Koronawirus 2

05 kwietnia 2020 12:12 / 5 osobom podoba się ten post
Mycha

Dusia wskaż mi opcję polityczną, która "budowała" Polskę. No która to była, bo ja nie wiem nic o tym. 

(Usunięte) Proszę nie używać wulgaryzmów.

05 kwietnia 2020 12:16 / 5 osobom podoba się ten post
No to jak mamy dyskutować, skoro na pierwszym miejscu jest wkurzanie się ?  Może nie potrafimy.
05 kwietnia 2020 12:29 / 4 osobom podoba się ten post
Luke

Też tak myślę,.. Chcą wyhamować sztucznie, by... itd itd

Gdyby teraz rząd wyhamował sztucznie czy prawdzie  pandemię to chyba zostali by naszymi narodowymi  bohaterami . Matury i wybory w maju to byłoby nasze nowe święto narodowe , Nowy Cud nad Wisłą . Jednak naród wybrany . 
Życzę sobie i wszystkim abyśmy mogli głosować 10 mają . 
Dlaczego rządy Włoch , Hiszpanii , Francji powoli Niemiec nie potrafią / nie chcą sztucznie wyhamować pandemii? 
To uważam za głupote . Sztucznie wyhamować pandemię.! Ukłony!
05 kwietnia 2020 12:30 / 9 osobom podoba się ten post
Dusia1978

(Usunięte) Proszę nie używać wulgaryzmów.

Sami widzimy, jak zmienia nas ta sytuacja i jakie emocje wywołuje 
Dusia, wyluzuj, nie wystarczy, że gdzie indziej, ci co na świecznikach kłócą się między sobą tak, że aż ślina i piana leci a z nimi zarazki wszelkiej maści ?
Pozwólmy sobie na własne poglądy, piszmy nawet o nich, dyskutujmy, ale nie obrażajmy i nie lekceważmy siebie nawzajem. Nie wystarczy, że inni to robią i całkiem nieźle im wychodzi?
Tobie, Dusiu, też miłego, spokojnego popołudnia. 
05 kwietnia 2020 12:34 / 5 osobom podoba się ten post
Mycha

No to jak mamy dyskutować, skoro na pierwszym miejscu jest wkurzanie się ?  Może nie potrafimy.

Chyba niektórym nerwy puszczają 
Sytuacja jest zaskakująca, trudna i nerwowa. Sama już nie wiem co o tym wszystkim myśleć ale emocje staram się trzymac na wodzy. Takie ciepłe kluchy chyba że mnie ze nie potrafię się na nikogo złościć a szczególnie na  Bogu ducha winne osoby 
Kultura dyskusji w każdej sytuacji jest wskazana. Nie wkurzajmy się na siebie bo to nic nie daje. Nie pomaga a wręcz szkodzi 
05 kwietnia 2020 12:38 / 2 osobom podoba się ten post
Proszę sobie włączyć na YouTube jak poseł Braun pyta Szumowskiego kiedy skończy ten cały cyrk z wirusem. Już i posłowie na oczy przeglądają i widzą kto jest pionkiem w tej całej grze. 
05 kwietnia 2020 13:00 / 4 osobom podoba się ten post
Dusia1978

Proszę sobie włączyć na YouTube jak poseł Braun pyta Szumowskiego kiedy skończy ten cały cyrk z wirusem. Już i posłowie na oczy przeglądają i widzą kto jest pionkiem w tej całej grze. 

A w Niemczech, jesteś na miejscu , kto urządza ten cały cyrk z coronawirus Em?  We Włoszech? Hiszpanii? Francji? 
05 kwietnia 2020 13:04 / 7 osobom podoba się ten post
Kika67

Chyba niektórym nerwy puszczają :bezradny:
Sytuacja jest zaskakująca, trudna i nerwowa. Sama już nie wiem co o tym wszystkim myśleć ale emocje staram się trzymac na wodzy. Takie ciepłe kluchy chyba że mnie ze nie potrafię się na nikogo złościć a szczególnie na  Bogu ducha winne osoby :przyjaciele:
Kultura dyskusji w każdej sytuacji jest wskazana. Nie wkurzajmy się na siebie bo to nic nie daje. Nie pomaga a wręcz szkodzi :kwiatek dla ciebie1:

Kilka ja do piątku byłam w Westfalii, epicentrum pandemii , rozważaliśmy co mogę zrobić , zostać w Niemczech? Ryzykować podroż ,,? Kwarantanne? 
Wydaje mi się że jestem silna psychicznie , mam wsparcie , euro idzie w górę . Ale jednak jestem w domu .  Trochę się zaczynałam łamać ..
05 kwietnia 2020 13:18 / 5 osobom podoba się ten post
dorotee

Kilka ja do piątku byłam w Westfalii, epicentrum pandemii , rozważaliśmy co mogę zrobić , zostać w Niemczech? Ryzykować podroż ,,? Kwarantanne? 
Wydaje mi się że jestem silna psychicznie , mam wsparcie , euro idzie w górę . Ale jednak jestem w domu .  Trochę się zaczynałam łamać ..

Uważam że podjęłas dobrą decyzję życzę Ci spokojnej kwarantanny, w zdrowiu i wsparciu najbliższych 
05 kwietnia 2020 13:24 / 2 osobom podoba się ten post
Dusia1978

Nie jestem naiwna. A Tu nie zrozumiałaś mojego postu. Nie zależy im na ludziach i dlatego posługując się fałszywymi wynika i udowadniając że niby coś tam robią i ratuja ludzi osiągnął swój cel żeby się dostać do koryta. "Walka" z wirusem może być tylko dla nich przepustką do władzy i kolejnych lat rujnowania Polski. 

bo też tak uważam
05 kwietnia 2020 13:24 / 3 osobom podoba się ten post
dorotee

Kilka ja do piątku byłam w Westfalii, epicentrum pandemii , rozważaliśmy co mogę zrobić , zostać w Niemczech? Ryzykować podroż ,,? Kwarantanne? 
Wydaje mi się że jestem silna psychicznie , mam wsparcie , euro idzie w górę . Ale jednak jestem w domu .  Trochę się zaczynałam łamać ..

05 kwietnia 2020 14:26 / 2 osobom podoba się ten post
Wszystkie działania z koronawirusem związane są z wprowadzaniem sieci 5G. Zauważcie. Miały być wprowadzane one w największych miastach Polski tj. m in. Warszawa, Kraków, Poznań i zauważcie że w tych miastach jest największą zachorowalność na koronawirus. Dlaczego zawiesili lotu? Bo samoloty zakłóciły by  wprowadzanie sieci i dlatego lotu zawieszone. Coraz więcej ludzi przegląda na oczy i widzi że to jest tylko przykrywką do innych machloi wprowadzanych przez wielkich tego świata.
05 kwietnia 2020 14:50 / 3 osobom podoba się ten post
dorotee

Gdyby teraz rząd wyhamował sztucznie czy prawdzie  pandemię to chyba zostali by naszymi narodowymi  bohaterami . Matury i wybory w maju to byłoby nasze nowe święto narodowe , Nowy Cud nad Wisłą . Jednak naród wybrany . 
Życzę sobie i wszystkim abyśmy mogli głosować 10 mają . 
Dlaczego rządy Włoch , Hiszpanii , Francji powoli Niemiec nie potrafią / nie chcą sztucznie wyhamować pandemii? 
To uważam za głupote . Sztucznie wyhamować pandemię.! Ukłony!

Cały czas przyhamowujemy sztucznie, aby wypłaszczyć krzywą zachorowań, a to po to, aby w szpitalach nie powstały zatory. O ile np szpital wojewódzki w Szczecinie jeszcze jakoś funkcjonuje i parę innych( choć nie wiadomo jak długo)- w innych już porobiły się zatory. Innej broni nie mamy, jak wyhamować. Można puscic na żywioł to będzie kwestia paru dni jak się zrobi tak jak we Włoszech. Niemiecka służba zdrowia jest w o wiele lepszej sytuacji niż nasza.
Nie sądzę aby wybory w formie stacjonarnej się odbyły mimo tupania nogami paru osób, ale już sie przebąkuje o wyborach zdalnych. I to ma sens. W paru krajach funkcjonuje-my tez mamy wszelkie potrzebne do tego narzędzia- logowanie przez e-puap w celu uwierzytelnienia np. i nie trzeba bedzie robić tak jak Kopernik tylko odwrotnie 
05 kwietnia 2020 15:07 / 2 osobom podoba się ten post
Tina, co do zdalnych wyborów- ma to sens, jak jest czas na przeszkolenie, przetestowanie, sprawdzenie. Napisanie programów, przygotowania, itp. Ale nie na szybkiego. Są kraje gdzie to wszystko działa, ale u nas tego nie widzę. Robienie tego na szybko, to wg. mnie przepis na katastrofę i ogromne możliwości oszustwa. Gdyby to wprowadzano, z zastrzeżeniem, że wybory odbędą się w ten sposób, jeśli to się sprawdzi- i, że nie wiadomo kiedy to będzie- to ok. Ale robienie tego w konkretnej dacie, bez czasu na właściwe przygotowanie??????????
05 kwietnia 2020 15:15 / 3 osobom podoba się ten post
Werska

Tina, co do zdalnych wyborów- ma to sens, jak jest czas na przeszkolenie, przetestowanie, sprawdzenie. Napisanie programów, przygotowania, itp. Ale nie na szybkiego. Są kraje gdzie to wszystko działa, ale u nas tego nie widzę. Robienie tego na szybko, to wg. mnie przepis na katastrofę i ogromne możliwości oszustwa. Gdyby to wprowadzano, z zastrzeżeniem, że wybory odbędą się w ten sposób, jeśli to się sprawdzi- i, że nie wiadomo kiedy to będzie- to ok. Ale robienie tego w konkretnej dacie, bez czasu na właściwe przygotowanie??????????

Jeżeli chodzi o samo oprogramowanie to wcale nie jest jakies wielkie przedsięwzięcie . Chodzi o formularze i system przeliczający. Zadna praca dla informatycznego Tytana. Co do oszustw to jednakowe ryzyko jest przy głosowaniu korespondencyjnym, a zdalnym. Przy zdalnym może nawet mniejsze. Korespondencyjne też by było testem już na żywym organiźmie i dodatkowo obarczone ryzykiem zakażenia. W poniedziałek ma być coś wiadomo. Zobaczymy co wymyślą.