Co dzisiaj gotujesz na obiad? 16

19 kwietnia 2021 16:23 / 4 osobom podoba się ten post
Ryba pieczona (gotowiec z REWE), ryż i sałata. Choć w sumie, jeśli na pytanie tego wątku odpowiedzieć, to w porze obiadowej pdp. jadł ciasto, a ja "deser holenderski", czyli w smaku nasz budyń... A za obiadokolację dopiero się zabieram.
20 kwietnia 2021 08:33 / 5 osobom podoba się ten post
Makaron ze szpinakiem dzisiaj będzie :) 
20 kwietnia 2021 10:01 / 6 osobom podoba się ten post
Dzisiaj nic nie gotuję, jadę na obiad do brata 
W niedzielę On z rodziną i siostra gościli się u mnie. Wiecie już, że gotowanie mnie odstresowuje, całe niedzielne przedpołudnie spędziłam więc w kuchni. Oprócz "normalnego "obiadu i sprawdzoneg ciasta 3 bit ,wypróbowałam dwa nowe przepisy,bo gościliśmy się do wieczora z przerwą na długi, rodzinny spacer po lesie.
Wszyscy chętnie jemy ryby, zrobiłam więc na kolację tartę z łososiem i cukinią na cieście francuskim, upiekłam roladę ,ciasto z plastrami cukini, faszerowane mięsem mielonym i mozarellą. Ladnie wyglądały i świetnie smakowały. Przez jakiś czas będą na pewno pojawiały się na stole u siostry czy bratowej przy różnych  okazjiach

W tarcie kawałek łososia włożyłam nie tą stroną co trzeba, ale nie chciało mi się przekładać, bo za późno się zorientowałam 
20 kwietnia 2021 11:26 / 3 osobom podoba się ten post
GrazynaM55

Makaron ze szpinakiem dzisiaj będzie :) 

Proszę , unie był w piątek na późną kolację
Dzisiaj szparagi , ziemniaki,bułka tarta na maśle , kotlet że swinki , sałata 
22 kwietnia 2021 11:34 / 2 osobom podoba się ten post
Złowiony szczupak, ziemniaki , groszek cukrowy, sałata , jagody . 
Sos maślany.
22 kwietnia 2021 12:25 / 2 osobom podoba się ten post
Bratkartoffeln mit Spiegelei 
 
22 kwietnia 2021 15:44 / 4 osobom podoba się ten post
A ja drugi dzień wcinam pyszną sycącą sałatkę z komosą ryżową, do tego ugotowany burak, feta (lepszy byłby cheddar), żurawina suszona, rukola i nerkowce. Polane oliwą z oliwek + sok z cytryny+ trochę pieprzu i finito. Pyszne!
 
22 kwietnia 2021 16:56 / 4 osobom podoba się ten post
Gulasz z piersi z kurczaka i do tego warzywa na cieplo .Moja pdp nie zje na.obiad  niczego co nie jest cieple 
22 kwietnia 2021 17:33 / 3 osobom podoba się ten post
Kika67

Gulasz z piersi z kurczaka i do tego warzywa na cieplo .Moja pdp nie zje na.obiad  niczego co nie jest cieple :zaskoczenie1:

O makaronie świderkowym zapomiałam .Też był na ciepło 
22 kwietnia 2021 19:39 / 2 osobom podoba się ten post
mzap88

A ja drugi dzień wcinam pyszną sycącą sałatkę z komosą ryżową, do tego ugotowany burak, feta (lepszy byłby cheddar), żurawina suszona, rukola i nerkowce. Polane oliwą z oliwek + sok z cytryny+ trochę pieprzu i finito. Pyszne!
 

Jest gdzieś na twoim blogu przepis na tę sałatkę? Bo jak nie ma,to zrobię inną ...I cebulowe bułeczki do tego.
Napisz proszę jak doświadczenie z chlebem orkiszowym? Nigdy nie piekłam, a są opinie, że to wymaga pewnej wprawy.
22 kwietnia 2021 20:54 / 3 osobom podoba się ten post
tina 100%

Jest gdzieś na twoim blogu przepis na tę sałatkę? Bo jak nie ma,to zrobię inną ...:-)I cebulowe bułeczki do tego.
Napisz proszę jak doświadczenie z chlebem orkiszowym? Nigdy nie piekłam, a są opinie, że to wymaga pewnej wprawy.

Ooo,mzap88 ma swojego bloga?
Takiego, otwartego dla wszystkich?
To może jakieś namiary na niego mogłabyś podać?
 
23 kwietnia 2021 07:44 / 4 osobom podoba się ten post
tina 100%

Jest gdzieś na twoim blogu przepis na tę sałatkę? Bo jak nie ma,to zrobię inną ...:-)I cebulowe bułeczki do tego.
Napisz proszę jak doświadczenie z chlebem orkiszowym? Nigdy nie piekłam, a są opinie, że to wymaga pewnej wprawy.

hej, hej, sorki że dopiero teraz :D
Więc tak, sałatka jest z kwestii smaku -> link tu https://www.kwestiasmaku.com/przepis/salatka-z-komosa-buraczkami-i-zurawina
a przepisy na orkiszowy chleb mam tu u siebie->https://megs-88.blogspot.com/search?q=orkiszowy  chleby piekłam wieki temu, ale nie pamiętam, żeby był jakiś trudny.
23 kwietnia 2021 07:45 / 4 osobom podoba się ten post
Gusia29

Ooo,mzap88 ma swojego bloga?
Takiego, otwartego dla wszystkich?:-)
To może jakieś namiary na niego mogłabyś podać?
 

https://megs-88.blogspot.com/
 
Zapraszam :D
 
Takie małe hobby. Jeść to żyć
23 kwietnia 2021 08:37 / 2 osobom podoba się ten post
mzap88

https://megs-88.blogspot.com/
 
Zapraszam :D
 
Takie małe hobby. Jeść to żyć:-)

Dzięki  mzap88 
Kwestia smaku to jeden z moich ulubionych blogów, ostatnio robiłam z zamieszczonego tam przepisu, dorsza ze szpinakiem i chrupiącą posypką. Polecam wszystkim lubiącym ryby-łatwe i bardzo .
Zaraz zajrzę na Twojego bloga 
23 kwietnia 2021 09:33 / 2 osobom podoba się ten post
Matjasy , ziemniaki w mundurkach , twarożek , ogórki kiszone.