Powitajki przy kawie 64

25 lutego 2021 08:14 / 4 osobom podoba się ten post
ewita

Wszystkim miłego,bezstresowego czwartku!:kwiatek dla ciebie:Wczoraj był lekarz u dziadka,powiedział,ze jak dziadek nie chce jeść,zeby go nie zmuszać!!!:bezradny:Mam wrażenie,że zmierza to wszystko ku końcowi!!!:bezradny:Zastanawiam sie tylko,po co tu jestem!!!:bezradny:Do dziadka przychodzą 2 razy dziennie diakonki,żona dziadka nie je ani śniadań ani kolacji-ja jem u siebie.Proste obiady gotuje ona,dla siebie i dla mnie.Do sprzatania przychodzi sprzątaczka.Wczasy chyba mam!!!:bezradny:

Czasem i tak się zdarza,  jednak patrzenie  na gasnącego człowieka  jest nie do pozazdroszczenia. Ja miałam dwa takie przypadki,  na szczęście za drugim razem  podopieczny nie umarł  w domu. Ciesz się tym co masz,  życzę spokojnego przebiegu  sytuacji, trzymaj się ciepło , ps.  Zawsze nie zostali z tym  sami, jest ktoś  kto im dodaje  energii  będąc  w domu. 
25 lutego 2021 08:21 / 2 osobom podoba się ten post
Gusia29

No dobra, a na jakiego grzyba to wszystko? I radar, i wieża i te tamte wszystkie :zaskoczenie1:
Toć wiadomo, że jak coś jest do wszystkiego, to najczęściej do niczego :lol1::ucieka:

Nie wiadomo. Jutro zobaczę po pierwszej dawce szczepionki, czy mi się coś poinstaluje, a jeśli tak, czy się do czegoś przyda 
25 lutego 2021 08:23 / 6 osobom podoba się ten post
Dzień dobry słoneczko za oknem, kubek z kawą na stole, nie ma to jak w domku ale urlop wkrótce się kończy, niewiele ponad tydzień i dołączę do Was pracujących. Spokojnego dnia życzę wszystkim 
25 lutego 2021 08:24 / 4 osobom podoba się ten post
ewita

Wszystkim miłego,bezstresowego czwartku!:kwiatek dla ciebie:Wczoraj był lekarz u dziadka,powiedział,ze jak dziadek nie chce jeść,zeby go nie zmuszać!!!:bezradny:Mam wrażenie,że zmierza to wszystko ku końcowi!!!:bezradny:Zastanawiam sie tylko,po co tu jestem!!!:bezradny:Do dziadka przychodzą 2 razy dziennie diakonki,żona dziadka nie je ani śniadań ani kolacji-ja jem u siebie.Proste obiady gotuje ona,dla siebie i dla mnie.Do sprzatania przychodzi sprzątaczka.Wczasy chyba mam!!!:bezradny:

Takie życie Ewito. Ma swój początek i koniec. Dziadek pewnie z odchodzeniem się już pogodził ,a potrzebna jesteś na pewno.
Może cieszy go to, że jego żona nie musi się sama z jego chorobą borykać, może lubi widzieć gwar, ludzi wokół siebie, słyszeć rozmowy.
25 lutego 2021 08:27 / 1 osobie podoba się ten post
tina 100%

Nie wiadomo. Jutro zobaczę po pierwszej dawce szczepionki, czy mi się coś poinstaluje, a jeśli tak, czy się do czegoś przyda :-)

A tutaj opiekunek szczepić nie chcą 
Chyba za mało mają tych impfuf ,bo i seniorzy długo czekać muszą. Moja pedepcia ma termin na 21 kwietnia!
25 lutego 2021 08:35 / 2 osobom podoba się ten post
Gusia29

A tutaj opiekunek szczepić nie chcą :-(
Chyba za mało mają tych impfuf :oczko:,bo i seniorzy długo czekać muszą. Moja pedepcia ma termin na 21 kwietnia!

Tu najpierw seniorów poszczepili, a większe dawki szczepionki zakupili juz na samym początku. To była w przeciwienstwie do EU pierwsza  grupa docelowa. Oraz Heimy. Teraz druga grupa pod igłe -Spitexy i inne ambulante, osoby mieszkające i opiekujące się osobami z grup zagrożonych w tym opiekunki, tyle ze tu z opiekunkami sprawa wygląda inaczej po jestesmy pomeldowane na adresach i mamy umowy pracę i Bewiligungi. Tu sprawniej idzie, bo są zarządzenia federalne a oprócz tego kantony mają własną taktykę. Mobilne punkty juz działają dla tych co nie mogą do punktu szczepien dojechac. A cały czas ,od poczatku są szczepione osoby z chorobami towarzyszącymi, ale lekarz domowy musi wystawic zaswiadczenie. 
Tu sie szczepionki nie marnują. Ale i tak są opoznienia wg tego co sobie założyli na poczatku.
25 lutego 2021 09:36 / 6 osobom podoba się ten post
Krótko prosto zwięzłowato:
  ja Was Witam co wy na to?  
 
Pogoda od rana znów  wyborna a ja od poniedziałku uwieziona w domu bo babka fiskuje wiec ją obserwuje i prowadze eksperymenty na babce 
Tymczasem  po jak zwykle nocnych rundach o dziwo babke zmoglo i trochu Lula w kuchni !
a ja zeby zrobic sobie kawe to znow w  skarpetach kolo niej lawiruje
(Teraz same skarpety mam do prania.Zebym tylko do domu nie wniosla tych zwyczajow.)
 
Popijam  I licze na dobry dzien.
Wczoraj dzwonila koord.i nakreslilam sprawe jak do piatku nie przejda babce fisski to wkroczy tez firma i docisnie rodzinke i jej farmakologie
 
Gusia jak Tina sie zaimpfufuje to juz wogole dziwne rzeczy sie wydarza np zanim cos napiszemy ta juz bedzie wiedziala wszystko  
 
Udanego  dnia I rozdaje sprzety do zabawy a wiec prosze w kolejke  ( z maseczka ffp2)i absztand pokolei bez przepychanek bierzemy po 1 sprzeciku

 
 
25 lutego 2021 09:55 / 5 osobom podoba się ten post
Dzień dobry Opiekunkowo
Clio chciałam Ciebie przebić w obrazkomanii ale post porwalo

Konie mam za rogiem w lesie  ale już im podaruje
25 lutego 2021 09:58 / 4 osobom podoba się ten post
Clio, tak coś czuję , że byłam Stirlitzem w poprzednim wcieleniu  Zobaczymy co to bedzie-już się sama siebie boję 
Co do pólmasek FFP2 to już od dawna takiej właśnie uzywam, bo jest przede wszystkim wygodniejsza i można ją poddać dekontaminacji-co ma jak najbardziej sens, bo przeciez nie nosi się jej non stop. A własnie teraż przy dużym zagęszczeniu zachorowan to jest prawdziwa, a nie fikcyjna ochrona. 
U nas w Polsce jest jednak problem z tym, że ludzi po prostu nie stać, aby ich używać. Rząd powinien zadbać o zaopatrzenie społeczenstwa w maski w cenie przystępnej dla każdego. Tak to wygląda-może wtedy by nie było tylu sprzeciwiających się temu srodkowi ochrony ludzi.
W Niemczech te maski są łatwiej dostępne a tutaj w CH są te w standarcie FFP2 dostępne w każdym markecie , od opakowań po 5 sztuk do 50-ciu. Cena w przeliczeniu na jedną maseczkę niecały 1 CHF. Dla przeciętnego ,nawet skromnie zarabiającego obywatela jak na tutejsze standarty-dobra cena.
25 lutego 2021 10:19 / 5 osobom podoba się ten post
Jasne musze przyznac ze mi wygodnie w tej masce smieszne ale lepsze niz matetialowe,powietrze i mi szmineczki nie zmazuja bo nie przylegaja do ust. 
Ffp2 nosze juz od mmmm...listopada.
Mam ich ok 5 szt od rodzin nazbieralam 
Jak wrócę  musze wiecej kupic w pl  a moze tu kupie spbie zawczasu.
Ogolnie naleze do tej grupy co zle znosi maski i brak powietrza wolnego...meczy mnie,goraco mi,poce sie,dekoncentracja i inne objawy.3 h max i wiecej nie moge. 
Często  musze sie hipnotyzowac,wyciszac by dac w niej rade.
W pl 3 h max na zakupach a to tak krótko 
 
25 lutego 2021 10:41 / 3 osobom podoba się ten post
Ddobrze,ze ktos wymyslil okna w domu to se przez okno choc polukam :-// ;-)
25 lutego 2021 12:39 / 3 osobom podoba się ten post
Clio

Jasne musze przyznac ze mi wygodnie w tej masce:tak: smieszne ale lepsze niz matetialowe,powietrze i mi szmineczki nie zmazuja bo nie przylegaja do ust.:piekna: 
Ffp2 nosze juz od mmmm...listopada.
Mam ich ok 5 szt od rodzin nazbieralam:super1: 
Jak wrócę  musze wiecej kupic w pl  a moze tu kupie spbie zawczasu:rozmysla:.
Ogolnie naleze do tej grupy co zle znosi maski i brak powietrza wolnego...meczy mnie,goraco mi,poce sie,dekoncentracja i inne objawy:lol2:.3 h max i wiecej nie moge. 
Często  musze sie hipnotyzowac,wyciszac by dac w niej rade.
W pl 3 h max na zakupach a to tak krótko :smiech3::bezradny:
 

Empirycznie i paradoksalnie u nas w Polsce drożej 
25 lutego 2021 17:28 / 2 osobom podoba się ten post
Clio

Ddobrze,ze ktos wymyslil okna w domu to se przez okno choc polukam :-// ;-)

Też widzę, że masz Łindołsa 
25 lutego 2021 17:46 / 7 osobom podoba się ten post
Dzień dobry popołudniową porą. Wiosna panie sierżancie, wiosna ....  ale ponoć zima już za winklem łyżwy do butów zapina. Jeszcze nas postraszy. A póki co cieplutko się zrobiło, nie wiadomo  jak się ubrać   W DE pewnie jeszcze cieplej i pewnie zimy ( poza Bayerami ) to chyba już nie będzie. 
 
Pracujcie dzielnie na bułeczki z szyneczką, ja nadal się obijam i chyba tak szybko do roboty nie wyruszę. Swoja drogą wkurza mnie ten covid. 
 
 
26 lutego 2021 06:37 / 7 osobom podoba się ten post
☀️☀️☀️ witam serdecznie w ten piątkowy poranek  - zyczę Wam ☀️ w pogodzie i duszy hehe . U mnie pogodynka mówi, że moge zapomnieć - dziś deszcz ale co pomarzyć moge ???