Powitajki przy kawie 61

27 czerwca 2020 18:58 / 2 osobom podoba się ten post
Mycha

Bo Spitex nie jest od roboty tylko od "bywania" :lol1:  A jakie tam mundre kobity pracują, same mundre !! No takie wrażenie odniosłam, chociaż nie powinnam się wypowiadać, bo krótko miałam z nimi do czynienia :lol2:

One mają płacone za opcję Beratung  Ale można z tego zrezygnować i u nas już jej nie ma. Po co słuchać tego samego, ale w innym wydaniu. No i jak się kobita rozkręci, to z połowy godziny, którą ma przeznaczoną na wizytę 3/4 przegada i zostawi po sobie balagan , bo nie zdąży posprzątać 
Mamy trudny okres, bo ci co stale przychodzili są na urlopach i przysyłają uczennice. Ale przecież nie ma tu specjalistycznej pielęgnacji .Wyduszować  dziadka i ubrać. On współpracuje i nie walczy. W soboty o ile babki akurat nie ma , czy szefa , to mają jeszcze podać posiłek , pozmywać i posprzątać po sobie.Wieczorem kładą dziadka do łóżka. Mają za to płacone. Problem w tym, że nie chce się im zajrzeć do wytycznych, które mają pod nosem w tablecie i szukają łazienki, lodówki itp. A gdzie się co znajduje, też mają opisane.
27 czerwca 2020 20:23 / 7 osobom podoba się ten post
Witam wszystkich z domu. Droga, stosunkowo krótka 21 godzin. I bus był ten duży, co to w nim można stać i spacerować- wygodny. Towarzystwo też fajne.
Odpoczywam i rodziną się cieszę. Zaglądać będę tu czasem, a częściej w sierpniu.
Pozdrawiam wszystkich pracujących i odpoczywających!
27 czerwca 2020 21:41 / 3 osobom podoba się ten post
Werska

Witam wszystkich z domu. Droga, stosunkowo krótka 21 godzin. I bus był ten duży, co to w nim można stać i spacerować- wygodny. Towarzystwo też fajne.
Odpoczywam i rodziną się cieszę. Zaglądać będę tu czasem, a częściej w sierpniu.
Pozdrawiam wszystkich pracujących i odpoczywających!

Werska ,cieszę się bardzo że tak szybko byłaś w domku  . Do mnie niby bliżej, a jechałam dłużej. Widać busiarnie lepsze od Sindbada.  Obym nigdy więcej  nie musiała nim podróżować. 
Odpoczywaj, maluj, pływaj i przede wszystkim ciesz się rodziną. Sierpień już niedługo ,spotkamy się, musi się udać 
28 czerwca 2020 05:43 / 5 osobom podoba się ten post
    Witam cieplutko w pierwsza,niemiecką niedzielę.zaliczyłam już spacer do toalety z Mariane-nie było tak zle,5.20 to praktycznie czas mojego wstawania.Przebrałam Jej spocona koszule,podziekowała,a ja szlussi po poręczy do kuchni zaparzyć kawe.Bida,bo tu nie ma czajnika bezprzewodowego i musiałam stać jak swieca nad palnikiem z gazem.No,dałam rade,kawa juz pachnie.Za oknem pada,to i dobrze-nie bedzie tak parno jak wczoraj.A potem czekam na kolejne sprawozdania Piotra z wyborów prezydenckich w Polsce...Miłej i bezstresowej niedzieli,Opiekunowo.
28 czerwca 2020 06:41 / 6 osobom podoba się ten post
Witam serdecznie.  Za oknem piękne słońce i na dziś zapowiada się około 30 stopni. I dobrze bo nie lubię zimnych urlopów. W końcu lato to czas słońca .b Spokojnej niedzieli dla wszystkich . 
 
28 czerwca 2020 07:25 / 6 osobom podoba się ten post
Dzień dobry w niedzielny, rześki poranek 
Teraz to jeszcze bym pospała, nareszcie chłodniej się zrobiło. 
Tym co słońca spragnieni, niech im grzeje mocno, a zmęczonym upałem ,przyjemnej temperatury na zewnątrz i na pokojach 
Miłego dnia wszystkim życzę 
28 czerwca 2020 07:49 / 6 osobom podoba się ten post
Dzień dobry wszystkim i miłego spokojnego dnia życzę wszystkim .U nas narazie nadal upał ale ponoć ma trochę popadać to będzie chłodniej ,bo choć ja jestem ciepło ludek to takie upały też nie są dla mnie dobre. Pdp jeszcze śpi ale o 8,00 ma nastawiony budzik trzeba ją zwlec z łóżka bo sama by jeszcze spała. 
 
28 czerwca 2020 07:58 / 6 osobom podoba się ten post
Witam w niedzielny, wyborczy poranek Ochłodziło się, uff... Nad ranem popadało trochę, na termometrze 20 stopni, aż chce się żyć.
Na moim urlopie ma być ponad 20 stopni, trochę więcej czasami. Ale tym się nie przejmuję. Jeszcze. 
W internecie będę śledził przebieg wyborów. A na Podkarpaciu ludzie dalej zmagają się z żywiołem. 
Miłego dnia
28 czerwca 2020 08:05 / 7 osobom podoba się ten post
Dzień dobry Opiekunkowo  dobrej niedzieli kochani 
 
28 czerwca 2020 08:21 / 5 osobom podoba się ten post
Dzień dobry Opiekunkowo chłodnej niedzieli życzę co się nikt nie roztopi i w podłogę wsiąknie .
28 czerwca 2020 09:26 / 4 osobom podoba się ten post
Dzień dobry przyjemnej niedzieli życzę 
28 czerwca 2020 09:51 / 6 osobom podoba się ten post
Dzień dobry z rana  My już po śniadanku, pdp poszedł do ogródeczka pogadać z pomidorkami a ja obijam się tu i tam. Chłodno się zrobiło z czego się niezmiernie cieszę  Odpocznę trochę od słońca. Dobrze, że mam pokój na północny wschód, po 12oo jest już względnie fajna temperatura, nawet w gorące dni. Moja lokatorka wracała dzisiaj głośno, dupsko miała ciężkie, ale że to było ok. 5oo to nawet się nie wkurzyłam, bo i tak mnie ptaszki zdążyły już obudzić. Powtarzam za Dorotee - mam teraz "pyszne powietrze"  bo w nocy popadało trochę Miłego dnia wam życzę. 
28 czerwca 2020 09:55 / 5 osobom podoba się ten post
Lubię te śniadanka niedzielne z dziadkiem.... Jemy i słuchamy i oglądamy mszę.... Jakieś ogromne wyciszenie... 
28 czerwca 2020 10:10 / 3 osobom podoba się ten post
Mycha

Dzień dobry z rana :kwiatek dla ciebie: My już po śniadanku, pdp poszedł do ogródeczka pogadać z pomidorkami a ja obijam się tu i tam. Chłodno się zrobiło z czego się niezmiernie cieszę :yahoo: Odpocznę trochę od słońca. Dobrze, że mam pokój na północny wschód, po 12oo jest już względnie fajna temperatura, nawet w gorące dni. Moja lokatorka wracała dzisiaj głośno, dupsko miała ciężkie, ale że to było ok. 5oo to nawet się nie wkurzyłam, bo i tak mnie ptaszki zdążyły już obudzić. Powtarzam za Dorotee - mam teraz "pyszne powietrze"  bo w nocy popadało trochę :buziaki2: Miłego dnia wam życzę. 

U mnie pyszni się jeszcze bardziej pada taki drobny kapuśniaczek. 
 
Wybieram się do kościoła . Pieszo z parasolem .. 
28 czerwca 2020 10:10 / 1 osobie podoba się ten post
Luke

Lubię te śniadanka niedzielne z dziadkiem.... Jemy i słuchamy i oglądamy mszę.... Jakieś ogromne wyciszenie... :-)

My też oglądamy z Margaretką . Śniadanie o 8 .