Co dzisiaj gotujesz na obiad? 16

08 września 2020 15:59 / 4 osobom podoba się ten post
Zupa krem z dyni
08 września 2020 20:27 / 4 osobom podoba się ten post
Kiełbasa, ziemniaki i brukselka. Tak się spodobało pdp., że jutro powtórka. To się za bardzo nie napracuję.
08 września 2020 21:42 / 5 osobom podoba się ten post
Dziś grochówka nie była "gazowa" ?, a jutro jeszcze córka będzie, chyba, tylko się domyślam, na obiedzie u nas. Po powrocie z dziadkowych badań w szpitalu. Na jutro zaplanowałem spaghetti bolognese, ale... w wersji ze szpeclami. Ciekawe, jak smakuje taka kombinacja. Sos wieczorem zrobiłem, do mięsa i przypraw dałem trochę keczupu i Arrabbiatę... Nie powiem, dosyć, dosyć fajny smak. Jutro przed ich powrotem pozostanie mi tylko ugotowanie szpecli i posypanie edamskim całości
09 września 2020 09:05 / 3 osobom podoba się ten post
Zaszaleje dziś steki  , fasolą i ziemniaki , sałata 
09 września 2020 22:17 / 3 osobom podoba się ten post
Chef dziś polecil:
Makaron świderki w  sosie:cebula+bekon+pieczarki +cukinia+sól +smietanka30+smietana10+jajko   
10 września 2020 08:31 / 3 osobom podoba się ten post
Ryba, frytki i fasola szparagowa.  Napracuje się dziś okropnie. 
10 września 2020 08:47 / 3 osobom podoba się ten post
Pierś kurczaka, ziemniaki i groszek.
10 września 2020 09:02 / 4 osobom podoba się ten post
Jak pójdę po rybę , to ryba ziemniaki brokuły .
A jak nie to placki ziemniaczane z musem jabłkowym , twarożkiem , cukrem .
10 września 2020 09:52 / 3 osobom podoba się ten post
Skrzydełka z piekarnika, tłuczone ziemniaki (od gospodarza), mizeria, dla mnie ogórek kiszony
10 września 2020 16:29 / 2 osobom podoba się ten post
Ziemniaki w mundurkach (Od Bauera) +majeranek, tymianek, oregano, rozmaryn, sól, oliwa  + papryka, cukinia, bakłażan +kurczak w przyprawach zapiekane w piekarniku z sosem zaziki z edeki bo pdp to uwielbia ( ja niekoniecznie) 
10 września 2020 16:35 / 2 osobom podoba się ten post
Luke

Dziś grochówka nie była "gazowa" ?, a jutro jeszcze córka będzie, chyba, tylko się domyślam, na obiedzie u nas. Po powrocie z dziadkowych badań w szpitalu. Na jutro zaplanowałem spaghetti bolognese, ale... w wersji ze szpeclami. Ciekawe, jak smakuje taka kombinacja. Sos wieczorem zrobiłem, do mięsa i przypraw dałem trochę keczupu i Arrabbiatę... Nie powiem, dosyć, dosyć fajny smak. Jutro przed ich powrotem pozostanie mi tylko ugotowanie szpecli i posypanie edamskim całości:mniam:

Szpecle jako spaghetti bolonese nie podawałam. Szpecle podaje ze z rumienionym boczkiem i zrumienioną cebulką.  i to chyba będzie pomysł na jutrzejszy obiad. 
11 września 2020 09:06 / 2 osobom podoba się ten post
Dzisiaj robię naleśniki :) 
11 września 2020 09:30 / 2 osobom podoba się ten post
Placki ziemniaczane z musem jabłkowym twarożkiem cukrem
11 września 2020 10:42 / 1 osobie podoba się ten post
Wstep:... dziś zamierzam pokazać pdp ze doprawiać dosalać to ja potrafię a nie ze codziennie cokolwiek sie nie ugotuje muszę jej sól stawiać na stół bo wszystko dosala (takie złe nawyki żywieniowe cóż *lub także znaczne zużycie kubków smakowych i brak wyczucia smaków w starszym wieku tak tak to się zaczyna) 
dziś dostanie danie jakie popamieta 
wkoncu zawsze mówi że lubi pikantne  i posolone  jest więc okazja by zjeść taka potrawę a więc dzis szefowa   kuchni serwuje: "a la Chinese" (polskiej produkcji czyli czyścimy lodowe) 
 
 Ryż  basanti gotowany, z curry i ostra papryka solą i Kurkuma ażeby nabrał pięknego żółtego koloru i kopał po kubkach smakowych. 
+ warzywa smażone na patelni bez oleju krojone w długie cienkie paski(papryka czerw,zolta,cukinia,baklazan,pora,pieczarki,kawałki kuraka-znalezione w lodówce) 
+na stół wystawie sos zaziki(pdp) może chcieć ja nie.

I na koniec nie pozwolę odejść od stołu dopóki wszystko nie zostanie zjedzone u mnie nie ma to tamto wszystko się zjada. Twarde rządy mojej ręki.  
Albo może zje i powie ze pycha i sie nie zająknie wtedy szaapooobaa
*swoją drogą to ja lubię drażnić "barana"   zauwazylam. 
11 września 2020 10:50 / 1 osobie podoba się ten post
A u mnie zawsze solniczka stoi na stole. Pdp czasami dosala, chociaż robię dania i ziemniaki doprawione solą, lecz nie przesolone. Nie przejmuję się tym, chociaż ma, pdp, problemy z ciśnieniem. Grunt, że przeważnie mówi...lecker. Ostatnio szpecloszpagetti mu bardzo smakowały.
A dziś rybka panierowana, obsmażona z piekarnika, szpinak i ziemniaki.