Co dzisiaj gotujesz na obiad? 16

11 września 2020 11:10 / 2 osobom podoba się ten post
Luke

A u mnie zawsze solniczka stoi na stole. Pdp czasami dosala, chociaż robię dania i ziemniaki doprawione solą, lecz nie przesolone. Nie przejmuję się tym, chociaż ma, pdp, problemy z ciśnieniem. Grunt, że przeważnie mówi...lecker. Ostatnio szpecloszpagetti mu bardzo smakowały.
A dziś rybka panierowana, obsmażona z piekarnika, szpinak i ziemniaki. 

Ja nie stawiam bo nie mam w zwyczaju zasmiecac stołu bibelotami i nie będę stawiać a sole tyle aby smacznie zdrowo zjeść  
Ja zakupy duże z awsze w czwartek i do Lidla śmigam zawsze.
U mnie żadna znów ryba nie przejdzie i nic panierowanego co dom to zwyczaj. W piwnicy pełno ryb, kotletów rybnych zamrożonych i inne tam. Nie wiem kto to na kupował bo nie ja. a niech se leżą. 
 
11 września 2020 11:39 / 2 osobom podoba się ten post
Clio, u mnie w domu przed obiadem zawsze podaje taki zestaw. 
Sam lubię czasami do- czy tam przymagować, użyć soli czy pieprzu. 
Jeśli ktoś z tego korzysta przy stole, to nie uważam, że moje danie komuś nie smakuje. Ktoś nie je wcale soli itp, ktoś inny lubi więcej soli, każdy ma wybór. 
To przykładowe zdjęcie. Akurat taki zestaw u pdp jest, w innych miejscach też bywal
 
11 września 2020 12:27 / 2 osobom podoba się ten post
Luke

Clio, u mnie w domu przed obiadem zawsze podaje taki zestaw. 
Sam lubię czasami do- czy tam przymagować, użyć soli czy pieprzu. 
Jeśli ktoś z tego korzysta przy stole, to nie uważam, że moje danie komuś nie smakuje. Ktoś nie je wcale soli itp, ktoś inny lubi więcej soli, każdy ma wybór. 
To przykładowe zdjęcie. Akurat taki zestaw u pdp jest, w innych miejscach też bywal:-):super:
 

Tak wiem. Zestaw stołowy hehe. Tu takiego nie ma i nie będzie . Ende.
Ciekawostka obiad laduje na stole pdp prosi o sól nie próbując  wiec informuje że dużo w tym curry i ostrej czerw papryki IT Czyli poprostu wola z przyzwyczajenia  
Zjadła wszysciusio do okruszka 8 jak zawsze mówi że wygląda jak danie z restauracji i pycha więc git 
Ciekawostka:zapytałam o kasze gryczana i  jęczmienna  no po niemiecku a ona że nie wie co więc mysle może ja źle gadam czy co  to stanęło że zrobiłam wyklad co to jest jak to się je i z czym podaje i w  jakiej formie + wykład na co ma to korzystny wplyw i jutro na obiad serwuje.
Swoją drogą u nas to podstawowy składnik w kuchni 
A więc nauki c.d. Co jada się w Europie polskiej kocham wyzwania
Nigdy nie zjeść kaszy gryczanej, jeczmiennej  
11 września 2020 12:39 / 3 osobom podoba się ten post
U mnie dziś racuszki z jabłkiem i cukrem pudrem 
11 września 2020 12:55 / 3 osobom podoba się ten post
Nasz dzisiejszy obiadek
 
11 września 2020 13:49 / 3 osobom podoba się ten post
U mnie dziś jednak był mięsny obiadek.. Kotlety mielone, ziemniaki tl uczone z koperkiem i sałata.  O 15 kawa i ciacho.. 
11 września 2020 17:17 / 4 osobom podoba się ten post
Odgrzeję sobie ziemniaki i kurczaka.
Ale mam zagwozdkę na przyszły tydzień- podopieczny zażyczył sobie: "Speck Pfannekuchen". Robiliście? Co to jest?
11 września 2020 17:23 / 2 osobom podoba się ten post
Werska

Odgrzeję sobie ziemniaki i kurczaka.
Ale mam zagwozdkę na przyszły tydzień- podopieczny zażyczył sobie: "Speck Pfannekuchen". Robiliście? Co to jest?

Speck Pfannkuchen to naleśnik z boczkiem.... Jest kilka sposobów podań... No który lubi zależy...
11 września 2020 17:36 / 2 osobom podoba się ten post
Werska

Odgrzeję sobie ziemniaki i kurczaka.
Ale mam zagwozdkę na przyszły tydzień- podopieczny zażyczył sobie: "Speck Pfannekuchen". Robiliście? Co to jest?

Plastry boczku cienko pokrojonego , ja kupuję z Edeki , zalewasz ciastem naleśnikowym . Sałata do tego i piwo 
11 września 2020 17:43 / 2 osobom podoba się ten post
dorotee

Plastry boczku cienko pokrojonego , ja kupuję z Edeki , zalewasz ciastem naleśnikowym . Sałata do tego i piwo :dwa piwa:

No właśnie się zastanawiałam, czy to boczek zawijany, czy zalany ciastem. Jeszcze spytam go, jak lubi. To i tak najwcześniej w poniedziałek.
11 września 2020 18:00 / 2 osobom podoba się ten post
Werska

No właśnie się zastanawiałam, czy to boczek zawijany, czy zalany ciastem. Jeszcze spytam go, jak lubi. To i tak najwcześniej w poniedziałek.

No dokładnie z apytaj
Nie zgadniemy jak je.  
11 września 2020 18:19 / 1 osobie podoba się ten post
dorotee

Plastry boczku cienko pokrojonego , ja kupuję z Edeki , zalewasz ciastem naleśnikowym . Sałata do tego i piwo :dwa piwa:

No tu w de to mi się wydaje że zwłaszcza o alko  chodzi a nie o jedzenie, jedzenie jakby dodatek był... Masakra.. Dla mnie...   jakby tak  mi facet codziennie do obiadu a to piwo a to  do kolacji  wino to bym mu butelki na głowie rozbijałala   a jakby do piwnicy po 3, 4  skrzynki  znosił   to niech w piwnicy i spi i mieszka
12 września 2020 11:51 / 2 osobom podoba się ten post
Za mną pomoidorowo od kilku dni chodzi, dzisiaj gotuje :) 
12 września 2020 12:08 / 1 osobie podoba się ten post
Leczo, przyrządzone kilka dni wcześniej, dziś wyciągnięte z zamrażarki. Grzanka. Jogurt na deser dla pdp. 
12 września 2020 12:17 / 1 osobie podoba się ten post
Spaghetti bolonese.  Dla odmiany tak jak Luke ostatnio ze szpeclami. Na deser będzie ciacho i owoce ( ja lody bo pdp nie lubią) ale to o 15ej.