Co dzisiaj gotujesz na obiad? 16

26 kwietnia 2021 07:40 / 2 osobom podoba się ten post
Kotlet mi wypadł wczoraj z menu
26 kwietnia 2021 08:57 / 2 osobom podoba się ten post
Naleśniki dżem , twarożek.
26 kwietnia 2021 09:37 / 5 osobom podoba się ten post
Babcia synowej w sobotę przyjechała z wałówką-inaczej być nie mogło ,jakby mimochodem i przy okazji nie machnęła 120 pierogów dodatkowo , 20 kotletów, ileś tam drobiowych udek w miodowej marynacie, gołąbków, galarety i do tego 10 słoików kiszonych ogórków all inklusive. Naprawdę ją podziwiam za aktywność w jej wieku, ale ona całe życie pracowała i na emeryturze , póki ma jeszcze zdrowie i siły-przy kominku raczej siedzieć nie będzie :)
Tak, że dzis pierogi z mięsem od babci-dorobię surówkę z kapusty i sos chrzanowy będzie się dobrze komponował.
Na babci się odegrałam, bo zapakowałam jej Tennesey Honey , kilka kolorowych puszek z owocowymi herbatkami-bo lubi, czekolady robione na miejscu u Laderacha i kilka gatunków serów. Na wierzch dorzuciłam zapas kordonka i zestaw szydełek. Niech się teraz martwi co z tym zrobić :) 
26 kwietnia 2021 12:41 / 2 osobom podoba się ten post
tina 100%

Babcia synowej w sobotę przyjechała z wałówką-inaczej być nie mogło ,jakby mimochodem i przy okazji nie machnęła 120 pierogów dodatkowo , 20 kotletów, ileś tam drobiowych udek w miodowej marynacie, gołąbków, galarety i do tego 10 słoików kiszonych ogórków all inklusive. Naprawdę ją podziwiam za aktywność w jej wieku, ale ona całe życie pracowała i na emeryturze , póki ma jeszcze zdrowie i siły-przy kominku raczej siedzieć nie będzie :)
Tak, że dzis pierogi z mięsem od babci-dorobię surówkę z kapusty i sos chrzanowy będzie się dobrze komponował.
Na babci się odegrałam, bo zapakowałam jej Tennesey Honey , kilka kolorowych puszek z owocowymi herbatkami-bo lubi, czekolady robione na miejscu u Laderacha i kilka gatunków serów. Na wierzch dorzuciłam zapas kordonka i zestaw szydełek. Niech się teraz martwi co z tym zrobić :) 

Miło jak ktoś przywiezie domowe pierogi, ja nie przepadam za lepieniem ale jedzenie to zupełnie co innego 
26 kwietnia 2021 13:00 / 3 osobom podoba się ten post
mariakoc

Miło jak ktoś przywiezie domowe pierogi, ja nie przepadam za lepieniem ale jedzenie to zupełnie co innego :-)

Oj bardzo, bardzo miło, a nawet jeszcze bardziej :) 
Cieszę się z takiej babci i bardzo ją lubię. Drobna blondynka, niehałaśliwa, promienna i te jej pyszne wałóweczki za które wszyscy ją kochają. Za ciepło też. Ma w mojej osobie dozgonną fankę :)
27 kwietnia 2021 11:29 / 2 osobom podoba się ten post
Klopsiki w sosie warzywnym z makaronem.  nać deser dojadamy ananasy bo córka kupiła kilka sztuk. 
27 kwietnia 2021 11:35 / 3 osobom podoba się ten post
Leniwie dzisiaj pierogi z serem , truskawki
28 kwietnia 2021 11:59 / 4 osobom podoba się ten post
Lenistwo cd. Makaron z pieczarkami i pietruszką posypane parmezanem. Sałata . Jsgody .
30 kwietnia 2021 16:22 / 4 osobom podoba się ten post
Młody robi teriyaki z wołowiną. Nie wiem, co to jest. NIe jadłam. Ale przeważnie to, co robi jest smaczne- to sądzę, że tym razem też będzie
30 kwietnia 2021 16:42 / 4 osobom podoba się ten post
Lenistwo bo na jedna osobę nie chce mi się gotować.  Makaron w sosie śmietanowym z tuńczykiem. Do tego Roszponka z sosem. 
30 kwietnia 2021 18:01 / 4 osobom podoba się ten post
01 maja 2021 09:53 / 1 osobie podoba się ten post
Dla mnie tylko to bez cudów ?frytki jajko sadzone i mizeria. Na deser cd dogadania nadmiaru owoców. 
01 maja 2021 13:35 / 4 osobom podoba się ten post
Ja już po ostatnim posiłku w kraju. Tradycyjnie w mój dzień wyjazdowy...flaczki. Wołowe z Kauflandu, takie we flaku. W porównaniu z innymi marketami bardzo smaczne. Żona to samo.Na Nowy Rok kupiłem sobie flaczki po zamojsku,czyli w słoiku, w niemieckim Kauflandzie. Jednak jakoś specjalnie nie podeszły mi. Młodzież z kolei - bo na widok flaków mówią bee... - dziś placuszki z kaszy gryczanej i cukinii wg Okrasy. Syn odrobił zadanie domowe z wczorajszej praktyki . Nawet i smaczne, jednego dziabnąłem. A tu gdzie jadę, to będę samodzielnie przyrządzał posiłki. Nie wiem, co babcia je, co lubi, ale też zmiennik mi wszystko powie. Będę rano, a wieczorem on zjeżdża do Polski, więc czasu na przekazanie obowiązków będzie sporo.
01 maja 2021 14:03 / 1 osobie podoba się ten post
Luke

Ja już po ostatnim posiłku w kraju. Tradycyjnie w mój dzień wyjazdowy...flaczki. Wołowe z Kauflandu, takie we flaku. W porównaniu z innymi marketami bardzo smaczne. Żona to samo.Na Nowy Rok kupiłem sobie flaczki po zamojsku,czyli w słoiku, w niemieckim Kauflandzie. Jednak jakoś specjalnie nie podeszły mi. Młodzież z kolei - bo na widok flaków mówią bee... :nerwowy: :smiech3: - dziś placuszki z kaszy gryczanej i cukinii wg Okrasy. Syn odrobił zadanie domowe z wczorajszej praktyki :smiech3:. Nawet i smaczne, jednego dziabnąłem. A tu gdzie jadę, to będę samodzielnie przyrządzał posiłki. Nie wiem, co babcia je, co lubi, ale też zmiennik mi wszystko powie. Będę rano, a wieczorem on zjeżdża do Polski, więc czasu na przekazanie obowiązków będzie sporo.

Jak będzie w stanie przekazać Ci info o szteli.  Wszak majówka jest. 
01 maja 2021 16:55 / 1 osobie podoba się ten post
Szparagi białe z wody , zielone z bułką tartą i boczkiem , sałata. Sos holenderski do biLych . Sałata . Maliny z jagodami 
 Truskawki dojrzewają .