Koronawirus

25 marca 2020 14:44 / 2 osobom podoba się ten post
Mleczko

Tyle co wywiezli juz z  wolnej Polski to glowa mala .A kto to robi? Zobacz jak bylo i jest z lekami . Ja tez.kiedys wywozilam  do Bulgarii krem NIVEA he he he a do Ruskich rajstopy , szminki i lakiery . .Teraz to sie robi hurtowo dzialajac na szkode zwyklych czesto chorch ludzi . A ja za handel zagraniczny kupilam drobiazgi i jeszcze.mnie na granicy rozebrali o bagaz przetrzepali .

No a za czyich czasów powstała mafia lekowa i inne takie ??
25 marca 2020 15:51 / 4 osobom podoba się ten post
Może Luke juz pisał, nie bedę sie rozpisywać, ale ci, ktorzy pracują w miejscowościach przygranicznych już nie mogą co dzień przechodzić tam i spowrotem . Po każdym przekroczeniu granicy obowiązuje kwarantanna 14 dniowa . 
 
25 marca 2020 16:36 / 4 osobom podoba się ten post
Właśnie przeczytałam, że od 17 Niemcy zamykają granice przed pracownikami sezonowymi. I stwierdzenie tam bylo, że przecież kelnerzy, i inni z sektorów, które stoją mogą pracować w rolnictwie... No jestem ciekawa, jak to będzie wyglądać...
A opiekunki nie są tym objęte- widocznie nasza branża nie cieszy się aż takim powodzeniem Tylko potrzebna umowa.
25 marca 2020 16:50 / 4 osobom podoba się ten post
Werska

Właśnie przeczytałam, że od 17 Niemcy zamykają granice przed pracownikami sezonowymi. I stwierdzenie tam bylo, że przecież kelnerzy, i inni z sektorów, które stoją mogą pracować w rolnictwie... No jestem ciekawa, jak to będzie wyglądać...
A opiekunki nie są tym objęte- widocznie nasza branża nie cieszy się aż takim powodzeniem:-) Tylko potrzebna umowa.

 Nasza branża w Niemczech tak jak i w Polsce traktowana jak smierdzące jajo  . Nikt tego nie rusza, bo musieliby głeboko grzebać . A Niemcy nas bardzo potrzebują, bo gdzie tych swoich starych, chorych ludzi podzieja ? Granice będą zamkniete - a więc dotyczy to wszystkich zawodów . Konwalia pewnie wyjechała w porę .
25 marca 2020 17:06 / 6 osobom podoba się ten post
Mleczko

 Nasza branża w Niemczech tak jak i w Polsce traktowana jak smierdzące jajo  . Nikt tego nie rusza, bo musieliby głeboko grzebać . A Niemcy nas bardzo potrzebują, bo gdzie tych swoich starych, chorych ludzi podzieja ? Granice będą zamkniete - a więc dotyczy to wszystkich zawodów . Konwalia pewnie wyjechała w porę .

Nasza branża często jest poruszana we wiadomości ach tutaj . Kolaps grozi . Miejsc w Heimie nie ma . No ryzyko też teraz wyższe iść do Heimu . 
25 marca 2020 17:09 / 3 osobom podoba się ten post
Mleczko

Może Luke juz pisał, nie bedę sie rozpisywać, ale ci, ktorzy pracują w miejscowościach przygranicznych już nie mogą co dzień przechodzić tam i spowrotem . Po każdym przekroczeniu granicy obowiązuje kwarantanna 14 dniowa . 
 

25 marca 2020 17:47 / 1 osobie podoba się ten post
https://www.dw.com/pl/niemcy-zamykaj%C4%85-granic%C4%99-dla-pracownik%C3%B3w-sezonowych-opr%C3%B3cz-opiekunek/a-52914433
25 marca 2020 17:52 / 4 osobom podoba się ten post
dorotee

Nasza branża często jest poruszana we wiadomości ach tutaj . Kolaps grozi . Miejsc w Heimie nie ma . No ryzyko też teraz wyższe iść do Heimu . 

Jeśli teraz nic się nie zmieni w kwestii zatrudnienia opiekunek, to juz nigdy sie  nie zmieni . To nie Chiny, że w przeciagu doby postawili prowizoryczny szpital . Heim to nie tylko budynek, to tez obsada i koszty . A opiekunka nie potrzebuje księgowego, sprzataczki, kucharki, pielęgniarki itp . Sama zrobi wszystko i kasy chorych nie obciąża . Tania siła robocza .
25 marca 2020 17:52 / 1 osobie podoba się ten post
Luke

https://www.dw.com/pl/niemcy-zamykaj%C4%85-granic%C4%99-dla-pracownik%C3%B3w-sezonowych-opr%C3%B3cz-opiekunek/a-52914433

Nie można tego otworzyć
25 marca 2020 17:55 / 1 osobie podoba się ten post
Luke już znalazłam w necie 
25 marca 2020 17:57 / 1 osobie podoba się ten post
Anka1

Luke już znalazłam w necie 

Podpowiedz, proszę, gdzie tego szukać. ? Bo też nie mogę otworzyć 
25 marca 2020 17:57 / 2 osobom podoba się ten post
Anka1

Nie można tego otworzyć

Niemcy zamykają granicę dla pracowników sezonowych. Oprócz opiekunek
W ramach walki z epidemią koronawirusa Niemcy postanowiły zamknąć granicę dla pracowników sezonowych. Rozporządzenie wchodzi w życie dziś (25.03.2020) od godziny 17:00. Nie wiadomo, czy objęci nim zostaną także Polacy.
    
 

Niemcy zbieranie szparagów (Imago/R. Unkel)
Zbieranie szparagów w Kolonii



O zamknięciu granicy Niemiec dla pomocników przy żniwach i innych pracowników sezonowych w rolnictwie poinformował rzecznik Ministerstwa Spraw Wewnętrznych w Berlinie.
Kogo dotyczy nowe rozporządzenie
Rozporządzenie to dotyczy obywateli państw trzecich i Wielkiej Brytanii, a z państw UE - Bułgarii i Rumunii, które nie są objęte w pełni przywilejami członków strefy Schengen. Objęto nim także Austrię, "z którą przejściowo przywrócono kontrole graniczne", jak powiedział rzecznik MSW Joachim Rukwid. W jaki sposób zostaną potraktowani pracownicy z Polski i Czech, na razie "nie wyjaśniono".
Rzecznik dodał, że wprowadzone ograniczenia „są pilnie potrzebne dla przerwania łańcucha rozprzestrzeniania się koronawirusa”. Należy się obawiać, że podjęte decyzje poważnie utrudnią życie i pracę wielu rolników w Niemczech, którzy korzystają z pomocy pracowników sezonowych z zagranicy. Brakuje ich zwłaszcza przy żniwach, ale także wiosennej akcji siewnej czy w zbieraniu szparagów.
Związki rolników niemieckich i resort rolnictwa uruchomiły specjalną platformę internetową, na której mogą zgłaszać się firmy oraz ochotnicy do pracy w rolnictwie.
Opienkunki w Niemczech (picture-alliance/dpa/D. Karmann)
Zakaz wjazdu do RFN nie obejmuje opiekunek i pielęgniarzy

Zakaz wjazdu nie obejmuje opiekunek i pielęgniarzy
Pracowniczki i pracownicy sektora opiekuńczego, także z państw Europy Wschodniej, nie zostali objęci zakazem wjazdu do Niemiec. Niemieckie MSW podało, w odpowiedzi na zadane mu pytanie w tej sprawie, że opiekunki i opiekunowie „nie posiadający obywatelstwa niemieckiego“ w dalszym ciągu będą mogli wjechać do Niemiec „z przyczyn zawodowych”.
Co ważne, dotyczy to nie tylko opiekunek i pielęgniarzy, ale także innych osób dojeżdżających do pracy w Niemczech. O wpuszczeniu ich do Republiki Federalnej decydują posiadane przez nich dokumenty, takie jak umowa o pracę albo zlecenie na wykonanie pracy bądź usługi w Niemczech.
Kucharze i kelnerzy pomogą rolnikom podczas żniw?
W połowie marca na oryginalny pomysł wpadła niemiecka minister rolnictwa Julia Kloeckner z CDU. Licząc się z ograniczonym napływem robotników sezonowych do Niemiec w tym roku z innych krajów, wysunęła propozycję, aby z pomocą rolnikom przyszli pracownicy gastronomii, których zakłady zostały zamknięte w ramach walki z epidemią koronawirusa.
– Ludzie zatrudnieni w gastronomii mają teraz dużo mniej pracy – powiedziała minister Kloeckner w wywiadzie dla „Neue Osnabruecker Zeitung”. Po czym dodała: – Musimy rozważyć, czy pracownicy, którzy niestety w gastronomii będą mieli coraz mniej pracy, nie chcieliby wesprzeć rolników.
Pracownicy sezonowi w Niemczech (DW/O. Perepadya)
We Francji rozwiązaniem może być zatrudnienie w polu bezrobotnych

Francja oferuje pracę w rolnictwie bezrobotnym
Tymczasem Francja, która również boryka się z sezonowym problemem braku rąk do pracy w polu, wezwała bezrobotnych do podjęcia pracy w rolnictwie podczas epidemii koronawirusa. Z danych Narodowej Federacji Gospodarstw Rolnych (FNSEA) wynika, że do maja tego roku francuskiemu rolnictwu będzie brakować około 200 tysięcy pracowników sezonowych.
Wiceprzewodnicząca FNSEA Christiane Lambert wezwała przez radio zainteresowanych pracą w rolnictwie do zgłaszania się na specjalną stronę internetową, przygotowaną wspólnie z agencją pracy.
Minister rolnictwa Didier Guillaume już wcześniej wystąpił z apelem do bezrobotnych, aby zgłaszali się na ochotnika z pomocą dla rolników, ponieważ, jak powiedział, „musimy produkować, żeby wyżywić Francuzów".
Chcesz skomentować nasze artykuły? Dołącz do nas na Facebooku! >>
Francuscy hodowcy truskawek martwią się, że podczas zbliżających się zbiorów zabraknie im około 3 tysięcy pracowników sezonowych, którzy do tej pory przyjeżdżali do nich z Hiszpanii, Portugalii, Maroka i z Polski.
DW, DPA, AFP/jak

25 marca 2020 17:58 / 3 osobom podoba się ten post
A nie mowiłam, że opiekunki na wagę złota . Aniu przekleiłam cały art .
25 marca 2020 17:58 / 1 osobie podoba się ten post
Dokładnie to