Powitajki przy kawie 64

08 marca 2021 11:00 / 2 osobom podoba się ten post
Luke

Witaj:-) Dojedź szczęśliwie i melduj się u nas:aniolki:

Dziękuję 
08 marca 2021 11:29 / 5 osobom podoba się ten post
Marilyn

Wszystkim  Kobietom  w tym  sobie, życzę  abyśmy były szczęśliwe  i radosne.

Śliczniocha . Uśmiechnij się choć troszeczkę. Życie jest jakie jest, ale karta nie świnia, ona się zminia :)
08 marca 2021 11:33 / 2 osobom podoba się ten post
Clio

Tina  no ba co 3 dni pieke bo babka zjada w tempie.W kelerze ma zapas sliwek, ,porzeczki,malin to robie.Pozjadam babce zapasy  na zlosc :gwizdanie::lol2: Zadnych kremow.
Oj tak dlugie paznokcie moga byc pomocne: rozdzielanie rzes,pisanie na tel i klawiaturze,grzebanie w oku,przewijanie gazet,sciaganie malych paprochow,drapanie za uchem oraz inne tam:oczko: 
 

Długich specjalnie nie mam. Tak około 3 mm poza opuszek palca, ale racja- grzebanie jakimś pseudoszponem sobie czy komuś w oku lub innych częsciach ciała może klapnąć, bo ostre wcale nie są. Z drapaniem ostrej jazdy nie będzie 
 
 
08 marca 2021 12:03 / 5 osobom podoba się ten post
Marilyn

Wszystkim  Kobietom  w tym  sobie, życzę  abyśmy były szczęśliwe  i radosne.

Super fota. 
08 marca 2021 14:28 / 10 osobom podoba się ten post
Od rana wymyslam sobie robote i robie powoli ostatnie porzadki generalne przed przyjazdem zmienniczki : odkurzanko w kelerze  bo sa tam dywany,pomyte tylko  wystajace kawalki podlog ,zakupy zrobione ,dzis wieczorem zrobie salatke jarzynowa bedzie na sniad i kolacje.
Firany i zaslony w calym domu poprane i pachnie ze hej
Ostatnio spacerujac widze ,ze juz jajka w ogrodkach wieszaja to ja tez dzis Kuchnie wystroilam w swiateczne serwetki ( nie wiem czy zmienniczka obchodzi  ja sobie juz nastroj zrobilam) zolto-zielone ,jajka w kwiatki powsadzalam i pozawieszalam gdzie tylko sie dalo takze okna wystrojone( babka tego ma duzo to mialam pole do popisu)
Zmiana serwetek,obrusow w domu I na tarasie.
Nie bede na ostatnia chwile latac zwlaszcza ze nie wiem kiedy kiedy jaki stan babki bedzie.
Jakies tam pranko i jeszcze zgarniecie paru  wiszacych pajeczyn sprzed fju fju.
Pomyte schody do góry.
A dzis byc moze  wieczorem  wykapie babke.
Czas  mi zlecial za to.Wena byla
Popoludniu syn przyjdzie oj  węsze prezencik no co 
Milego dziona
08 marca 2021 15:25 / 11 osobom podoba się ten post
Witam "z rana"  Wszystkiego naj.... naj.... pracowite kobiety  
Śnieżek poprószyl dzisiaj, czyli wiosna się gdzieś zaplątała i zima postraszyła trochę. Ale wszystko jest ok, będę miała trochę spraw do załatwiania no i chyba za jakis miesiąc pomyślę o robocie. 
 
Powodzenia dla wszystkich i miłego dnia wam życzę. 
09 marca 2021 06:50 / 8 osobom podoba się ten post
Cześć  wszystkim,  ja już powoli  to mam tkzw.  Reise Fieber , teraz naszło mnie że nie posiadam specjalnego  zaświadczenia  iż wracam  z pracy w opiece  a na umowie  mam do 17 lutego ponieważ  przedłużyłam. Moja koordynatorka  wiecznie czegoś  zapomina,  dokument przy wjeździe  do Niemiec generowała  mi 4 dni po przybyciu na miejsce,  a słyszałam  że wyrywkowe sprawdzone  osoby bez tego były  zawracane. CZY ktoś wie  co trzeba ewentualnie  pokazać  przy przekraczaniu  granicy  z Polską?
09 marca 2021 07:33 / 8 osobom podoba się ten post
Marilyn

Cześć  wszystkim,  ja już powoli  to mam tkzw.  Reise Fieber , teraz naszło mnie że nie posiadam specjalnego  zaświadczenia  iż wracam  z pracy w opiece  a na umowie  mam do 17 lutego ponieważ  przedłużyłam. Moja koordynatorka  wiecznie czegoś  zapomina,  dokument przy wjeździe  do Niemiec generowała  mi 4 dni po przybyciu na miejsce,  a słyszałam  że wyrywkowe sprawdzone  osoby bez tego były  zawracane. CZY ktoś wie  co trzeba ewentualnie  pokazać  przy przekraczaniu  granicy  z Polską?

Dzień dobry wszystkim tego deszczowego poranka!
 
Ja też przedłużałam i dostałam aneks do umowy, który wydrukowałam- tutaj mam taką możliwość. W innym wypadku miałabym go w telefonie do okazania.
Dzwoniłam do sanepidu i poinformowano mnie, że opiekunki nie są zwolnione z kwarantanny, tylko służby medyczne. Ale nie ma nigdzie obowiązku zgłaszania się, czyli jak zrozumiałam, jeśli skontrolują i nie ma się ważnego testu, to jest kwarantanna. Na pytanie, czy może to być taki test robiony samemu sobie, odpowiedziano mi, że nie.,
Ale wielokrotnie miałam takie i słyszałam o przypadkach, że na infolinii mówią jedno, a na miejscu jest inaczej.
To zamierzam aneks do umowy mieć przygotowany. I polować na testy, które można zakupić w Aldim, LIdlu lub Rossmaniejj. A jak się nie uda, to spróbować w aptece, gdzie ponoć są droższe. I sobie zrobić taki test, drugi mieć przy sobie (podobno są pakowane po 5), żeby ewentualnie na miejscu zrobić.
I na koniec być jednak przygotowaną do tej choler...ej kwarantanny. Jednak.
09 marca 2021 07:41 / 6 osobom podoba się ten post
Dzień dobry wszystkim i życzę oby taki był . Ja będę  musiała mocno się o to postarać, bo leje od nocy, szaro i mokro, a ja dziecko słońca jestem 
Na dodatek dzisiaj wolne popołudnie, planowałam pojechać gdzieś, sprawdzić do których sklepów mnie wpuszczą bez umawiania terminu ,a chyba w domu trzeba będzie zostać. 
Przyjemnego, spokojnego dnia 
09 marca 2021 07:54 / 7 osobom podoba się ten post
Dzien dobryno i zima powróciła,oby nie na długowypita w oczekiwaniu na Pdp,który jeszcze śpi.Popołudniu spacer odpadda...może zacznę ogarniac walizke przed wyjazdwm,zobaczę jakie chęci będa.Miłego dnia
09 marca 2021 08:00 / 4 osobom podoba się ten post
Marilyn

Cześć  wszystkim,  ja już powoli  to mam tkzw.  Reise Fieber , teraz naszło mnie że nie posiadam specjalnego  zaświadczenia  iż wracam  z pracy w opiece  a na umowie  mam do 17 lutego ponieważ  przedłużyłam. Moja koordynatorka  wiecznie czegoś  zapomina,  dokument przy wjeździe  do Niemiec generowała  mi 4 dni po przybyciu na miejsce,  a słyszałam  że wyrywkowe sprawdzone  osoby bez tego były  zawracane. CZY ktoś wie  co trzeba ewentualnie  pokazać  przy przekraczaniu  granicy  z Polską?

O matko co to za agencja. ? Jaki problem zrobić przedłużenie umowy i wysłać na meila. Postarasz ja trochę, że jak nie będziesz mieć tych papierów i w razie kontroli na granicy dasz numer telefonu celników do niej i do firmy i że ty sie wtedy tłumaczyć nie będziesz. Ja przedluzylam, potem skróciłam i dokumenty miałam tego samego dnia na meilu. 
09 marca 2021 08:10 / 6 osobom podoba się ten post
Dzień dobry. Za oknem przymrozek i słoneczko też się wyłania powoli. Wszystkim spokojnego i dobrego dnia. 
09 marca 2021 08:28 / 8 osobom podoba się ten post
Marylin i Werska, sądzę, że za bardzo się przejmujecie. Nie ma kontroli na granicy, zawsze można okazać "skierowanie" na wyjazd do Niemiec, a celem potwierdzenia tych faktów podać numer do agencji. Sanepid się błąka sam w tych przepisach...  co Powiatowy Inspektorat, to inna interpretacja. Jeszcze w Polsce, zadzwoniłem do trzech, odpowiedzi się różniły.
Więc głowa do góry
09 marca 2021 08:30 / 7 osobom podoba się ten post
sat3, piękne alpejskie krajobrazy i muzyczka.
Dzień dobry, życzę Wam miłego dnia
09 marca 2021 08:37 / 3 osobom podoba się ten post
Może mi się uda wstawić foto . Jeśli nie to odsyłam Was do info na stronie formy Aktivmed ( może admin nie usunie mojej wiadomosvi?)?.