się natknę ,że  przynajmniej w toaletach będą dozowniki ze środkiem dezynfekującym. Na lotnisku w Gdańsku, jedną osobę widziałam w maseczce na twarzy i kilka w Oslo. Byli to chyba Chińczycy  czy jacys inni do nich podobni,a oni to nosili te maseczki już wtedy, kiedy o wirusie nie słyszeliśmy. 
Wszędzie spokojnie, bez oznak strachu i czegoś innego niż zazwyczaj. Normalnie. I oby tak zostało. 
03 marca 2020 21:05 / 5 osobom podoba się ten post
Gusia29

Jak siedziałam w domu, to ciągle tylko o koronawirusie  słyszałam w telewizji . Mam wrażenie, że  w Polsce chyba najwięcej o nim mówią. Wczoraj oglądając spotkanie w sejmie na ten temat,przygotowana byłam  na to ,że dzisiaj na lotnisku może na jakieś punkty, jeśli nie rozdawania, to sprzedaży masek się natknę ,że  przynajmniej w toaletach będą dozowniki ze środkiem dezynfekującym. Na lotnisku w Gdańsku, jedną osobę widziałam w maseczce na twarzy i kilka w Oslo. Byli to chyba Chińczycy  czy jacys inni do nich podobni,a oni to nosili te maseczki już wtedy, kiedy o wirusie nie słyszeliśmy. 
Wszędzie spokojnie, bez oznak strachu i czegoś innego niż zazwyczaj. Normalnie. I oby tak zostało. 

Tutaj też codziennie jest to temat nr 1 , każdy  kanał ma program o wirusie 
 I dobrze , raczej uspokajające działania . 
W Polsce ten temat wykorzystuje się politycznie . Niestety 
Z innej beczki , wykupili mi papier toaletowy
04 marca 2020 07:08 / 1 osobie podoba się ten post
I to bynajmniej nie zdjęcie rodem z PRL...
Sklep w Lublinie, ale w wielu tak jest w PL
 
04 marca 2020 08:19 / 2 osobom podoba się ten post
To trzeba robić zapasy ale jak , jak pieniędzy nie przecież za wiele, ja na wsi będąc jeszcze tego nie zauważyłam przecież co dzień nie biegam po zakupy wczoraj nie było nigdzie płynu dezynfekcyjnego ,higieny spray to wiem  kupiłam tylko husteczki nawilżone musi wystarczyć.
04 marca 2020 08:40 / 3 osobom podoba się ten post
Myślicie, ze moga Niemcy zamknac co niektóre rejony jeśli zacznie się szerzyc epidemia? Mi zostało 2tyg do wyjazdu i się boję...może do agencji dzwonić, nie wiem
 
Ja akurat mam się o co martwic, bo mimo ze jestem jeszcze mloda to mam przewlekłe problemy z plucami..dlatego tak się martwię
 
Dziwi mnie postawa moich rówieśników, którzy panikuja,a nie maja ku temu raczej podstaw..bedac zdrowymi..
 
To właśnie tacy ludzie mlodzi,nie obciazeni zadnymi chorobami powinni teraz wykazywac sie zdrowym rozsądkiem, wysuwac na linie frontu,robic zakupy,chronic tych będących w grupie ryzyka,robic zakupy itd
 
A tutaj panika niesamowita eh ta nasza generacja?..dobrze ktoś powiedział, ze ta niefortunna sytuacja bedzie dla nas sprawdzianem z człowieczeństwa..zobaczymy czy wykazemy sie solidarnościa i empatia
 
A przypadekww pl to jak mowili kwestia czasu i mysle,ze te wszystkie malo optymistyczne scenariusze sie niestety sprawdza..trzeba sie z tym.pogodzic?
 
04 marca 2020 09:19 / 3 osobom podoba się ten post
Luke

No i już mamy:-(
 
https://wiadomosci.onet.pl/swiat/koronawirus-w-polsce-jest-pierwszy-potwierdzony-przypadek-relacja-na-zywo/vbpgf45

Luke nie otwiera mi się ta twoja strona z linkiem o Polsce prześlij może jeszcze raz, piszę że jakiś problem
04 marca 2020 09:20 / 2 osobom podoba się ten post
Jest pierwszy chory w zielonej gorze..niedawno wrocil z de
04 marca 2020 09:23 / 2 osobom podoba się ten post
nincia

Luke nie otwiera mi się ta twoja strona z linkiem o Polsce prześlij może jeszcze raz, piszę że jakiś problem:-(

Luke już mi się otworzyło widocznie chwilowy problem ale ciekawy artykuł dzięki,teraz biegnę do sklepu bo mi wszystko wykupią żartuję tylko co ma być to będzie nie ma co panikować ale trzeba śledzić informacje 
04 marca 2020 10:34 / 4 osobom podoba się ten post
04 marca 2020 10:43 / 3 osobom podoba się ten post
Wczoraj jak byłam w sklepie to zauważyłam poważne braki niektórych artykułów w sklepach 
W Aldi wykupiony Stoh 80 %
Zastanawiałam się czy nie kupić do domu do wypieków teraz mam problem z głowy. 
Podjęłam decyzję  że zawieszam moje wyjazdu do Niemiec. Zdrowie ważniejsze. 
04 marca 2020 10:57 / 3 osobom podoba się ten post
Cześć ,Witam -jestem w Badenii i koronawirus tutaj sie rozwija -za tydzien moja Pdp ma wizytę w klinice w Tubingen gdzie jest ten wirus i powiedziałam rodzinie ,że nie jadę -nie chcę ryzykować -rodzina zrozumiala .