Jak minął dzień 10

17 lutego 2021 21:03 / 1 osobie podoba się ten post
Gusia29

Lubię biograficzne. Mnie podobały się ostatnio np -"Dalida Skazana na miłość "  czy "Wielkie oczy ".
Zerknęłam   też któregoś dnia,z ciekawości  na Youtube ,na "Oczy diabła "Vegi, ale dałam radę niecałe 5 minut oglądać. To nie dla mnie 

Dzięki. Biografię Dalidy widziałam. Wielkie Oczy sobie obejrzę. Akurat jest na cda, a to mogę w CH oglądać . IPLA np tylko w Unii.
Ten dokument Vegi widziałam częściowo jak byłam jeszcze w domu. Wstrząsający, okropny. Jak ludzie mogą być tak zwyrodniali? 
17 lutego 2021 21:34 / 1 osobie podoba się ten post
tina 100%

Dzięki. Biografię Dalidy widziałam. Wielkie Oczy sobie obejrzę. Akurat jest na cda, a to mogę w CH oglądać . IPLA np tylko w Unii.
Ten dokument Vegi widziałam częściowo jak byłam jeszcze w domu. Wstrząsający, okropny. Jak ludzie mogą być tak zwyrodniali? 

Też  jeszcze w domu zaczęłam te Oczy diabła, akurat była premiera i dużo szumu wokół tego dokumentu. Nie potrafię, nie chcę zrozumieć, nie mieści mi się w głowie. Nie ma wytłumaczenia i doszukiwania  się powodów do takich zachowań. Jak to nazwać ? Zwyrodnialstwo? Zimna suka byłoby obrazą dla suki . Nie  potrafię nazwać takiej "matki".
18 lutego 2021 07:22 / 2 osobom podoba się ten post
Gusia29

Też  jeszcze w domu zaczęłam te Oczy diabła, akurat była premiera i dużo szumu wokół tego dokumentu. Nie potrafię, nie chcę zrozumieć, nie mieści mi się w głowie. Nie ma wytłumaczenia i doszukiwania  się powodów do takich zachowań. Jak to nazwać ? Zwyrodnialstwo? Zimna suka byłoby obrazą dla suki . Nie  potrafię nazwać takiej "matki".

Ona to jeszcze była najmniej skomplikowaną postacią wśród tego niechlubnego trójporozumienia. Jak pewnie dostrzegłas, choć  trudno było ten film oglądać z uwagą-Vega powiedział, że celem tego dokumentu jest obnażenie procederu i dzięki temu wyczulenie społeczności na pewnien "element". Chciał ocalić przez to choć kilka dziecięcych istnień a dziecko tej młodej kobiety ocalało. Wyrwał ją z łap handlarzy i przeniósł do innego miasta, aby przestępcze i patologiczne srodowisko w którym, żyla a może się i wychowała -jej nie znalazło. Całkowicie pozbawieni jakichkolwiek uczuć byla pośredniczka i pośrednik. Psychopaci i tyle. Bo nie można udawac współczucia dla małych istot "tylko " nimi handlując i umywając ręce od tego co się póżniej z nimi dzieje. Mam nadzieję, że już siedzą w pace. W równej mierze są winni też ludzie, którzy wiedzieli o tym procedrze i przymykali na to oko- bo np. mieli więcej wejść na stronę. To administratorzy portali z takimi ogłoszeniami. Oczywiście wszystko ukryte między wierszami-ale tajemnicą poliszynela bylo to co tam sie działo a może i dzieje do tej pory. Paskudne. Niedobrze się robi.
Takie rzeczy koniecznie trzeba nagłaśniać. Niestety - rzeczywistość składa się i z tych ciemnych stron. Trzeba im patrzec w oczy, bo może świadomość istniejącego jednak zła uchroni łatwowiernych.
Jak to Szekspir napisał -"Piekło jest puste, wszystkie diabły są tutaj " . W punkt i ponadczasowe.
18 lutego 2021 07:25 / 3 osobom podoba się ten post
Gusia29

Podobnie jak Tina, byłam po południu na małych zakupach. Miałam pomysła i apetyt na kolację, a nie miałam wszystkich składników. Zakupiłam więc buraki, młody baby szpinak, fetę i bagietkę ziołową, taką do piekarnika. Sałata wyszła, jak powiedziała babcia, sehr rafiniriet :lol1:
Fakt, ładna i smaczna. Dla mnie z fetą, dla babci bez. Bez fety,żeby nie pomyśleć że może z bzem babcia jadła :oczko1:

Hehehe. Z bzem-dobre  Sałatka bardzo ładna i apetycznie wygląda. Lubię takie kolorowe i nie posiekane na miazgę. Ma być widac kolorowe elementy. Babcia faktycznie okrągła- ma te nadgarstki pulchniutkie.
18 lutego 2021 09:53 / 3 osobom podoba się ten post
tina 100%

Hehehe. Z bzem-dobre :lol2: Sałatka bardzo ładna i apetycznie wygląda. Lubię takie kolorowe i nie posiekane na miazgę. Ma być widac kolorowe elementy. Babcia faktycznie okrągła- ma te nadgarstki pulchniutkie.

Drobno to tylko sałatka jarzynowa musi być u mnie pokrojona. Sałaty, wszelkie ratatuje,leczo czy co tam jeszcze, mają być konkretne kawałki i nie rozgotowane. 
18 lutego 2021 12:00 / 4 osobom podoba się ten post
Zaraz podam obiad. Następnie pauzuniusiusia  Pogoda jest taka, że można śmiało wybrać się na przejażdżkę rowerem.
Po obiedzie własciwie pauzy c.d, kolacja , dziadzia spać . No i tak-film na dzisiaj  ...Przejrzałam propozycje Clio i własciwie znam wszystkie , oprócz dwóch . To na dziś horror-"Krzyki z parnika, czy kurnika " .Dodam jeszcze, że to jest serial i kręcą na bieżąco 
18 lutego 2021 13:31 / 2 osobom podoba się ten post
tina 100%

Zaraz podam obiad. Następnie pauzuniusiusia :-) Pogoda jest taka, że można śmiało wybrać się na przejażdżkę rowerem.
Po obiedzie własciwie pauzy c.d, kolacja , dziadzia spać . No i tak-film na dzisiaj :rozmysla: ...Przejrzałam propozycje Clio i własciwie znam wszystkie , oprócz dwóch . To na dziś horror-"Krzyki z parnika, czy kurnika " .Dodam jeszcze, że to jest serial i kręcą na bieżąco :smiech2:

Dorotee też chyba na rower się wybiera, to może razem gdzieś popedałujecie ?
18 lutego 2021 16:11 / 2 osobom podoba się ten post
Poszłam na pauzie się poszwendać, za daleko się zapędziłam i zmokłam w drodze powrotnej . Leje jak w październiku, a mamy przecież dopiero luty. No ale słupek w termometrze też do góry skoczył mocno w ciągu kilku dni. Zapowiada się dluuugie i senne  popołudnie  . Póki co, to kawę popijam, a babcia jeszcze się ubiera po poobiedniej ,2,5 godz drzemce . No ma melodię i do spania i do jedzenia 
18 lutego 2021 16:28 / 2 osobom podoba się ten post
Gusia29

Dorotee też chyba na rower się wybiera, to może razem gdzieś popedałujecie ?

Z Dorotee ok, byleby nie z Clio, bo na samą myśl już mnie wątroba rozbolała 
18 lutego 2021 16:52 / 2 osobom podoba się ten post
tina 100%

Z Dorotee ok, byleby nie z Clio, bo na samą myśl już mnie wątroba rozbolała :-)

Ze śmiechu, oczywiście 
18 lutego 2021 17:03 / 2 osobom podoba się ten post
tina 100%

Z Dorotee ok, byleby nie z Clio, bo na samą myśl już mnie wątroba rozbolała :-)

Powiadaja ze najwazniejsze  zeby doopa nie bolala 
18 lutego 2021 17:13 / 2 osobom podoba się ten post
Gusia29

Ze śmiechu, oczywiście :lol1:

No ze śmiechu  Co mam napisać 
18 lutego 2021 17:14 / 1 osobie podoba się ten post
Clio

Powiadaja ze najwazniejsze  zeby doopa nie bolala:hihi: 

Nie dziwię się , że Cię babka w skarpetach tropi 
18 lutego 2021 17:15 / 2 osobom podoba się ten post
tina 100%

No ze śmiechu :-) Co mam napisać :bezradny::hihi:

Spróbowałabyś inaczej 
Pewnie jakiś poemat powstałby w odpowiedzi 
18 lutego 2021 17:16 / 2 osobom podoba się ten post
Gusia29

Spróbowałabyś inaczej :-)
Pewnie jakiś poemat powstałby w odpowiedzi :lol1:

Pewnie tak- temat moge podrzucić i ilustracje 
I może tak zrobie-żeby się Clio nie nudziła