Powitajki przy kawie 61

05 czerwca 2020 08:41 / 8 osobom podoba się ten post
Dobra tam , trza się przekulać przez ten łikend. Z tą pogodą. Najgorzej . A co mnie susza obchodzi , jest lato i ma być  gorąco , niech pada ale żeby słońce było.  I ciepło.  Sezon jest.  I tak skąpy. 
Najpiękniejszy czas musi być fajny . 
Ja już organizuje ludzi.  Niech szykują grunt na przyjazd . Ma być na gotowo. 
A potem wchodzi ona , cała na biało. 
 
    
 
3mcie sie. 
05 czerwca 2020 08:50 / 3 osobom podoba się ten post
Luke

Dzień dobry:-)
Słoneczko już świeci. Wczorajsze popołudnie i noc upłynęły pod znakiem deszczu:-)
Nie wiem jak tutaj, ale w PL już grzyby się pojawiają.
Miłego dnia Opiekunkowo:kawa1::kwiatek dla ciebie::kwiatek dla ciebie2:

W niedzielę i poniedziałek sprawdzałam okoliczne lasy i nic nie było, nawet suchego gwiazdosza
05 czerwca 2020 08:51 / 4 osobom podoba się ten post
Kamaa84

Dobra tam , trza się przekulać przez ten łikend. Z tą pogodą. Najgorzej . A co mnie susza obchodzi , jest lato i ma być  gorąco , niech pada ale żeby słońce było.  I ciepło.  Sezon jest.  I tak skąpy. 
Najpiękniejszy czas musi być fajny . 
Ja już organizuje ludzi.  Niech szykują grunt na przyjazd . Ma być na gotowo. 
A potem wchodzi ona , cała na biało. 
 
:yahoo:  :oklaski:  :uśmiech ona:
 
3mcie sie. :buziaki2:

Biała Dama?
05 czerwca 2020 09:04 / 7 osobom podoba się ten post
Dzień dobry Opiekunkowo wekeend
05 czerwca 2020 09:38 / 7 osobom podoba się ten post
Dzien dobry wszystkimsłonecznie ale chłodno...wypita...jeszcze chwila i trzeba sie ruszyć do pracy.Spacerek dobrze zrobi bo jakaś bez energii dziś jestem.Miłego dnia
05 czerwca 2020 10:15 / 7 osobom podoba się ten post
Dzień dobry Opiekunkowo 
05 czerwca 2020 12:25 / 7 osobom podoba się ten post
Witajcie i miłego dnia ,dni szybko lecą i
05 czerwca 2020 12:26 / 8 osobom podoba się ten post
Mój pdp ogląda, chętnie Bares für Rares. Spytam się, czy nie chce zarobić
Potem fifty-fifty i 

 
Taki ma obraz w domu
05 czerwca 2020 14:05 / 8 osobom podoba się ten post
Piszę krótkie dzień dobry i znikam do pracy. Dobrego dnia
05 czerwca 2020 14:32 / 8 osobom podoba się ten post
Dzień dobry wszystkim  miłego dnia choć u mnie deszcz pada i jest tylko 17 stopni brry zimno jak dla mnie  ja lubię ciepełko  dostałam wiadomość że 13 czerwca wyjeżdżam i dołączę do was Bezstresowego popołudnia i wieczorku życzę 
05 czerwca 2020 14:41 / 4 osobom podoba się ten post
Luke

Mój pdp ogląda, chętnie Bares für Rares. Spytam się, czy nie chce zarobić:gwizdanie:
Potem fifty-fifty i :radosc1:
:smiech3:
 
Taki ma obraz w domu

Też chętnie oglądam.
A co do rzeczy, na których można zarobić- taka historia. W USA. Rodzina, z powodu długów straciła dom. Przy przeprowadzce odkryto w kartonie pierwsze wydanie komiksów o Supermenie- nie pamiętam, jeden, czy kilka zeszytów. Nie tylko długi spłacili, ale jeszcze im zostało.
Z mego podwórka- za jakieś nieduże pieniądze kupił mąż garść monet. Było tam chyba kilka boratynek, niedużych, srebrnych, zniszczonych- wybite przed 1600 rokiem. I jedna, przypominająca 1 zł- czyli aluminiowa złotówka z kantyny suwalskiej jednostki wojskowej- ok. 1930 rok. I, ku memu zaskoczeniu te pierwsze warte są jakieś 10- 15 zł za sztukę- tylko, sądziłam, że więcej. A ta aluminiowa wojskowa złotówka od 300 do 500 zł. Sprzedaliśmy ją za 300. Podobnie pocztówki. Trzeba się znać. Do tej pory nie wiemy, czemu jedna, w średnim stanie, z Ciechanowa poszła za 400 zł. Gdzie starsze i ciekawsze- wydawałoby się (przedwojenne) idą za kilkanaście do kilkudziesiędziu zł.
A u Niemców sporo jest chyba obrazów malowanych przez hobbystów- przyjaciół. To u nich popularne Jednej z koleżanek opiekunek podopieczny malował i całe ściany miał obwieszone swoimi dziełami. Niektóre ciekawe były.
05 czerwca 2020 14:52 / 5 osobom podoba się ten post
Werska czy u nas w PL też jest podobny program bo ja mam tyle pocztówek i polskich i zagranicznych  może bym coś zarobiła
05 czerwca 2020 15:38 / 4 osobom podoba się ten post
nincia

Werska czy u nas w PL też jest podobny program bo ja mam tyle pocztówek i polskich i zagranicznych :-) może bym coś zarobiła:-)

Kiedyś był o takich co skupowali różne starocie ale czy teraz jest to nie wiem. Werska na pewno podpowie gdzie to można sprzedać. Ja mam dużo monet wszelakich ale trzymam je na czarna godzinę. Klasery że znaczkami też mam i przekładam je z miejsca na miejsce naiwnie myśląc, że jest tam jakiś unikat, który będę mogła kiedyś spieniezyc  i żyć dostatnio przez długie lata. Póki co to przekładam je z miejsca na miejsce jak robię porządki  i pożytku z nich nie ma żadnego tylko kurz się na nich zbiera 
05 czerwca 2020 16:13 / 4 osobom podoba się ten post
nincia

Werska czy u nas w PL też jest podobny program bo ja mam tyle pocztówek i polskich i zagranicznych :-) może bym coś zarobiła:-)

Jak Kika pisze- kiedyś taki program był, ale czy jest- nie wiem. To byli handlarze- chcieli kupić tanio, sprzedać drogo To jest niestety tak, że jak chcesz kmuś to sprzedać w całości, to jeśli nie jest to jakaś super unikalna seria, i to w całości (obojętnie czego), to na sprzedaż w dobrej cenie masz małe szanse. Pocztówki to długodystansowy temat. Bo je ciągle sprzedajemy. Czyli jest wystawionch kilkadziesiąt, może już kilkaset, a sprzedaje się kilka w miesiącu, po 10- 20 zł sztuka. Czasem trafi się coś, co idzie w lepszej cenie. I mówię tu o pocztówkach albo przedwojennych, albo tematycznych, gdzie są znani autorzy. Trochę mam takich, których nie sprzedam- albo z Suwalszczyzny, albo ze zdjęciami Puchalskiego. Np. najstarsza z centrum mego miasta, z 1917 roku "chodzi' po jakieś 70- 90 zł. Ale tej nie mam zamiaru sprzedawać.
Sama przyciśnięta do muru sprzedałam za grosze srebrne dziesięciozłotówki, z sumem, itp. Bo musiałam. Choć widzę, że to były złe decyzje. Nie sprzedaż tych monet i paru innych rzeczy, ale ratowanie biznesu. Kiedyś jeden pan, który ostro dostał po d...pie stwierdził, że trzeba wiedzieć, kiedy skończyć...
05 czerwca 2020 16:23 / 4 osobom podoba się ten post
Werska bardzo mądry był ten pan 
Od siebie dorzucę, że sprzedaje się tylko raz