Powitajki przy kawie 65

01 maja 2021 16:52 / 6 osobom podoba się ten post
Damessa

Holunder?:-)

Szparagi bywają nazywane białym skarbem. To chyba od ceny . Narazie 12-14 euro .
01 maja 2021 17:49 / 4 osobom podoba się ten post
Werska

O, ja tęsknię za tymi sklepikami! W zasięgu roweru mam dwa. I oba zamknięte. Co z tego, że ostatnio z testem można wejść... Za dużo to kosztuje. Poczekam. Jeszcze w czerwcu tu będę, to może otworzą.
Jak na mapie patrzyłam, to na zachodzie NIemiec sporo jest tego typu sklepów. Na wschodzie dużo mniej. Można znaleźć w google map. Wpisać "secend hand laden" (z moich różnych prób wyszło, że to określenie daje najlepsze wyniki) i potem przejrzeć to, co się pokaże. Szukać w opiniach, tam przeważnie piszą, że różności można kupić, albo że fajne ciuchy- to wtedy można się domyślić, które z nich to takie "szydło, mydło i powidło":-) A często są też zdjęcia, to wtedy dokładnie widać, który sklep jest z odzieżą używaną, a który też ze starociami.
Wisi u mnie w domu krajobraz akwarelami malarza z Monchengladbach, piję kawę z przyjaciółkami ze stuletnich filiżanek- pierwszy kosztował 7 euro, a serwis na 8 osób 10 euro (ten około stuletni, bo 70-letni Thomas, kosztował "aż" 15 euro). Koleżanki kupowały ciuchy- sobie i wnukom, ozdoby świąteczne, itp., itd.... Sporo rzeczy tam kupiłam. I sobie, i na prezenty- osobom, które też takie rzeczy lubią.

Jest tu secken hand w którym jest wszystko i starocie i ciuchy .Na wystawie jest torebka ,którą bym już dawno kupiła gdyby było otwarte .Ceny nie są wysokie .Niestety od 18 marca zamknięte 
Jeszcze 3 tygodnie tutaj będę to może otworzą .Ten sklep o którym wspomniałam jesť otwarty .Nawet testu nie potrzeba ale prowadzący niestety wie co ma .Zna się trochę na tych starociach
Ciągle myślę o tej torebce ?jak nie kupię to pewnie będę żałowała ??
Znając siebie na 100%będę żałowała .
Jest jeszcze jeden sklep ale to jest sklep z altową biżuterią ,boję się tam wejść.?
Może jak jakiś prezent na dowidzenia dostanę to tam pójdę ??
01 maja 2021 17:52 / 3 osobom podoba się ten post
Luke

Z tym ...na co dzień ... to bym polemizował:-(:gwizdanie::smiech3:

01 maja 2021 19:09 / 4 osobom podoba się ten post
Kika67

Jest tu secken hand w którym jest wszystko i starocie i ciuchy .Na wystawie jest torebka ,którą bym już dawno kupiła gdyby było otwarte .Ceny nie są wysokie .Niestety od 18 marca zamknięte :bezradny:
Jeszcze 3 tygodnie tutaj będę to może otworzą .Ten sklep o którym wspomniałam jesť otwarty .Nawet testu nie potrzeba ale prowadzący niestety wie co ma .Zna się trochę na tych starociach :placze1:
Ciągle myślę o tej torebce ?jak nie kupię to pewnie będę żałowała ??
Znając siebie na 100%będę żałowała .
Jest jeszcze jeden sklep ale to jest sklep z altową biżuterią ,boję się tam wejść.?
Może jak jakiś prezent na dowidzenia dostanę to tam pójdę ??

Oni tak już długo mają wszystko pozamykane, że sądzę, że będą się starali otwierać. Te twoje 3 tygodnie wydają mi się możliwe... Ja dłużej będę, to prawdopodobieństwo większe.
01 maja 2021 19:18 / 5 osobom podoba się ten post
Werska

Oni tak już długo mają wszystko pozamykane, że sądzę, że będą się starali otwierać. Te twoje 3 tygodnie wydają mi się możliwe... Ja dłużej będę, to prawdopodobieństwo większe.

Oby nam się poszczęściło i pootwierali 
Wrócimy do domu bogatsze ale z uszczuplonym kontem 
02 maja 2021 05:24 / 5 osobom podoba się ten post
Doberek Wszystkim niedzielnie,ptaszki już swiergolą,ale dzień ma być chłodniejszy niż wczoraj.Syn seniorki wypisał już mi referencje,nie powiem,nawet pochlebne.Zaraz zjeżdżam po kawę i dzień uznam za otwarty.Milej,bezstresowej niedzieli ☕☀️???☘️?
02 maja 2021 06:33 / 6 osobom podoba się ten post
Witam niedzielnie
Wczoraj trochę przesadziłam z rowerowaniem i pedałowaniem, a tabsy oszczędzam, bo przecież "turnus" przedłużyłam.
Wczoraj wieczorem jak zobaczyłam śnieg na moim podwórku (w Polsce), to od razu telefon do domu, czy nie mam jakiejś fatamorgany?
Miłej, bezstresowej niedzieli
02 maja 2021 07:03 / 6 osobom podoba się ten post
Witam w niedzielę  Za godzinkę  przekazuje  szychtę  i idę  przywitać się z morzem.Milego dnia kochani
02 maja 2021 07:21 / 6 osobom podoba się ten post
Dzień dobry niedzielnie. Wczoraj wieczorem z synem usiłowaliśmy naprawić FB, w którym jedynie mogłam przesuwać suwakiem w górę i w dół, ale nic więcej. Się udało. Potem znów zepsuło.  A dziś z rana znów działa. Ach, te internety... Dobrze, że mam pod ręką (czyli telefonem) fachowca, który prowadzi za rączkę i pomaga...
02 maja 2021 07:52 / 6 osobom podoba się ten post
Dzień dobry witam wszystkich w niedzielny poranek 
02 maja 2021 08:00 / 7 osobom podoba się ten post
Dzień dobry. Ja jeszcze z pozycji leżącej  Nigdzie nie nie spieszno.  Wam życzę spokojnego i bezstresowego dnia. 
02 maja 2021 09:38 / 6 osobom podoba się ten post
Dzień dobry Opiekunkowo udanej niedzieli majowej . Dzień Flagi 
02 maja 2021 10:59 / 6 osobom podoba się ten post
Dzień dobry.Witam wszystkich serdecznie w moją  trzecią niedzielę na tym turnusie 
Jeszcze tylko dwie i fruuuu do domku 
Miłej i spokojnej niedzieli kochani 
02 maja 2021 12:30 / 8 osobom podoba się ten post
Witam z nowego miejsca 
Jest nawet miło, wieczorem więcej napisze. Jak zmiennik pojedzie.
Miłego popołudnia
02 maja 2021 13:56 / 4 osobom podoba się ten post
Witajcie w nowym miesiącu :) 
Maj jest moim ulubionym miesiącem w roku. A Wy macie swój ulubiony?