Co dzisiaj gotujesz na obiad? 16

19 października 2020 13:31 / 3 osobom podoba się ten post
Warzywa z patelni , jutro rosół pożegnalny
19 października 2020 15:38 / 1 osobie podoba się ten post
dorotee

Warzywa z patelni , jutro rosół pożegnalny:gotowanie:

Rosołkowa jesteś
19 października 2020 15:41 / 2 osobom podoba się ten post
W domku....ryż z mielonym... I warzywa.... Spełniam zachcianki, chybe źle? coś na chińską modlę
19 października 2020 15:45 / 3 osobom podoba się ten post
Luke

Rosołkowa jesteś:-):mniam:

Zgadza się  ,dobry rosół nie jest zly
19 października 2020 16:02 / 2 osobom podoba się ten post
dorotee

Zgadza się  ,dobry rosół nie jest zly:-)

Żartowałem, masz rację
19 października 2020 17:27 / 3 osobom podoba się ten post
Karkówka w sosie chrzanowym, buraczki, kasza gryczana dla mnie i dla babki. Dziadek ziemniaki smażone z gałązką rozmarynu.
Po południu wesolutki somsiad przyniósł gżypki. Tu zbierają.
Będzie ostatnia wieczerza...
19 października 2020 17:29 / 2 osobom podoba się ten post
dorotee

Zgadza się  ,dobry rosół nie jest zly:-)

Własnie - dobry ma być. Nie kazdy potrafi dobry, klarowny, esencjonalny rosół ugotować...
19 października 2020 17:37 / 2 osobom podoba się ten post
tina 100%

Własnie - dobry ma być. Nie kazdy potrafi dobry, klarowny, esencjonalny rosół ugotować...:-)

Mój facet umie. Nawet córka mówi, że lepszy niż mój. A jeszcze zawsze mamy coś , co niedawno po podwórku chodziło to taki rosołek jest super.  A do tego własnoręcznie ja zawsze makaron gniotę.. No pycha. 
19 października 2020 17:42 / 2 osobom podoba się ten post
Dusia1978

Mój facet umie. :serce:Nawet córka mówi, że lepszy niż mój. A jeszcze zawsze mamy coś , co niedawno po podwórku chodziło:smiech3: to taki rosołek jest super. :nerwowa kucharka: A do tego własnoręcznie ja zawsze makaron gniotę.. No pycha. :gotuje:

To masz dobrze. Co tu dużo gadać. Mężczyżni to dobrzy kucharze, ale nie w jakiejś porażającej ilości. Kobieta zawsze w kuchni będzie lepsza- taka natura  Jeśli ci się taki Perełek trafił to chuchaj i dmuchaj na niego-herbatki czasem z prądem zrób do pysznego ciacha.
A rosołek w kury domowej? Nie ma lepszego ! Plus domowy makaron- o matko kochana...nostalgia wzięła mię teraz całkowicie :)
19 października 2020 23:12 / 2 osobom podoba się ten post
tina 100%

To masz dobrze. Co tu dużo gadać. Mężczyżni to dobrzy kucharze, ale nie w jakiejś porażającej ilości. Kobieta zawsze w kuchni będzie lepsza- taka natura :oczko2: Jeśli ci się taki Perełek trafił to chuchaj i dmuchaj na niego-herbatki czasem z prądem zrób do pysznego ciacha.
A rosołek w kury domowej? Nie ma lepszego ! Plus domowy makaron- o matko kochana...nostalgia wzięła mię teraz całkowicie :)

Nie narzekam. Rosół, flaki, forszmak, ryby w śmietanie czy wędzone rybki z naszej sadzawki lub wędzone mięsko to specjały mojego  faceta. Nie narzekam. Pierwszy fajtłapa nie umiał nawet herbaty zrobić teraz wiedziałam kogo szukam. Moje specjały to ciasta i sałatki chociaż on zachwala mój czerwony barszcz i żurek. Nawet jego mama takich zup nie gotuje. 
20 października 2020 07:31 / 3 osobom podoba się ten post
Co dziś na obiad- jeszcze nie wiem. Przy śniadaniu będzie ustalane. Jak zwykle. Tyle, że młody ostatnio doszedł, a on woli co innego. Pdp. ostatnio nie ma ochoty na zmiany i ciągle w kółko to samo. Dziś podobno ma być coś innego. Zobaczymy
 
A co do gotujących facetów- mnie właściwie mąż uczył gotować, robi to lepiej ode mnie. W ciągu tych lat jedne potrawy tylko ja zaczęłam robić, inne on. Ale i tak nie jest to moja bajka- gotuję, bo muszę. Bez finezji
20 października 2020 08:16 / 2 osobom podoba się ten post
Miejsce mojego to też tak jak u Werskiej- zdecydowanie nie kuchnia, chociaż herbatę, kawę i parę prostych dań przyrządzić potrafi  Taki bardziej męski jest, bo zabawki ma w garażu .Kwiatki tez ususzy 
Nie szkoduję sobie, bo Ci najbardziej pomysłowi kucharze mogą pochodzić z jednostek penitencjarnych, gdyż potrafią spreparować i choinkę 
A na obiad dziś Eintopf. Recepta z tutejszego okręgu, bo głownie mięsno-kalarepowa. Z ziołami .
Tak bez pytania 
 
20 października 2020 08:30 / 1 osobie podoba się ten post
tina 100%

Miejsce mojego to też tak jak u Werskiej- zdecydowanie nie kuchnia, chociaż herbatę, kawę i parę prostych dań przyrządzić potrafi :-) Taki bardziej męski jest, bo zabawki ma w garażu .Kwiatki tez ususzy :-)
Nie szkoduję sobie, bo Ci najbardziej pomysłowi kucharze mogą pochodzić z jednostek penitencjarnych, gdyż potrafią spreparować i choinkę :lol2:
A na obiad dziś Eintopf. Recepta z tutejszego okręgu, bo głownie mięsno-kalarepowa. Z ziołami .
Tak bez pytania :-)
 

Chyba o "byłego" Dusi ci chodzi, bo "mój" i "jej" są w kuchni nieźli
20 października 2020 08:42
Werska

Chyba o "byłego" Dusi ci chodzi, bo "mój" i "jej" są w kuchni nieźli:-)

Nikogo konkretnego przecież nie wymieniłam w moim wpisie, ani Dusi wpisu nie zacytowałam 
To była taka mała dygresja- nie kręci mnie odbijanie piłeczki, bo nie mam ani odcisków, ani halluksów, ani nie cierpię na chromanie przestankowe 
20 października 2020 09:05 / 2 osobom podoba się ten post
Pisze szybko dziewczynki bo zaraz uciekam do dentysty. Pisałam, że mój ex mąż nic nie umiałam w kuchni zrobić
 Lewe ręce i do kuchni i do majsterkowania. Teraz mam super i ugotowane i podana kawa do łóżka a i zrobić w domu u koło domu też umie bo jest brygadzista na budowie i odpowiada za stawianie domów. Każdy ma " swój skarb " w domach. Wy też napewno. Ja popadłam na fajnego faceta, w którym najbardziej cenie to, że moja córkę traktuje jak własne dziecko, pomimo, że ma swoje ale nie pozwoli by jej włosy z głowy spadł. Grunt, że my się dogadujemy a to, że słyszymy, że bez ślubu jesteśmy i różne dygresję od Nie życzliwych nam osób puszczam mimo uszu i nam to w tyłku. Mbje jest dobrze i tak powinno być.