Co dzisiaj gotujesz na obiad? 16

24 marca 2021 10:52 / 4 osobom podoba się ten post
Do wyboru do koloru
Placki ziemniaczane z ziemniakami , z marchewką , pietruszka , z wszystkim po trochu  Do tego twarożek , mus , cukier. 
Maliny
24 marca 2021 13:04 / 2 osobom podoba się ten post
dorotee

Ciekawe, sjsdvto mieskot? Na Wielkanoc by się nadało,,?

Ja kupilam kawalek w formie steku .Nie wiem jaka to czesc lamy byla .W jakiejs marynacie byli .Chcialam zrobic na inna okazje ale zepsula sie liodowka i sie wszystko rozmrozilo.Trzeba bylo zrobic z tego obiad .Jestem pod wrazeniem ,ze przy smazeniu  czuc tylko delikatny zapach .Jezeli chidzi o smak ,to jadlam juz mieso z lamy w greckiej restauracji i bardzo mi smakowalo (moze wlasnie dlqtego kupilam kawalek ).Nie mialam pojecia jak sie to przyrzadza .,wiec pokroilam w cienkie plasterki u podsmazylam w wocku .10 minutek i nadawalo sie do jedzenia ..Dorzucilam cebule w piorka oraz papryke .Wszysko razem jeszcze przesmazylam i zeby bylo ciekawiej podlalam woda i dorzucilam plasterki jablka .Przyprawilam pieprzem i sola ziolowa  .
Nie wiem jak przyrzadzic ta lame inaczej .To co dzisiaj wyczarowalam to moj autorski przepis .
Od siebie moge polecic gesine .Kaczka dla mnie jest za slodka i zapach jej miesa niezbyt przypadl mi do gustu .  
24 marca 2021 13:23 / 2 osobom podoba się ten post
Dzisiaj miszung drobiowy
3 smażone filetyz piersi i dwie piersi obsmażone i zapiekane z ziemniakami, warzywami i serem. Znów szef, czyli tutaj, zięć... lecker, sehr 
A dla mnie to normalny obiad.
Ostatnio córka robiła zupę w takim robocie, przepisy miały na ekranie urządzenia, ha ha. Smaczne to i było... Ale jak tak nie robię, bo pokazała mi nawet obsługę tego urządzenia. Gotuję tradycyjnie
24 marca 2021 14:27 / 2 osobom podoba się ten post
Luke

Dzisiaj miszung drobiowy:smiech3:
3 smażone filetyz piersi i dwie piersi obsmażone i zapiekane z ziemniakami, warzywami i serem. Znów szef, czyli tutaj, zięć... lecker, sehr :smiech3:
A dla mnie to normalny obiad.
Ostatnio córka robiła zupę w takim robocie, przepisy miały na ekranie urządzenia, ha ha. Smaczne to i było... Ale jak tak nie robię, bo pokazała mi nawet obsługę tego urządzenia. Gotuję tradycyjnie

Pewnie w Thermomix gotowała  moja córka w tym gotuje  
24 marca 2021 14:29 / 2 osobom podoba się ten post
Kotlety ziemniaczane z wczorajszych ziemniaków plus sos pieczarkowy. Szarlotkę później robię bo jutro święto to może się ktoś trafi w goście  
24 marca 2021 15:06 / 3 osobom podoba się ten post
Dusia1978

Pewnie w Thermomix gotowała  moja córka w tym gotuje  :-)

Potem machnę fotkę 
24 marca 2021 17:07 / 2 osobom podoba się ten post
Luke

Potem machnę fotkę 

26 marca 2021 07:58 / 2 osobom podoba się ten post
Matjasy wędzone, ziemniaki w mundurkach sałatka ogórek kiszony polski, jabłko , jogurt naturalny.
27 marca 2021 17:56 / 3 osobom podoba się ten post
Kasza gryczana, mielone, domowa sałatka grzybowa z zapasów słoikowych 
28 marca 2021 14:45 / 3 osobom podoba się ten post
Czy Wy i wasi podopieczni już zjedli obiad? 
28 marca 2021 15:29 / 4 osobom podoba się ten post
Ja muszę się zabrać powoli dzisiaj roladki wołowe , ziemniaki , czerwona kapusta.
28 marca 2021 17:47 / 4 osobom podoba się ten post
Luke

Czy Wy i wasi podopieczni już zjedli obiad? :-)

Tak .Juz dawno .Ziemniaki z koperkiem ,kotlet wieprzowy w tradycyjnej panierce oraz salatke z cykiri z brzoskwiniami z puszki i jogurtem dzisiaj kuchnia wydala 
28 marca 2021 18:27 / 4 osobom podoba się ten post
U mnie dzisiaj obiad w wydaniu bardziej świątecznym, w końcu palmowa niedziela, no i gości miałam. 
Zupa krem z podpieczonego kalafiora, o smaku curry z orzechami włoskimi i świeżym  szpinakiem. Szpinak nie blendowany, dodany na koniec. 
Polędwiczki wieprzowe w sosie miodowo musztardowym, ziemniaki z koperkiem ,surówka z kapusty i małosolne. A na deser pavlova. 
Wsztstko wyszli super, wszystkim smakowało z czego bardzo się cieszę. 
A to moja  pavlova 
28 marca 2021 18:56 / 4 osobom podoba się ten post
Kika67

Tak .Juz dawno .Ziemniaki z koperkiem ,kotlet wieprzowy w tradycyjnej panierce oraz salatke z cykiri z brzoskwiniami z puszki i jogurtem dzisiaj kuchnia wydala :smiech3:

Widzisz... Już dawno. A tu nie robili obiadu, dopiero o 17 kolację, co prawda grill elektryczny, z niego kiełbaski i frytki. Dobrze, że ja zawsze mam rezerwę... Wczorajszego kebaba, którego wczoraj już nie zjadłem, sobie o 13 podgrzałem A dziadek... Bez obiadku, chociaż w tygodniu je regularnie ok. 12-13. Powiedzieli mi, że  dziadek w Wochenende nie je obiadu, a śniadanie zjadł dopiero o 12
Jakby żołądek znał się na zegarku
 
28 marca 2021 20:03 / 2 osobom podoba się ten post
Luke

Widzisz... Już dawno. A tu nie robili obiadu, dopiero o 17 kolację, co prawda grill elektryczny, z niego kiełbaski i frytki. Dobrze, że ja zawsze mam rezerwę... Wczorajszego kebaba, którego wczoraj już nie zjadłem, sobie o 13 podgrzałem:smiech3: A dziadek... Bez obiadku, chociaż w tygodniu je regularnie ok. 12-13. Powiedzieli mi, że  dziadek w Wochenende nie je obiadu, a śniadanie zjadł dopiero o 12:smiech3:
Jakby żołądek znał się na zegarku:smiech2:
 

Moze jednak  niemieckie zoladki znaja sie na zegarkach ??
Jedno jest pewne na dobrym, domowym jedzeniu przyrzadzanym przez opiekunow to te ich zoladki znaja sie na pewno