Powitajki przy kawie 63

02 listopada 2020 19:28 / 2 osobom podoba się ten post
Luke

Jednak muszę poddać się testowi. W czwartek do Katowic pojadę na ustalony termin. Wszystko opłaca agencja. Czyżby coś w Niemczech się zmieniło, tzn zaostrzyli przepisy ? hmm...:-)

Widocznie z porządną agencją współpracujesz
Dobrze mieć wynik testu gdyby z dnia na dzień coś się zmieniło. Tyle że chyba test nie powinien być wcześniej niż  48 godz przed przekroczeniem granicy robiony?
02 listopada 2020 19:39 / 1 osobie podoba się ten post
Gusia29

Widocznie z porządną agencją współpracujesz:-)
Dobrze mieć wynik testu gdyby z dnia na dzień coś się zmieniło. Tyle że chyba test nie powinien być wcześniej niż  48 godz przed przekroczeniem granicy robiony?

No właśnie, też wiem, że 48 godzin. Ale skoro agencja V. tak postanowiła, to chyba wiedzą co robią. 
02 listopada 2020 20:15 / 5 osobom podoba się ten post
To teraz Wam powiem inna ciekawostkę. Koleżanka w sobotę wjeżdżał do Czego. Polska agencja dała jej kasę i zrobiła test. Na granicy nikt nie wolałabym testu bo nie mieli kontroli. Przyjechała do domu dziadka i dała wynik testu synowi i córce odp. A oni się pytają po co to? A ona że agentura kazała zrobić i ja wyśmiali i kazali jej to schować. Córka powiedziała, że nawet jeśli będzie wymagany to zrobiony tutaj w DE bo ten z Pl to ona sobie może w buty zrobić. Zgłosili ja tylko do sanepidu i tyle nie wołali testu w tutaj sanepidzie. 
02 listopada 2020 20:24 / 4 osobom podoba się ten post
To i ja kamyczek dorzucę. W poprzednim miejscu córka podopiecznej (mieszkają na dole, a pdp. i opiekunka na górze) stwierdziła, że test w Polsce być musi, bo ona pracuje i na kwarantannę iść nie chce. Choć przecież kwarantanny nie ma... Po przepychankach, kto ma za to zapłacić opiekunka przyjechała z testem.
Tutaj chcą, żeby ta, co ma przyjechać miała zrobiony test na koszt firmy. Ze względów bezpieczeństwa. Informacja poszła w czwartek wieczorem chyba. I cisza. Agencja milczy, opiekunka też, a dzwoniła do mnie zapytać o miejsce, to mój telefon ma. Jutro zapytam, co z busem...
Oprócz tej calej dezinformacji, która najbardziej dotknęła te osoby, co ostatnio jechały, to jeszcze sprawa o pieniądze się rozbiła. Wszyscy chcą przyoszczędzić...
03 listopada 2020 07:27 / 5 osobom podoba się ten post
Dzień dobry, sympatycznie witam sympatków owego przybytku. Dla mnie miło się zaczął, bo przyszła Pflege Małgoś rodaczka ze Śląska, pogadałyśmy w ojczystym języku i powiedziała na kogo mam uważać i obiecała przynieść numery od 2-óch okolicznych opiekunek, ponoć fajne babki i już tutaj zasiedziałe. Z nową koleżanką chyba nam nie po drodze będzie, choć mieszka na przeciwko, ale nadajemy na zupełnie innych falach. Nie skreślam jej zupełnie, ale ona chyba też ma podobne odczucia. Miłego dnia i pogody w serduchach
03 listopada 2020 07:35 / 4 osobom podoba się ten post
Dzień dobry o poranku! Na razie zapowiada się pogodny dzień. Na rower się pewnie wybiorę. I będę firmy pytać, co z moim wyjazdem...
03 listopada 2020 07:59 / 3 osobom podoba się ten post
Dzień dobry.  Za oknem słoneczko wychodzi  tak więc zapowiada się miły dzień. babcia jeszcze śpi. Dam jej jeszcze z godzinkę bo około 11 przychodzi rehabikitant. My z dziadkiem już po śniadaniu. Dziadek teraz gazety ja delektuje się kawka. I tydzień mi już zleciał.  Jeszcze 5 . Milego dnia dla Was. 
03 listopada 2020 08:03 / 3 osobom podoba się ten post
Dzień dobry spokojnego dzionka koleżanki i kolego
03 listopada 2020 08:04 / 3 osobom podoba się ten post
Witam wtorkowoDziś praca zaczyna sie troszeczke pózniejZa oknem pogodnie ,ale wietrznie.....Trzeba zacząć myśleć o pakowaniu.Miłego dnia 
03 listopada 2020 09:16 / 3 osobom podoba się ten post
Dzień dobry pogodnie bardzo 
Co prawda dużo chłodniej niż wczoraj, ale słonecznie. Dzisiaj od 13 do 20 wolne, ale co tu robić tyle godz na wychodnym? Sklepów pięć na krzyż a inne przybytki zamknięte. 
Kusi mnie wizja wyjazdu do Mőnschengladbach lub chociaż do Viersen tylko czy to odpowiedzialne?
Miłego dnia życzę 
03 listopada 2020 09:55 / 2 osobom podoba się ten post
Gusia29

Dzień dobry pogodnie bardzo :-)
Co prawda dużo chłodniej niż wczoraj, ale słonecznie. Dzisiaj od 13 do 20 wolne, ale co tu robić tyle godz na wychodnym? Sklepów pięć na krzyż a inne przybytki zamknięte. 
Kusi mnie wizja wyjazdu do Mőnschengladbach lub chociaż do Viersen tylko czy to odpowiedzialne?
Miłego dnia życzę :najlepszego3:

Ja mam jutro wychodzę. Pewnie pojadę do Saarbrucken. Sklepy otwarte ale limit na m2. Bary, restauracje zamknięte a zawsze szłyśmy z dziewczynami na kawę i ciacho. Chyba że kupimy sobie na wynosi i pojedziemy do jakiegoś parku jak pogoda dopisze. Ja autem one na nogach to ode mnie zależne. 
03 listopada 2020 10:41 / 2 osobom podoba się ten post
Dusia1978

To teraz Wam powiem inna ciekawostkę. Koleżanka w sobotę wjeżdżał do Czego. Polska agencja dała jej kasę i zrobiła test. Na granicy nikt nie wolałabym testu bo nie mieli kontroli. Przyjechała do domu dziadka i dała wynik testu synowi i córce odp. A oni się pytają po co to? A ona że agentura kazała zrobić i ja wyśmiali i kazali jej to schować. Córka powiedziała, że nawet jeśli będzie wymagany to zrobiony tutaj w DE bo ten z Pl to ona sobie może w buty zrobić. Zgłosili ja tylko do sanepidu i tyle nie wołali testu w tutaj sanepidzie. 

Bo wszystko co niemieckie jest najlepsze. A reszta, a zwłaszcza jakaś tam Polska, to w sianie jeszcze siedzą  Ot Niemce wredne. 
 
Dzień dobry z rana. 
 
03 listopada 2020 10:43 / 2 osobom podoba się ten post
Mycha

Bo wszystko co niemieckie jest najlepsze. A reszta, a zwłaszcza jakaś tam Polska, to w sianie jeszcze siedzą :lol1: Ot Niemce wredne. 
 
Dzień dobry z rana. 
 

No  zauważyłam,  że oni traktują  nas jakbyśmy  z jakiegoś  stepu  przyjechali.  Pytania  typu   czy u nas też jest salami  albo czy jest mc Donald...
03 listopada 2020 10:48 / 4 osobom podoba się ten post
Witam, w środę powrót  dziadka,  w piątek i poniedziałek  mamy już okulistę,  córka na czwartek mówi żeby do rodzinnej  się rejestrować,  to cała wybiirka z wózkiem   transportem, mówię czy to nie za dużo  na raz tak dzień w dzień. Nie wiem,  może do niego zadzwonię  i jego po prostu spytam. 
03 listopada 2020 10:53 / 1 osobie podoba się ten post
Marilyn

Witam, w środę powrót  dziadka,  w piątek i poniedziałek  mamy już okulistę,  córka na czwartek mówi żeby do rodzinnej  się rejestrować,  to cała wybiirka z wózkiem   transportem, mówię czy to nie za dużo  na raz tak dzień w dzień. Nie wiem,  może do niego zadzwonię  i jego po prostu spytam. 

Już mi środa z wrażenia  wskoczyła.