Co dzisiaj gotujesz na obiad? 16

23 kwietnia 2021 09:51 / 1 osobie podoba się ten post
mzap88

hej, hej, sorki że dopiero teraz :D
Więc tak, sałatka jest z kwestii smaku -> link tu https://www.kwestiasmaku.com/przepis/salatka-z-komosa-buraczkami-i-zurawina
a przepisy na orkiszowy chleb mam tu u siebie->https://megs-88.blogspot.com/search?q=orkiszowy  chleby piekłam wieki temu, ale nie pamiętam, żeby był jakiś trudny.

Nie ma sprawy :) I ja na necie nie siedzę non stop :)
Dzięki serdeczne :)
Chleb orkiszowy ze względu na niewielką ilość glutenu może się rozpadać-a tu proszę,nasiona chia w przepisie . Problem z głowy i wypiek jeszcze zdrowszy. Mam mąkę orkiszową i taką  i wędzoną. Spróbuję. 
23 kwietnia 2021 09:57 / 4 osobom podoba się ten post
dorotee

Proszę , unie był w piątek na późną kolację:chaplin:
Dzisiaj szparagi , ziemniaki,bułka tarta na maśle , kotlet że swinki , sałata :gotowanie:

Ja to dość często robię makarony. Wolę go od ziemniaków. :) 
23 kwietnia 2021 10:20 / 5 osobom podoba się ten post
GrazynaM55

Ja to dość często robię makarony. Wolę go od ziemniaków. :) 

J odwrotnie co jakiś czas mam apetyt na makaron . Taki czysty nitki , oliwa , pomidorki , posypane parmezanem , że szpinakiem ,albo pieczarkami i cebulką. 
Albo szaleje kulinarnie i sama robięakaron do rosołu,. 
23 kwietnia 2021 12:16 / 3 osobom podoba się ten post
mzap88

https://megs-88.blogspot.com/
 
Zapraszam :D
 
Takie małe hobby. Jeść to żyć:-)

Zajrzałam na chwilę i , jak zwykle na blogach kulinarnych, zasiedziałam się 
Wow, wow, wow! Jestem pod wrażeniem, szacun. Naprawdę 
Kiedy Ty na to wszystko masz czas 
Wiem, grunt to dobra organizacja. Ja potrafię się sprężyć tylko jak mus i czas nagli, a na codzień to slow life .
Wiele przepisów znam, wiele chętnie wypróbuję, szczególnie wege i różne sałatki. 
A wczoraj robiłam pastę z czerwonej fasoli, taką jak u Ciebie, bo po powrocie do domu okazało się, że nie mam "nic do chleba ",A na to co było nie miałam ochoty. Puszki i przyprawy mam zawsze w dużym zapasie. 
Gratuluję bloga, będę tam Ciebie odwiedzała 
23 kwietnia 2021 14:02 / 3 osobom podoba się ten post
GrazynaM55

Ja to dość często robię makarony. Wolę go od ziemniaków. :) 

Na pierwszym miejscu makaron u mnie, potem ziemniaki i na końcu ryż. No od czasu do czasu kasza ale tylko z gulaszem  plus Ogórek kiszony. Makaron robię swój do rosołu takiego z wiejskiej kury. Pycha. 
23 kwietnia 2021 17:56 / 4 osobom podoba się ten post
Umnie jak zwykle piątkowo rybka sos i ryż 
24 kwietnia 2021 08:32 / 4 osobom podoba się ten post
dorotee

J odwrotnie:-) co jakiś czas mam apetyt na makaron . Taki czysty:gotowanie: nitki , oliwa , pomidorki , posypane parmezanem , że szpinakiem ,albo pieczarkami i cebulką. 
Albo szaleje kulinarnie i sama robięakaron do rosołu,. 

To podziwiam, mnie się nie chce robić makaronu. Łatwiej jest go kupić w sklepie :) 
24 kwietnia 2021 10:22 / 2 osobom podoba się ten post
Dziś naleśniki będą. Pdp z dżemem ja z serem na słodko.  Szybko i bezstresowo a mam ochotę na coś słodkiego. 
24 kwietnia 2021 10:29 / 2 osobom podoba się ten post
Gulasz wołowy, kluski gotówce, pieczarki , ogórki kiszone polski w. 
24 kwietnia 2021 11:56 / 2 osobom podoba się ten post
Dziś szparagi zawijane w schabik otulone boczusiem naszym polskim i jakże wędzonym swojsko 
24 kwietnia 2021 11:56 / 2 osobom podoba się ten post
24 kwietnia 2021 14:54 / 3 osobom podoba się ten post
Zapiekanka dzisiaj była (makaron ,brokół,kalafior ,szynka  .Wszyystko zalane 2 rozbełtanymi jajkami z odrobiną mleka .Na górę starty ser i posypane pietruszką Bio  oczywiście .
24 kwietnia 2021 17:55 / 3 osobom podoba się ten post
Po długich, burzliwych porannych dyskusjach (nie brałam w nich udziału poza pytaniem- 'co jemy dzisiaj") ustalono, że młody robi jakąś sałatkę. A potem kupił szparagi i je będzie przyrządzał. Teoretycznie powinniśmy być po obiadokolacji już. Ale mają gości i wszystko opóźnione.
25 kwietnia 2021 10:48 / 2 osobom podoba się ten post
Szparagi, ziemniaki , sos holenderski , sałata , awokado ? no
25 kwietnia 2021 12:50 / 2 osobom podoba się ten post
Kotlety mielone, ziemniaki i warzywa na ciepło.  Babcia ma apetyt i żadnej diety więc mnie to odpowiada.