Co dzisiaj gotujesz na obiad? 16

24 czerwca 2020 14:14 / 3 osobom podoba się ten post
Gusia29

Łokropnie łagodnom polonistkem w tej szkole mjalaś :smiech3:

Polonistka była na miejscu, tylko ja kwitłam gdzie indziej 
26 czerwca 2020 11:20 / 4 osobom podoba się ten post
Chłodnik na botwince z jajkiem bo skwar mi dziś dokucza 
26 czerwca 2020 11:31 / 2 osobom podoba się ten post
Naleśniki
26 czerwca 2020 11:58 / 3 osobom podoba się ten post
Soczysty, niewymęczony łosoś z grilla w chrzanowym, zimnym sosie .Do tego sałatka w wczoraj zakupionego fenkułu z dodatkiem selera naciowego i czarnych oliwek. Ja i babka poprzestajemy na tym zestawie- dziadek dostanie jeszcze rysz. Na szybko 
Po lampce Chablis po obiedzie .
26 czerwca 2020 12:27 / 2 osobom podoba się ten post
Zupa rybna 
27 czerwca 2020 13:31 / 2 osobom podoba się ten post
Ziemniaczki i młoda kapustka z białą, bawarską kiełbaską. Dziadek nawet dokładkę wziął, co mu się niezmiernie rzadko zdarza. 
27 czerwca 2020 14:48 / 2 osobom podoba się ten post
tina 100%

Soczysty, niewymęczony łosoś z grilla w chrzanowym, zimnym sosie .Do tego sałatka w wczoraj zakupionego fenkułu z dodatkiem selera naciowego i czarnych oliwek. Ja i babka poprzestajemy na tym zestawie- dziadek dostanie jeszcze rysz:-). Na szybko :-)
Po lampce Chablis po obiedzie .

Tina, jak robisz tę sałatkę?
Składniki mi pasują, ale fenkuła to do tej pory dodawałam tylko cienko poszatkowanego do mieszanej sałaty. Jaki dressing?
27 czerwca 2020 14:54 / 1 osobie podoba się ten post
U mnie rysz ,bo ja i pdp ryszowe jesteśmy, jak Tinowy dziadek, a do tego warzywa z patelni, takie "knakiś "i z dużą ilością pomidorów, aż się sos z nich zrobił. Babcia dokładała i dokładała, ale ona już taka jest- na talerz pierwsza porcja malutka, bo przecież mało je, a później dokłada i dokłada 
27 czerwca 2020 18:35 / 2 osobom podoba się ten post
Naleśniki  ja z dżemem , Margaretka z boczkiem
27 czerwca 2020 18:47 / 2 osobom podoba się ten post
Gusia29

Tina, jak robisz tę sałatkę?
Składniki mi pasują, ale fenkuła to do tej pory dodawałam tylko cienko poszatkowanego do mieszanej sałaty. Jaki dressing?

Można i sałaty też dodać. Pasuje jak najbardziej. Oprócz selera naciowego i czarnych oliwek dodałam pomarańczęi pestki pinii .A dressing prościutki. Olej winogronowy(można dać oliwę czy inny olej), trochę miodu, sok z cytryny i trochę octu jabłkowego. Sól, pieprz. Można dodac świeżego szczypiorku, czy natki pietruszki. Pyszna, lekka i orzeźwiająca surówka wychodzi.Akurat na upalne dni.
27 czerwca 2020 18:52 / 2 osobom podoba się ten post
tina 100%

Można i sałaty też dodać. Pasuje jak najbardziej. Oprócz selera naciowego i czarnych oliwek dodałam pomarańczęi pestki pinii .A dressing prościutki. Olej winogronowy(można dać oliwę czy inny olej), trochę miodu, sok z cytryny i trochę octu jabłkowego. Sól, pieprz. Można dodac świeżego szczypiorku, czy natki pietruszki. Pyszna, lekka i orzeźwiająca surówka wychodzi.Akurat na upalne dni.

Dzięki 
A dressing "mój " robisz 
27 czerwca 2020 19:00 / 1 osobie podoba się ten post
Gusia29

Dzięki :serce:
A dressing "mój ":-) robisz 

No pacz  Też używasz oleju winogronowego? Mnie on bardziej odpowiada do surówek. Jest delikatny i ma orzeżwiający smak.
27 czerwca 2020 19:18 / 2 osobom podoba się ten post
tina 100%

No pacz :lol2: Też używasz oleju winogronowego? Mnie on bardziej odpowiada do surówek. Jest delikatny i ma orzeżwiający smak.

Też  Właśnie ta delikatność jego mi pasuje, tak jak do smażenia używam rzepakowego, a tu zapas slonecznikowego mi zrobiono. Cóż, będzie slonecznikowo, dopóki "nie wyjdzie "
28 czerwca 2020 09:12 / 2 osobom podoba się ten post
Steki , szparagi , ziemniaki ,sałata .Pożegnalny obiad , mam nadzieję
28 czerwca 2020 09:45 / 2 osobom podoba się ten post
Barszcz ukraiński 
Chłodniej, to zupę można zjeść 
Kupiłam w piątek dwa grube plastry Kasseler Lachs . Jadłam kiedyś u koleżanki  właśnie z tym mięskiem dodanym  do wywaru ,i to był najsmaczniejszy barszcz jaki pamiętam.  . Ciekawa jestem ,czy  mnie też taki  smakowity wyjdzie