Co dzisiaj gotujesz na obiad? 16

27 października 2020 08:34 / 5 osobom podoba się ten post
Koleżanka gulasz zrobiła plus makaron. Ogorki kiszone złożę z Pl ( proszę bez ataków) . 
27 października 2020 08:54 / 4 osobom podoba się ten post
Dusia1978

Koleżanka gulasz zrobiła plus makaron. Ogorki kiszone złożę z Pl:-( ( proszę bez ataków) . 

Oj Dusia. Chwalisz się ogórami kiszonymi, a potem się dziwisz , że cała chmara na tego ogóra Attacke ! 
27 października 2020 09:28 / 2 osobom podoba się ten post
Dusia1978

Koleżanka gulasz zrobiła plus makaron. Ogorki kiszone złożę z Pl:-( ( proszę bez ataków) . 

Solidarnie przyznam sie , ja też :) z PL zwoże kiszone ogórki - nie hurtowo ale 2 pojemniki /takie zamykane próżniowo /  zawsze z sobą mam , przyznam , że wożę też ....... musztardę mały słoiczek , ale specjalna bo tylko z niej da się zrobić dobry francuski sos do sałaty . 
27 października 2020 09:49 / 1 osobie podoba się ten post
2 butelki wzięłam. Takie po 1.5 litra cisowianke. 
27 października 2020 12:14 / 2 osobom podoba się ten post
Pewnie, że z domu, swojskie najlepsze 
28 października 2020 08:01 / 3 osobom podoba się ten post
Panowie jedzą na mieście, to ja dziś sama sobie robię. Mam ser do pieczenia/smażenia.
Niech chodzą jak najczęściej, bo czytałam, że od 4 listopada restauracje zamknięte. To obiadokolacje będą w domu- pisze, że do końca listopada.
28 października 2020 08:38 / 3 osobom podoba się ten post
Uzupełnić zapasy muszę w lodowce ale dziś rybka, frytki i warzywka.  Nać deser jogurt.  lub owoce. 
28 października 2020 10:57 / 2 osobom podoba się ten post
Lokshen kugel 
29 października 2020 11:31 / 1 osobie podoba się ten post
Kotlety mielone, ziemniaki i surówka.  Na deser owoce. 
29 października 2020 12:29 / 2 osobom podoba się ten post
Jarzynka z kapusty włoskiej, kotlety wieprzowe siekane z cebulką, smażone na klarowanym masełku . Dla dziadka dodatkowo ziemniaczane puree. 
29 października 2020 13:05 / 2 osobom podoba się ten post
tina 100%

Jarzynka z kapusty włoskiej, kotlety wieprzowe siekane z cebulką, smażone na klarowanym masełku . Dla dziadka dodatkowo ziemniaczane puree. 

Ciekawa jestem tej jarzynkę z włoskiej kapusty, wszak moja pedepcia bardzo warzywna że wskazaniem na potrawy kapuściane 
Opowiedz, proszę, jak ją robisz 
29 października 2020 13:14 / 3 osobom podoba się ten post
Wczoraj i dzisiaj prosto i szybko ale nie znaczy to że niesmacznie. 
Wczoraj do południa jeszcze opiekunka dowodząca w kuchni się krzątała, szykując sobie prowiant na podróż, więc miałam trochę tylko przestrzeni zeby ugotować ziemniaków. A później szybko bratkartoffelln, jajko sadzone i sałata. Jogurty na deser.
Dzisiaj ziemniaki,jarzynkę z kalarepka na ciepło i kiełbaski norymberskie z patelni. Deseru nie miałam . Babcia kilkoma lakritzami sie zadowoliła 
29 października 2020 14:41 / 3 osobom podoba się ten post
Rosół z kury niedawno nbegajacej
30 października 2020 08:38 / 2 osobom podoba się ten post
Szpecle że skwar kamienie i cebulką. Do tego mix sałatka z sosem winegret. Na deser galaretka lub jogurt. 
30 października 2020 09:32 / 3 osobom podoba się ten post
Panowie idą do knajpy, a ja zjem smażony ser, albo pizzę...