Co dzisiaj gotujesz na obiad? 16

30 października 2020 10:28 / 3 osobom podoba się ten post
Ja dzis sobie  zrobię pierś  z kurczaka w sosie szpinakowo śmietanowym .  Robię na dwa dni  a później wymiatam  wszystko. 
30 października 2020 11:10 / 2 osobom podoba się ten post
Zapiekanka makaronowa z warzywami i wurstem szynkowym, ,może jeszcze sałata jeśli babcia będzie chciała, na deser jogurt grecki z miodem. Zapiekanka właśnie się przygotowuje 
30 października 2020 11:31 / 2 osobom podoba się ten post
Gusia29

Zapiekanka makaronowa z warzywami i wurstem szynkowym, ,może jeszcze sałata jeśli babcia będzie chciała, na deser jogurt grecki z miodem. Zapiekanka właśnie się przygotowuje 

Mniam!!! u mnie też zapieksa, ale ziemniaczana z gruszkami i serem pleśniowym. Moje dziadulki nie jedzą mięska przez cały tydzień, tylko w niedzielę i codziennie po 2 plastereczki szynki na kolację. Muszę się trochę przestawić, ale wyjdzie mi na dobre.
30 października 2020 12:00 / 2 osobom podoba się ten post
Evvex

Mniam!!! u mnie też zapieksa, ale ziemniaczana z gruszkami i serem pleśniowym. Moje dziadulki nie jedzą mięska przez cały tydzień, tylko w niedzielę i codziennie po 2 plastereczki szynki na kolację. Muszę się trochę przestawić, ale wyjdzie mi na dobre.

O,to podobnie jak moja pedepcia, mięso też tylko raz w tygodniu i też w niedzielę . Mnie to pasuje, bo mięsa jem też niewiele. Tyle że  tutaj drób nie wchodzi w grę-trauma z dzieciństwa, wujek babci miał kurzą  fermę. A połączenie gruszki z pleśniowym serem uwielbiam. Może w najbliższych dniach pokuszę się na zrobienie tarty właśnie z tym duetem. Na francuskim albo filo. Edekę mam pod nosem i oba gotowce są 
30 października 2020 13:19 / 2 osobom podoba się ten post
Gusia29

Ciekawa jestem tej jarzynkę z włoskiej kapusty, wszak moja pedepcia bardzo warzywna że wskazaniem na potrawy kapuściane :-)
Opowiedz, proszę, jak ją robisz 

Tę jarzynkę a'la kalafior, robiłam po raz pierwszy- przepis podejrzany 
Głowkę kapusty włoskiej -lepiej niedużych rozmiarów- trzeba podzielić na ósemki. Sciąć resztki głąba z tych części, ale nie tak całkiem- aby trzymały liście w kupie. Gotować w osolonej i osłodzonej wodzie tak, aby kapucha była aldente. Trzeba jeszcze do tego bułkę tartą zrumienic na masełku i polać już ugotowaną i odcedzoną. Kapustę .
 
U mnie dziś były ziemniaki, surówka z rzodkwi i jajko sadzone.
 
30 października 2020 16:47 / 5 osobom podoba się ten post
A ja miałam "rypcię" feldsalat z ogródeczka i zmieniaczki z koperkiem. Plus lody dla dziadka bo mi szkodzą  na coś tam. 
31 października 2020 12:51 / 3 osobom podoba się ten post
Dzisiaj była pomidorowa i reszta wczorajszej zapiekanki. I jak ostatnio każdego dnia, jogurt grecki z miodem. Ciekawa jestem kiedy się babci znudzi 
01 listopada 2020 11:57 / 1 osobie podoba się ten post
piersi kurczęce z papirusa, marchewka z groszkiem, zabłysnę i utłukę ziemniaki z koperkiem.  Na deser miało być ciasto z kruszonką, ale dziadek wydłubał całą, więc popaprze im bitą śmietaną.
01 listopada 2020 13:03 / 2 osobom podoba się ten post
Dzisiaj dzień z mięsem. Medaliony z polędwicy wieprzowej, ziemniaki podobnie jak Evvex z koperkiem utłukłam i sałata . Na deser der kleine Bauer marakujowe. 
02 listopada 2020 08:16 / 1 osobie podoba się ten post
Wczoraj dużo nagotwałam, więc i na dzisiaj zostało. Odgrzeje i gotowe. :) Jutro będę robiła zupę z serków topionych z klopsami. 
02 listopada 2020 08:24 / 1 osobie podoba się ten post
A u mnie pedepcia ciągle mówi o sauerkraut i kartoffelpuree,to chyba zrobię. Tylko że  oni jakoś  tak nieciekawe tę kapustę robią i zrobię po swojemu,choć  nie jestem pewna  czy to będzie ta sauerkraut o której babcia marzy. Jak Wy ją  robicie, tak po niemiecku?
02 listopada 2020 09:56 / 1 osobie podoba się ten post
Gusia29

A u mnie pedepcia ciągle mówi o sauerkraut i kartoffelpuree,to chyba zrobię. Tylko że  oni jakoś  tak nieciekawe tę kapustę robią i zrobię po swojemu,choć  nie jestem pewna  czy to będzie ta sauerkraut o której babcia marzy. Jak Wy ją  robicie, tak po niemiecku?

Gusiu ja robie po swojemu i dziadek wcina. Może zapytaj babci jak ona to robiła ?? Na bank będzie zadowolona że ja pytasz i takie tam. No chyba że demencyjna ale wtedy to możesz robic po swojemu 
02 listopada 2020 10:04 / 1 osobie podoba się ten post
Mycha

Gusiu ja robie po swojemu i dziadek wcina. Może zapytaj babci jak ona to robiła ?? Na bank będzie zadowolona że ja pytasz i takie tam. No chyba że demencyjna ale wtedy to możesz robic po swojemu :lol2:

No właśnie nie wie, jak  robiła, ale pamięta że była lecker 
Zawsze wspólnie ustalamy menu, ale po 5 minutach pedepcia już nie pamięta o czym rozmawiałyśmy
Zrobię po swojemu. Kupiłam w Edece polską kapustę w słoiku ,babcia spróbowała i stwierdziła ze sehr sauer aber lecker.
Jak surowa jej smakuje, to ugotowaną też pewnie zje 
02 listopada 2020 11:39 / 1 osobie podoba się ten post
Gusia29

A u mnie pedepcia ciągle mówi o sauerkraut i kartoffelpuree,to chyba zrobię. Tylko że  oni jakoś  tak nieciekawe tę kapustę robią i zrobię po swojemu,choć  nie jestem pewna  czy to będzie ta sauerkraut o której babcia marzy. Jak Wy ją  robicie, tak po niemiecku?

Nie szaleję, bo podopieczny baaardzo do swoich smaków przywiązany. Czyli z puszki wrzucam do rondelka, podgrzewam i tyle. Wszystko tak, jak nie lubię Zdarza się, że jem co innego niż on, ale staram się jak najrzadziej tak robić. To już tę ciepłą sauerkraut z puszki zjadam...
02 listopada 2020 12:13 / 2 osobom podoba się ten post
U mnie dzisiaj feldsalat, ziemniaczki i jajko sadzone. No i lody dla dziadka