Koronawirus

25 marca 2020 10:26 / 5 osobom podoba się ten post
Gusia29

No to pan premier jest  baaardzooo optymistyczny, wszak Wielkanoc już za niecałe 3 tygodnie. 
Też jestem optymistką i wierzę, że jeszcze będzie normalnie, ale na tę normalność przyjdzie nam dluugoo czekać. Chyba że premier wie o czymś, o czym my nie wiemy ...

Gusiu w Niemczech współczynnik zarażania lekko spadł , 2,3 na 4 dni ..To jest nieduża poprawa , ale jest . 
W Polsce minister Szumowski zakładał wyższe liczby . Dzięki dyscyplinie jest mniej zarażonych .Może damy radę ? Czytałam wypowiedź psycholog, iż nieroztropnie wręcz szkodliwe byłoby zakładanie już teraz , że 10 mają będziemy nadal w stanie pandemii .
Minister Szumowski jest najpierw lekarzem .To będzie podstawą jego decyzji 10 mają .
25 marca 2020 10:46 / 4 osobom podoba się ten post
dorotee

Gusiu w Niemczech współczynnik zarażania lekko spadł , 2,3 na 4 dni ..To jest nieduża poprawa , ale jest . 
W Polsce minister Szumowski zakładał wyższe liczby . Dzięki dyscyplinie jest mniej zarażonych .Może damy radę ? Czytałam wypowiedź psycholog, iż nieroztropnie wręcz szkodliwe byłoby zakładanie już teraz , że 10 mają będziemy nadal w stanie pandemii .
Minister Szumowski jest najpierw lekarzem .To będzie podstawą jego decyzji 10 mają .

Oby tak było, jak myślisz. Ja bardziej humanistka niż matematyk, więc cyfry aż tak do mnie nie przemawiają. 
Obyśmy, my Polacy, ale i wszyscy Europejczycy, potrafili zachować dyscyplinę, kiedy odwołane zostanie wiele zakazów. Żeby nie na hurra i tłumem,  do zakazanych obecnie przybytków 
25 marca 2020 11:27 / 4 osobom podoba się ten post
Co za ludzie.... 
 



Policja interweniowała w Lublinie. W jednym z barów zorganizowano tam "18-tkę". W imprezie brało udział 12 osób. Okazało się, że dwie z nich są poszukiwane.
 Teraz policjanci prowadzą czynności w sprawie w sprowadzania niebezpieczeństwa dla życia i zdrowia  - informuje "Dziennik Wschodni".


25 marca 2020 12:35 / 3 osobom podoba się ten post
Luke

Co za ludzie.... 
 



Policja interweniowała w Lublinie. W jednym z barów zorganizowano tam "18-tkę". W imprezie brało udział 12 osób. Okazało się, że dwie z nich są poszukiwane.
 Teraz policjanci prowadzą czynności w sprawie w sprowadzania niebezpieczeństwa dla życia i zdrowia  - informuje "Dziennik Wschodni".


Bo niektórym to nawet młotkiem nie wstukasz, siedź na dupie w domu (oczywiście o ile jest taka możliwość), albo żeby faktycznie ograniczyć wyjścia z niego. No kurde blaszka, ja też jestem włóczykij, i najlepiej czuje się w lesie z psami. No ale jak konieczność to konieczność. Wole przecierpieć i móc potem swobodnie wyjść niż gdyby to wszystko miało trwać w.nieskończoność
25 marca 2020 12:42 / 4 osobom podoba się ten post
Mleczko

https://tvn24.pl/swiat/koronawirus-na-swiecie-niemcy-zamowili-szesc-milionow-masek-ochronnych-zaginely-na-lotnisku-w-kenii-4512955

Może Włosi im tym razem podebrali  Jak tak dalej pójdzie to będzie walka na noże o maseczki. 
25 marca 2020 12:52 / 5 osobom podoba się ten post
Mycha

Może Włosi im tym razem podebrali :-) Jak tak dalej pójdzie to będzie walka na noże o maseczki. 

Wszyscy zarabiaja na wszystkim na spozywce , na maseczkacz , na srodkach do dezynfekcji  . Polak potrafi .
25 marca 2020 12:56 / 4 osobom podoba się ten post
Mleczko

Wszyscy zarabiaja na wszystkim na spozywce , na maseczkacz , na srodkach do dezynfekcji  . Polak potrafi .

Nie tylko Polak , tutaj szpitale kupują maseczki warte ,60 centów po kilka euro . Środki dezynfekujace też poszybowały . 
25 marca 2020 12:59 / 2 osobom podoba się ten post
pulpecja86

Bo niektórym to nawet młotkiem nie wstukasz, siedź na dupie w domu (oczywiście o ile jest taka możliwość), albo żeby faktycznie ograniczyć wyjścia z niego. No kurde blaszka, ja też jestem włóczykij, i najlepiej czuje się w lesie z psami. No ale jak konieczność to konieczność. Wole przecierpieć i móc potem swobodnie wyjść niż gdyby to wszystko miało trwać w.nieskończoność:strzela z bicza:

Masz racje .Na glupote nie ma lekarstwa .Najlepiej zorganizowac miejsce zamkniete dla tych rozrywkowych . Niech sie bawia  na wlasny koszt . Ja chce zyc .Nie bywam nigdzie i mam nadzieje , ze przeczekam ten zapowietrzony czas . Ludzie mysla, ze im nic nie grozi .Dopiero jak zalapia cos to pretensje do wszystkich do rzadu, do Boga ,  do losu .A co sami daja ?
25 marca 2020 13:03 / 5 osobom podoba się ten post
dorotee

Nie tylko Polak , tutaj szpitale kupują maseczki warte ,60 centów po kilka euro . Środki dezynfekujace też poszybowały . 

A u nas Polak Polaka oszuka nie instytucja . Juz jakies grupy biegaja po miastach w kombinezonach i maskach niby dezynfekcje robia a okradaja staruszkow . No q....rde takuego dalabym do karnej kompanii niech robi dezynfekcje, ale bez maski .
25 marca 2020 13:07 / 5 osobom podoba się ten post
Mleczko

A u nas Polak Polaka oszuka nie instytucja . Juz jakies grupy biegaja po miastach w kombinezonach i maskach niby dezynfekcje robia a okradaja staruszkow . No q....rde takuego dalabym do karnej kompanii niech robi dezynfekcje, ale bez maski .

Nie Polak Polaka tylko ludź ludzia Menda wszędzie się trafi a złodzieje zawsze kombinują. No tak mają. 
A co by było gdyby nie było zakazu wywozu tych środków z PL ?? Jakie ceny ??
 
Właśnie sie dowiedziałam, że płyn dezynfekujący z Orlenu znika na stacjach zanim go rozpakują  No nie, żartuję bo w ciagu 5 minut go sprzedadzą. Czyli astronomiczne tempo.
25 marca 2020 13:29 / 3 osobom podoba się ten post
Mycha

Nie Polak Polaka tylko ludź ludzia:lol2: Menda wszędzie się trafi a złodzieje zawsze kombinują. No tak mają. 
A co by było gdyby nie było zakazu wywozu tych środków z PL ?? Jakie ceny ??
 
Właśnie sie dowiedziałam, że płyn dezynfekujący z Orlenu znika na stacjach zanim go rozpakują :lol2: No nie, żartuję bo w ciagu 5 minut go sprzedadzą. Czyli astronomiczne tempo.

Tyle co wywiezli juz z  wolnej Polski to glowa mala .A kto to robi? Zobacz jak bylo i jest z lekami . Ja tez.kiedys wywozilam  do Bulgarii krem NIVEA he he he a do Ruskich rajstopy , szminki i lakiery . .Teraz to sie robi hurtowo dzialajac na szkode zwyklych czesto chorch ludzi . A ja za handel zagraniczny kupilam drobiazgi i jeszcze.mnie na granicy rozebrali o bagaz przetrzepali .
25 marca 2020 13:32 / 1 osobie podoba się ten post
Znow oredzie ....
 
 
25 marca 2020 13:40 / 1 osobie podoba się ten post
Mleczko

Znow oredzie ....
 
 

.... tak, słucham.. Przecież o tym mówili i premier, i Szumowski
 
957/13
25 marca 2020 13:55 / 1 osobie podoba się ten post
Luke

.... tak, słucham.. Przecież o tym mówili i premier, i Szumowski
 
957/13

P-ty  .
25 marca 2020 14:03 / 4 osobom podoba się ten post
Mleczko

Masz racje .Na glupote nie ma lekarstwa .Najlepiej zorganizowac miejsce zamkniete dla tych rozrywkowych . Niech sie bawia  na wlasny koszt . Ja chce zyc .Nie bywam nigdzie i mam nadzieje , ze przeczekam ten zapowietrzony czas . Ludzie mysla, ze im nic nie grozi .Dopiero jak zalapia cos to pretensje do wszystkich do rzadu, do Boga ,  do losu .A co sami daja ?

Dają bakcyle na lewo i prawo. Nikt z nas nie lubi ograniczeń, ale w tym miesiącu mencie jest to jedyne rozwiązanie. Czy nam się to podoba czy nie.