Koronawirus 2

10 lutego 2021 13:33 / 2 osobom podoba się ten post
Ciekawe, czy na takich samych zasadach przedłużą, czy coś zmienią...
11 lutego 2021 09:57 / 1 osobie podoba się ten post
dorotee

Ja czekam w Niemczech otworzą zakłady fryzjerskie. Chociaż moja koleżanka sobie radzi coraz lepiej z ✂️.
Wspieram restauracje i raz w tygodniu zamawiam jedzenie na wynos . Na zmianę tydzień u Greka tydzień u Włochy . Tylko niemiecja restauracja zamknięta . 
Liczba zakażeń spada ale wysoka śmiertelność  nadal się utrzymuje. Ja powoli czuję się jak wilkołak wędrując po lasach . Jeszcze mam Ren. Trochę cywilizacji by się przydało . Ale trzeba nadal uwazC .

Podobnie jak Ty coraz zamawiam jedzenie na wynos, bo restauracje mają ciężko. Czekam niecierpliwie jak to wszystko się skończy i będzie można pożyć w normalnych warunkach. 
11 lutego 2021 10:08
GrazynaM55

Podobnie jak Ty coraz zamawiam jedzenie na wynos, bo restauracje mają ciężko. Czekam niecierpliwie jak to wszystko się skończy i będzie można pożyć w normalnych warunkach. 

Będzie dobrze , normalnie. Może inaczej niż przed pandemia .Damy radę.
12 lutego 2021 09:10 / 1 osobie podoba się ten post
dorotee

Będzie dobrze , normalnie. Może inaczej niż przed pandemia .Damy radę.

Oby! Mam nadzieję, że to nastąpi już niedługo. 
23 lutego 2021 10:05
Hej, czy wiemy coś na temat ewentualnej kwarantanny dla nas po powrocie do Polski na dzień dzisiejszy?
 
23 lutego 2021 10:42 / 1 osobie podoba się ten post
Marilyn

Hej, czy wiemy coś na temat ewentualnej kwarantanny dla nas po powrocie do Polski na dzień dzisiejszy?
 

Od dzisiaj weszły nowe zaostrzenia, nie przeczytałam jeszcze jakie .
23 lutego 2021 10:43 / 2 osobom podoba się ten post
Marilyn

Hej, czy wiemy coś na temat ewentualnej kwarantanny dla nas po powrocie do Polski na dzień dzisiejszy?
 

Wczoraj czytałam, że nasz rząd przymieza sie do wprowadzenia kwarantanny ale jeszcze niewiedzą co z pracownikami transgranicznymi. Ps. Wlasnie wprowadzili no chyba, że przedstawisz zaświadczenie, że jesteś zaszczepiona albo masz "świezy" test zrobiony
23 lutego 2021 10:54 / 3 osobom podoba się ten post
No i lipa. Już nie wiem, co robić. Gdzie i jak taki test miałabym zrobić... I np. w razie pozytywnego, co wtedy? Gdzie miałabym być? Firmę trzeba podpytać, jak ona to widzi.
23 lutego 2021 12:13 / 2 osobom podoba się ten post
Niestety nie jestem na bieżąco, bo zjeżdżam dopiero 16 kwietnia i już mam termin ta pierwszą dawkę szczepionki. Trochę mnie to zaskoczyło. Nie napisze kiedy-jak przezyje to będziecie wiedzieć 
23 lutego 2021 12:37 / 3 osobom podoba się ten post
Takie tam na szybko oo
https://dziennikzachodni.pl/nowe-obostrzenia-weszly-w-zycie-w-nocy-z-poniedzialku-na-wtorek-rzad-opublikowal-rozporzadzenie-tuz-przed-polnoca/ar/c14-15456612
  
P.s. na stronie mojej firmy " jeszcze nie widze zadnego info odnosnie tego. Zbyt świeże. Czekam.  Geduld .
 
https://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,173952,26818683,w-srode-poznamy-nowe-obostrzenia-prawdopodobnie-beda-dotyczyc.html
 
P.s. czyzby jakies Dyrdymaly? 
Lepiej sobie wstrzemiezliwy napoj pykne 
23 lutego 2021 15:05 / 1 osobie podoba się ten post
Poczekajmy do jutra.
23 lutego 2021 15:40 / 1 osobie podoba się ten post
tina 100%

Poczekajmy do jutra.

Dokładnie. Ja już chciałam do firmy pisać z pytaniem, co i jak. A jak mają na to odpowiedzieć, skoro jeszcze nic nie ogłoszone właściwie...
23 lutego 2021 16:44 / 2 osobom podoba się ten post
Werska

Dokładnie. Ja już chciałam do firmy pisać z pytaniem, co i jak. A jak mają na to odpowiedzieć, skoro jeszcze nic nie ogłoszone właściwie...

Pierwszą część juz ogłosili, reszta jutro. Tabloidy podają jak zawsze nieścisłe informacje. 
Lepiej zaczekać aż im się  wyklaruje.
25 lutego 2021 18:51 / 3 osobom podoba się ten post
Dowiedziałam  się z firmy,  że my opiekunki nie musimy mieć  kwarantanny po powrocie do Polski.  UFFF....
25 lutego 2021 19:08 / 2 osobom podoba się ten post
Marilyn

Dowiedziałam  się z firmy,  że my opiekunki nie musimy mieć  kwarantanny po powrocie do Polski.  UFFF....

Oby tak było. Wracam na trzy tygodnie i wolałabym mieć swobodę. Tutaj testu nie ma jak zrobić. Kuzynka ze Szwajcarii powiedziała, że w aptece tam robią i są informacje o tym. Na tutejszych aptekach nic takiego nie ma. Jeszcze nie pytałam o taką możliwość. Zobaczę, co firma powie.