Co dzisiaj gotujesz na obiad? 16

22 marca 2021 11:24 / 4 osobom podoba się ten post
Dziś na szybkiego bo późno wróciłam z zakupów. Szparagi zawinięte boczkiem, jajko sadzone i ulubione babci ziemniaki w rozmarynie.
22 marca 2021 12:46 / 5 osobom podoba się ten post
Pomidorowa na wczorajszym rosole
22 marca 2021 15:35 / 6 osobom podoba się ten post
No to prezentuję , vuala ! 
Wrap z ciasta naleśnikowego z warzywami 
I salceson. 
 
- Smacznego 
- Dziękuję. 
22 marca 2021 19:21 / 4 osobom podoba się ten post
No to ja też się wystawię .
Miałam trening na pauzie. Wróciłam , dziadki mi jeszcze porcyjkę zostawili. A było sporo, bo z około pół kg słodkich ziemniaków wychodzi 15-16 placuszków. Nie puszczają tak soku jak zwykłe i nie zmniejszają objętości( duzo błonnika) . Odpowiedzialnie porcji przeznaczonej dla mnie nie polecam dla osób mających wałeczki w talii  - choć trudno się powstrzymać, bo są bardzo smaczne.

Przepis z tej książeczki

 
22 marca 2021 20:39 / 3 osobom podoba się ten post
Ciekawy przepis , tylko nie mam piekarnika czynnego. Na patelni ? Tlusciejsseze będą
22 marca 2021 20:48 / 1 osobie podoba się ten post
dorotee

Ciekawy przepis , tylko nie mam piekarnika czynnego. Na patelni ? Tlusciejsseze będą:chaplin:

Wg przepisu trzeba je przed włożeniem do piekarnika szybko obsmazyć. Ale słodkie ziemniaki gotują się inaczej jak zwykłe-tak, że po obsmażeniu placki są w środku surowe. Na te 15 min do piekarnika to muss. Może grillowa patelnia się sprawdzi, aby dosżły?
23 marca 2021 07:21 / 1 osobie podoba się ten post
tina 100%

Wg przepisu trzeba je przed włożeniem do piekarnika szybko obsmazyć. Ale słodkie ziemniaki gotują się inaczej jak zwykłe-tak, że po obsmażeniu placki są w środku surowe. Na te 15 min do piekarnika to muss. Może grillowa patelnia się sprawdzi, aby dosżły?

Ala porcje wypróbuję , tak poczekam do o domy. 
23 marca 2021 11:31 / 4 osobom podoba się ten post
Ostatni dzień z naleśnikami ?
Dzisiaj wersja - zupa warzywna + pocięty naleśnik, robi za makaron. 
Pomysł z ig. ☝nie byle co. ?
23 marca 2021 13:28 / 6 osobom podoba się ten post
Dzisiaj gulasz z polędwicy wieprzowej i smażony ryż z przyprawami. Akurat Basmati tu mają, dodałem kurkumę i inne zioła. Do tego ogórek konserwowy i kiszony.
Boję się, że wysoko podniosę poprzeczkę zmiennikowi, chyba że on też dobrze gotuje albo lepiej ode mnie. 
23 marca 2021 14:12 / 4 osobom podoba się ten post
Luke

Dzisiaj gulasz z polędwicy wieprzowej i smażony ryż z przyprawami. Akurat Basmati tu mają, dodałem kurkumę i inne zioła. Do tego ogórek konserwowy i kiszony.
Boję się, że wysoko podniosę poprzeczkę zmiennikowi, chyba że on też dobrze gotuje albo lepiej ode mnie. 

Skromność w osobie
23 marca 2021 17:11 / 3 osobom podoba się ten post
Golabki z sosem pomidorowym 
23 marca 2021 17:13 / 2 osobom podoba się ten post
Luke

Dzisiaj gulasz z polędwicy wieprzowej i smażony ryż z przyprawami. Akurat Basmati tu mają, dodałem kurkumę i inne zioła. Do tego ogórek konserwowy i kiszony.
Boję się, że wysoko podniosę poprzeczkę zmiennikowi, chyba że on też dobrze gotuje albo lepiej ode mnie. 

Nic sie nie boj ,ja tez tak wysoko poprzeczke zawiesilam ,ze malo kto daje rqde ja przeskoczyc 
23 marca 2021 17:16 / 3 osobom podoba się ten post
Kamaa84

Ostatni dzień z naleśnikami ?
Dzisiaj wersja - zupa warzywna + pocięty naleśnik, robi za makaron. 
Pomysł z ig. ☝nie byle co. ?

Jeden z moich pdp tez jadal nalesniki w takiej wersji .Nawet w rosole ,pelnily role makaronu 
24 marca 2021 10:25 / 3 osobom podoba się ten post
Miesko z lamy ,ziemniaki i kalarepa na cieplo .Na bogato 
W mysl powiedzonka mojej babci
,Jak mosz ,to matka smoz "
24 marca 2021 10:50 / 2 osobom podoba się ten post
Kika67

Miesko z lamy ,ziemniaki i kalarepa na cieplo .Na bogato :smiech3:
W mysl powiedzonka mojej babci
,Jak mosz ,to matka smoz ":smiech3::oklaski:

Ciekawe, sjsdvto mieskot? Na Wielkanoc by się nadało,,?