Powitajki przy kawie 61

05 czerwca 2020 18:48 / 4 osobom podoba się ten post
No i tyle się dowiedziałam  też mam parę starych monet ale mój luby sprawdzał na internecie i narazie nic nie warte a te pocztówki to w kartonie sobie leżą i zajmują miejsca i też kurz się osiada no ale może kiedyś coś wyjdzie z tego interesu,fajnie by było 
05 czerwca 2020 19:14 / 3 osobom podoba się ten post
nincia

Werska czy u nas w PL też jest podobny program bo ja mam tyle pocztówek i polskich i zagranicznych :-) może bym coś zarobiła:-)

Najlepiej sprzedawać na Allegro lub OLX
05 czerwca 2020 19:53 / 5 osobom podoba się ten post
Malgi

Najlepiej sprzedawać na Allegro lub OLX

Allegro pobiera opłaty za wstawienie- za każdy okres, a potem procent od sprzedaży. W przypadku rzeczy niedrogich to mija się z celem- akurat pocztówki potrafią długo "wisieć'. Inne rzeczy też. OLX lepszy- jeśli nie ma się dużo rzeczy. Ebay lepszy, bo płaci się dopiero po sprzedaży.
Wszystko może się sprzedać, tylko za jaką cenę i po jakim czasie...
 
A na tle różnych "śmieci" to mam bzika. Np. znaleziona przy śmietniku reklamówka pełna negatywów z Suwałk z  przełomu lat 50/60. Są świetnej jakości. Tydzień temu dzwonił do mnie znajomy fotografik w tej sprawie. Ja nie mogę tych zdjęć np. sprzedać, bo prawa autorskie. Mogę sprzedać znaleziony przeze mnie przedmiot- negatywy- ale to odpada. Autor nieznany. Samo skanowanie i drukowanie to spory koszt- ok. 2000 klatek 6 na 6, lubi 6 na 9. To syn zrobił taki domowy skaner (bo do tych małych można tanio kupić, a do tych- nie) i wiemy, co na nich jest. I może te zdjęcia będą użyte w ramach wystawy na 300 lecie Suwałk. Jak przyjadę do domu będziemy rozmawiać. I to są właśnie wg. niektórych śmieci- poszłoby to do spalarni. A ok. 200 z nich jest naprawdę świetnych.
05 czerwca 2020 20:02 / 4 osobom podoba się ten post
Malgi

Najlepiej sprzedawać na Allegro lub OLX

Teraz dość  popularny jest vinted np  
05 czerwca 2020 20:08 / 4 osobom podoba się ten post
nincia

No i tyle się dowiedziałam :strach na wroble: też mam parę starych monet ale mój luby sprawdzał na internecie i narazie nic nie warte :-(a te pocztówki to w kartonie sobie leżą i zajmują miejsca i też kurz się osiada no ale może kiedyś coś wyjdzie z tego interesu,fajnie by było:-) :przytul aniola:

Z po ztowek jeśli masz naprawdę dużo yo można zrobić pokój jaki nikt nie ma... Taki pokój miałam ja kiedyś dopóki mieszkałam z babcią i dziadkiem i rodzicami jeszcze..... Takiego pokoju nie miał nikt. Wszyscy mi zazdrościli.. Mianowicie tapeta z pocztówek... Cudo..pocztówki, tapeta, pocztówki, tapeta.... Np. 4 pocztówki w poziomie jeden pasek np samych kwiatów.. Z góry do dołu.. Tapeta... Wszystko w szerokości tapety czyli ok 50 cm +- potem np pocztówki w samym pionie 4,5  z nad morza tylko, tapeta, i znów pocztówki np4 w poziomie widoki, tapeta, pocztówki zwierząt itd.... Fenomenalne... I przyklejałam to na sól z mąka i tak wytapetowalam cały pokój 12 m2.  Zbierałam pocztowki
Cała okolica mi zazdrościła ze pomysł nietuzinkowy. 
05 czerwca 2020 20:21 / 4 osobom podoba się ten post
Clio

Z po ztowek jeśli masz naprawdę dużo yo można zrobić pokój jaki nikt nie ma... Taki pokój miałam ja kiedyś dopóki mieszkałam z babcią i dziadkiem i rodzicami jeszcze..... Takiego pokoju nie miał nikt. Wszyscy mi zazdrościli.. Mianowicie tapeta z pocztówek... Cudo:yo:..pocztówki, tapeta, pocztówki, tapeta.... Np. 4 pocztówki w poziomie jeden pasek np samych kwiatów.. Z góry do dołu.. Tapeta... Wszystko w szerokości tapety czyli ok 50 cm +- potem np pocztówki w samym pionie 4,5  z nad morza tylko, tapeta, i znów pocztówki np4 w poziomie widoki, tapeta, pocztówki zwierząt itd.... Fenomenalne... I przyklejałam to na sól z mąka i tak wytapetowalam cały pokój 12 m2.  Zbierałam pocztowki:gwizdanie:
Cała okolica mi zazdrościła ze pomysł nietuzinkowy. 

Clio świetny pomysł,ale myślę że dla młodych no ale może się zastanowię 
05 czerwca 2020 20:27 / 3 osobom podoba się ten post
nincia

Clio świetny pomysł,ale myślę że dla młodych no ale może się zastanowię :gwizdanie:

No na pewno kolorowo i wesolo by było... Wesoły pokój... Nigdy nie zapomnę mojego pokoiku.. 
06 czerwca 2020 05:09 / 10 osobom podoba się ten post
Witam sobotnio.
Za tydzień będę już czekać na naszą koleżankę.
A tymczasem dziś "wpadam w gary" i obiad na weekend przygotuję.
Miłego dnia wszystkim
 
06 czerwca 2020 06:50 / 7 osobom podoba się ten post
Malgi

Witam sobotnio.
Za tydzień będę już czekać na naszą koleżankę.
A tymczasem dziś "wpadam w gary" i obiad na weekend przygotuję.:gotowanie::piecze ciasteczka:
Miłego dnia wszystkim :wstajemy:
 

Malgi Ty chyba cierpisz na bezsenność. Ranny ptaszek z Ciebie. Ja czasami tak raniutko się tylko przebudzam a potem przekręcam na drugi boczek i spie dalej. 
06 czerwca 2020 06:57 / 10 osobom podoba się ten post
Witam wszystkich serdecznie.  przede mną jeszcze 2 pełne weekendy na trzeci będę już w domciu. Prognoza pogody na ten weekend nie wygląda optymistycznie. Nadają burze z gradem. Zobaczymy jak to się wszystko rozwinie . Jednak życzę Wam spokojnego i szybkiego jak błyskawica dnia.  Dla tych co lubią raniutko pić kawkę zostawiam kubeczek  lub filiżankę  do wyboru. Miłego dnia kochani. 
06 czerwca 2020 07:13 / 11 osobom podoba się ten post
Tutaj wstaję trochę później, na 6 nastawiam budzik i zawsze jeszcze na pół godziny, też nastawiam, żeby nie przysnąć. Chociaż tutaj nie byłoby problemu, gdybym tak przysnął. Dziadek i tak do wpół do dziewiątej dziś śpi.
Witam wszystkich milutko
W nocy jeszcze popadało, ale teraz słoneczko świeci.
Spokojnego dnia
06 czerwca 2020 07:13 / 11 osobom podoba się ten post
Szaro ,buro ....nic to sobote mamy a ja jeszcze coś mam WOLNE DO 16-ejBardzo proszę się z tego powodu nie wściekać się i nie przeklinać na mnie Bardzo proszę cieszyć się ze mną .Kieckę oddaje do sklepu i rzucę się w nurt może coś kupię za zwrócone 19 eurasów.Milego dnia i jeszcze coś ważnego
06 czerwca 2020 07:40 / 10 osobom podoba się ten post
Dzień dobry słoneczka Wam życzę, bo u mnie ponuro, mokro. Jeszcze 10 dni mi zostało, mam nadzieję że szybko minie. Tęsknię już za domem i córcia 
06 czerwca 2020 08:03 / 9 osobom podoba się ten post
Dzień dobry. Tutaj też pogoda może być różna. Znużona jestem pobytem tutaj (nie zmęczona). Za długo jestem. Nie umiem sobie wyobrazić- i nie chcę- jak opiekunki mogą tu siedzieć miesiącami...
06 czerwca 2020 08:03 / 7 osobom podoba się ten post
Dzień dobry Opiekunkowo  u mnie podobnie jak u Was szaro i mokro czyli weekend szydełkowo-filmowy będzie  miłej soboty kochani