Powitajki przy kawie 63

01 listopada 2020 11:44 / 6 osobom podoba się ten post
Marilyn

Witam wszystkich  ciepło,  wraz z dzisiejszym  dniem rozpoczynają  się  te smutne  zimne  szare.   Jestem dumna  z tego ,że jestem Polką. My Polacy nie mamy się czego  wstydzić,  pokazała to niejednokrotnie  historia.  W każdym kraju  są jakieś  absurdy. Jak słyszę, że niektórzy się wstydzą  polskiej mowy  to mi się nóż w kieszeni  otwiera,  pomyślcie  o tych  którzy  przelewali  krew  po to by nasza  ojczyzna  znajdowała  się na mapie. Wszystkiego  dobrego, miłej  niedzieli .

Żal mi tych, którzy wstydzą się, że są Polakami. Dali sobie zaszczepić coś, czego chyba do końca sami nie rozumieją. Ale jak chcą do "raju" to droga otwarta. Ja nie jestem zadowolona z sytuacji jaka jest w kraju, ale to nie znaczy, że mam się wstydzić. Zresztą trzeba być dobrze zorientowanym, dużo wiedzieć aby znależć żrodło tej sytuacji. 
 
No to jesteśmy dwie dumne.
01 listopada 2020 11:48 / 2 osobom podoba się ten post
Mycha

Boję się myśleć co było w tej butelce, że tylko statki widzisz. Jakaś anomalia czy co ?! Normalnie to myszki się widzi. Dorote popraw się :przyjaciele:

Matko kochana- paliwo do statków to mazut. Chyba że o innych "statkach" mowa 
01 listopada 2020 13:28 / 5 osobom podoba się ten post
Witam 
Życzę Wam spokojnego dnia
01 listopada 2020 14:05 / 5 osobom podoba się ten post
Mycha

Żal mi tych, którzy wstydzą się, że są Polakami. Dali sobie zaszczepić coś, czego chyba do końca sami nie rozumieją. Ale jak chcą do "raju" to droga otwarta. Ja nie jestem zadowolona z sytuacji jaka jest w kraju, ale to nie znaczy, że mam się wstydzić. Zresztą trzeba być dobrze zorientowanym, dużo wiedzieć aby znależć żrodło tej sytuacji. 
 
No to jesteśmy dwie dumne.

Mojej kuzynki dzieci urodzone i mieszkające w Nowym Jorku, lat 13 i 11 mowią płynnie po polsku i też są dumne, że mają dwa obywatelstwa.
W grudniu byłyśmy z koleżankami u innej koleżanki w Brukseli. Jej córki chodzą do międzynarodowej szkoły, w której jest też książę belgijski (imienia nie pamiętam). I jedna z nich opowiedziała, że on otwarcie mówi o tym, że ma polskie korzenie. Było bardzo miło, usłyszeć coś takiego!
01 listopada 2020 14:39 / 5 osobom podoba się ten post
Werska

Mojej kuzynki dzieci urodzone i mieszkające w Nowym Jorku, lat 13 i 11 mowią płynnie po polsku i też są dumne, że mają dwa obywatelstwa.
W grudniu byłyśmy z koleżankami u innej koleżanki w Brukseli. Jej córki chodzą do międzynarodowej szkoły, w której jest też książę belgijski (imienia nie pamiętam). I jedna z nich opowiedziała, że on otwarcie mówi o tym, że ma polskie korzenie. Było bardzo miło, usłyszeć coś takiego!

Szacunek do własnych korzeni, jakie by one nie były, jest ściśle powiązany z szacunkiem do siebie. Jak nie ma jednego to i drugie odpływa w siną dal. A i inni widząc, że sami się szanujemy, szanują nas. A niech tylko spróbują nie ..... 
01 listopada 2020 16:13 / 3 osobom podoba się ten post
Mycha

Szacunek do własnych korzeni, jakie by one nie były, jest ściśle powiązany z szacunkiem do siebie. Jak nie ma jednego to i drugie odpływa w siną dal. A i inni widząc, że sami się szanujemy, szanują nas. A niech tylko spróbują nie .....:lol2: 

To w puzon ...
02 listopada 2020 07:43 / 8 osobom podoba się ten post
Dzień dobry o poranku. Wszyscy jeszcze śpią , a ja właśnie kawę skończyłam...
02 listopada 2020 07:51 / 6 osobom podoba się ten post
Gdzie tam śpią. Teraz nie ma co spać, bo dziecko podrzucą. Na dodatek bez "pci", kolorowe, nie do ruszenia , wrzaskliwe i wszędzie wejdzie. A jak wejdzie to nie zejdzie. Jedyny plus , że do jedzenia wystarczy mu Whiskas. Czyli cos w stylu swiadka Jehowy.
Nie mogę polecić .
Dzień dobry ludzie 
02 listopada 2020 07:54 / 6 osobom podoba się ten post
Cześć Wam, wstawać i napędzać koniunkturę proszę Ja już po wizycie Pflege i jak do tej pory żadnych zgrzytów, wszystkie miłe i całkiem normalne. Co prawda zostawiają tylko leki ale zawsze trochę pogadamy i co najważniejsze tutaj wszyscy mówią w hochdeutsch, z czego się bardzo cieszę bo już mam dość przyswajania nowych dialektów. Dzisiaj zapowiadają 19stopni na plusie to muss dziadków przeciągnąć po parku. Miłego dnia ludzie
02 listopada 2020 08:09 / 7 osobom podoba się ten post
Dzień dobry jesienne, piękne. Wróciłam już że świeżymi bułeczkami i schwartzebrotem ,babcia jeszcze trochę chce poleżeć to mam czas żeby się z Wami przywitać 
Do piekarni mam chyba bliżej niż Werska po gazetę, to zrobiłam sobie 10 minut spaceru. Jak ja lubię taką pogodę-pochmurnie, ale ciepło. Wiatr ciepły szaleje, włosy rozwiewa i za liśćmi się ugania. A termometr 18 st pokazuje. 
Fajnego dnia Wam życzę 
Ps. Tina, o co z tym kotem podrzucanym chodzi? Muszę się za nim rozglądać, bo pedepcia za kotkami niebardzawo, więc drzwi trzeba zamykać szybko,czy co?
02 listopada 2020 08:12 / 6 osobom podoba się ten post
Witajcie, jak tam się zaczął dla Was nowy miesiąc? Macie jakieś plany w listopadzie?
02 listopada 2020 08:16 / 4 osobom podoba się ten post
tina 100%

Gdzie tam śpią. Teraz nie ma co spać, bo dziecko podrzucą. Na dodatek bez "pci", kolorowe, nie do ruszenia , wrzaskliwe i wszędzie wejdzie. A jak wejdzie to nie zejdzie. Jedyny plus , że do jedzenia wystarczy mu Whiskas. Czyli cos w stylu swiadka Jehowy.
Nie mogę polecić .
Dzień dobry ludzie :agent:

Adoptowałaś miałczusia z ukierunkowaną opcją religijną? czy już koty do werbowania wysyłają ? Cuda panie, cuda.
02 listopada 2020 08:17 / 5 osobom podoba się ten post
GrazynaM55

Witajcie, jak tam się zaczął dla Was nowy miesiąc? Macie jakieś plany w listopadzie?

Zarobić dużo pieniędzy
02 listopada 2020 08:20 / 2 osobom podoba się ten post
Evvex

Zarobić dużo pieniędzy:-)

No to plany mamy podobne 
Chciałabym jeszcze nie zmęczyć się za bardzo przy ich zarabianiu 
02 listopada 2020 08:25 / 7 osobom podoba się ten post
Dzień dobry poniedziałkowo.wypita...Pdp jeszcze w łóżku....szarawo ,ale ciepło.Wczorajszy spacer po lesie zaowocował kilkoma grzybkami(sosik do obiadu będzie)W niedzielę kierunek domMiłego dnia wszystkim