Powitajki przy kawie 65

30 czerwca 2021 09:09 / 3 osobom podoba się ten post
marta74

Dzień dobry :kawa1::kawa1:nie ma to jak letnie ciepelko i słoneczko, którego dziś brakuje. Ale najważniejsze to mieć radość w sercu  i dużo optymizmu. Głowa do góry, pięknego dnia życzę opiekunkowo:kwiatek dla ciebie2::buziaki2:

Pięknie napisane, buziaki i miłego dnia 
30 czerwca 2021 11:34 / 3 osobom podoba się ten post
Dzień dobry .Witam wszystkich serdecznie i życzę pięknego dnia 
30 czerwca 2021 13:00 / 3 osobom podoba się ten post
dzień doberek w środę ostatnią przed wyjazdem do domciu miłego dnia wszystkim
01 lipca 2021 06:37 / 4 osobom podoba się ten post
Witam już z niemieckiej ziemi, choć na miejscu mam być koło 14 tej. Jestem zmęczona, zła i wkurzona. Telefonu do zmienniczki mi nie dali, także nawet nie wiem czy ja zastanę. Potrzebuję kawy ☕☕☕! 
01 lipca 2021 07:09 / 4 osobom podoba się ten post
Wszystkim miłego,bezstresowego czwartku!!!U mnie wczoraj cały dzień było pochmurno,wieczorem zaczęło padać.Teraz jest nieprzyjemnie,pada i wieje chłodny wiatr.Moja balkonowo-kawowa miejscówka cała mokra-ale i tak kawę wypiłam na balkonie.Dziadkowie bez zmian-spokojni.
01 lipca 2021 07:12 / 3 osobom podoba się ten post
Maluda

Witam już z niemieckiej ziemi, choć na miejscu mam być koło 14 tej. Jestem zmęczona, zła i wkurzona. Telefonu do zmienniczki mi nie dali, także nawet nie wiem czy ja zastanę. Potrzebuję kawy ☕☕☕! 

Troche słabo-nie lubię takich sytuacji,chociaż kilka razy mi się to zdarzyło.Nie wiedziałam czy nie będę dłuzszy czas stać pod drzwaiami!!!Daj znać jak będziesz na miejscu!!!
01 lipca 2021 07:31 / 5 osobom podoba się ten post
Dzień dobry w pierwszy dzień lipca
Jak to dobrze, że już kalendarzowa druga połowa roku się zaczyna.
U mnie spokojniej niż było. Jednak na szali musiałem położyć zadowolenie i zdrowie podopiecznej oraz swoje zdrowie i samopoczucie... Wybrałem to drugie...
Od dziś dostaje ode mnie maksymalną dawkę medykamentów.... Nad ranem zaczęła troszkę wariować. Chciałem jej nie faszerować tabletkami, ale cóż... Na noc nie dałem jej tabletki Tavoru i o 4 nad ranem miałem efekty. Moje zdrowie ważniejsze. W następną sobotę już będę w domu. Czas tutaj minie szybko. 
Na tabletach babcia funkcjonuje lepiej, co nawet syn zauważył wczoraj. Więc nie będzie źle.
Życzę Wam miłego dnia 
01 lipca 2021 07:32 / 4 osobom podoba się ten post
Dzień dobry spokojnego dnia wszystkim 
01 lipca 2021 08:32 / 3 osobom podoba się ten post
 
 przy panoramach i alpejskiej i bawarskiej muzyce...
Fajny relaks, potem po panoramach bawarskich jest gimnastyka
Kto ma okazję i czas, polecam... Kanały BR Fernsehen Süd oraz 3sat.
01 lipca 2021 08:50 / 4 osobom podoba się ten post
Dzień dobry .Witam wszystkich serdecznie .U mnie zdecydowanie chłodniej i deszczyk sobie siąpi .
Na zakupy trzeba dzisiaj išć ,a poza tym spokó i cisza aż w uszach dzwoni 
Miłego dnia dla wszystkich 
01 lipca 2021 10:15 / 3 osobom podoba się ten post
Czas na drugą kawę
Zapraszam.
Ech, Martin. Syn babci...
Codziennie mu raportuję, zdjęcia mamy mu wysyłam. A on w każdej wiadomości takie buźki mi przesyła??? 
?
Wiem, że jestem śliczny , ale trochę mnie to deprymuje 
01 lipca 2021 10:34 / 2 osobom podoba się ten post
Luke

Dzień dobry w pierwszy dzień lipca:balony2::kawa1::kawa1::kawa1:
Jak to dobrze, że już kalendarzowa druga połowa roku się zaczyna.
U mnie spokojniej niż było. Jednak na szali musiałem położyć zadowolenie i zdrowie podopiecznej oraz swoje zdrowie i samopoczucie... Wybrałem to drugie...
Od dziś dostaje ode mnie maksymalną dawkę medykamentów.... Nad ranem zaczęła troszkę wariować. Chciałem jej nie faszerować tabletkami, ale cóż... Na noc nie dałem jej tabletki Tavoru i o 4 nad ranem miałem efekty. Moje zdrowie ważniejsze. W następną sobotę już będę w domu. Czas tutaj minie szybko. 
Na tabletach babcia funkcjonuje lepiej, co nawet syn zauważył wczoraj. Więc nie będzie źle.
Życzę Wam miłego dnia :buziaczki:

Luke, nie powinieneś mieć dylematów, że podając zalecone przez lekarza leki wybrałes tylko swoje dobro. Dobro podopiecznej też wybrałeś, choć może mniej świadomie. Objawy psychotyczne u chorych nie są zadnym komfortem. Powodują lęki stąd ataki nadpobudliwości, czy nawet agresji. Chory z czymś takim w ogóle nie czuje się dobrze. Jeżeli leki teraz działają mocniej i sennośc babci Cię nie pokoi, to wiedz, że po dwóch -trzech tygodniach to powinno przejść. Jeżeli babcia dlugi czas by się nie dała dobudzić , to wtedy mozna by podejrzewać depresję oddechowo-krążeniową i wtedy trzeba poinformowac lekarza, a jeśli jest bardzo żle-to pogotowie. Trzeba też mieć tę swiadomość, że nagłe odstawianie leków antypsychotycznych, a zwłaszcza benzodiazepin, a tym jest Tavor, tez moze nieżle namieszac z stanie zdrowia pdp. W tym wypadku bez sprawnej komunikacji z lekarzem się nie obejdzie, czy to się księciuniowi lekarzowi temu ) podoba czy nie  Trudno, wkurzające, ale to akurat  jako opiekunowie mozemy zrobić . Niestety, stanów psychotycznych tabletkami na żołądek czy witaminkami załagodzić się nie da. Wyleczyć już w ogóle. Tego jeszcze nikt nie dokonał. A syn babci chyba nie rozumie za bardzo istoty demencji, albo nie chce rozumieć, bo matka, jest emocjonalnie związany. Z takimi reakcjami też się musimy chcąc nie chcąc borykac i to jest może najtrudniejsze. Czym się tam :)
 
No i dzien dobry wszystkim...
Nie chcę palcem pokazywac tych co na upał narzekali, ale dorwę i szlaban na loda/y  założę 
01 lipca 2021 10:37 / 1 osobie podoba się ten post
Maluda

Witam już z niemieckiej ziemi, choć na miejscu mam być koło 14 tej. Jestem zmęczona, zła i wkurzona. Telefonu do zmienniczki mi nie dali, także nawet nie wiem czy ja zastanę. Potrzebuję kawy ☕☕☕! 

Ot organizacja  Wnerwiłabym się.
01 lipca 2021 11:24 / 2 osobom podoba się ten post
marta74

Dzień dobry :kawa1::kawa1:spokojnego dnia wszystkim :kwiatek dla ciebie2:

Dzięki, Tobie również :) 
01 lipca 2021 14:13 / 4 osobom podoba się ten post
dzień dobry w czwartkowe popołudnie już trochę spakowana w sobotę do domku