Powitajki przy kawie 65

02 lipca 2021 17:31 / 4 osobom podoba się ten post
Nie rozmawiałem, nie moja sprawa. Zmiennik będzie mądry, to sam podejmie decyzję
Do końca maja było ok, ale teraz jest nieźle, tylko cały czas na tabletkach.
Jeździ rolsztulkiem po pokoju, dojedzie do ściany - krzyczy, zahaczy o coś tam - krzyczy. Nie można jej spuścić z oka, bo próbuje wstawać,... płacze czy krzyczy, gdy nie może wyjść na balkon. Pisałem kiedyś... Jest duży próg pomiędzy podłogą w pokoju, a na balkonie, a w dodatku jeszcze na balkonie jest ta podłoga 30 cm niższa. Próbowałem... byłoby dobrze, gdyby babcia była mobilna... Nie ma sił kroku zrobić... A nie chcę jej upadku.
Qrcze, babcia często używa zwrotu Liebe Zeit... Nie wiem, jak to dokładnie przetłumaczyć 
02 lipca 2021 17:47 / 2 osobom podoba się ten post
Luke

Nie rozmawiałem, nie moja sprawa. Zmiennik będzie mądry, to sam podejmie decyzję:-)
Do końca maja było ok, ale teraz jest nieźle, tylko cały czas na tabletkach.
Jeździ rolsztulkiem po pokoju, dojedzie do ściany - krzyczy, zahaczy o coś tam - krzyczy. Nie można jej spuścić z oka, bo próbuje wstawać,... płacze czy krzyczy, gdy nie może wyjść na balkon. Pisałem kiedyś... Jest duży próg pomiędzy podłogą w pokoju, a na balkonie, a w dodatku jeszcze na balkonie jest ta podłoga 30 cm niższa. Próbowałem... byłoby dobrze, gdyby babcia była mobilna... Nie ma sił kroku zrobić... A nie chcę jej upadku.
Qrcze, babcia często używa zwrotu Liebe Zeit... Nie wiem, jak to dokładnie przetłumaczyć :-)

Ja bym to przetłumaczyła jako ,Fajny czas " nie używam tego zwrotu bo Liebe kojarzy mi się jednak z czymś ciut więcej ale często jak siadamy sobie z pdp przeważnie taka końcowa rozmowa odbywa się w przeddzień mojego wyjazdu i tak sobie rozmawiamy w cztery oczy to w ramach odpowiedzi na podziękowania ze strony pdp używam zwrotu ,Es war schőn zeit "
02 lipca 2021 17:53 / 2 osobom podoba się ten post
Luke

Nie rozmawiałem, nie moja sprawa. Zmiennik będzie mądry, to sam podejmie decyzję:-)
Do końca maja było ok, ale teraz jest nieźle, tylko cały czas na tabletkach.
Jeździ rolsztulkiem po pokoju, dojedzie do ściany - krzyczy, zahaczy o coś tam - krzyczy. Nie można jej spuścić z oka, bo próbuje wstawać,... płacze czy krzyczy, gdy nie może wyjść na balkon. Pisałem kiedyś... Jest duży próg pomiędzy podłogą w pokoju, a na balkonie, a w dodatku jeszcze na balkonie jest ta podłoga 30 cm niższa. Próbowałem... byłoby dobrze, gdyby babcia była mobilna... Nie ma sił kroku zrobić... A nie chcę jej upadku.
Qrcze, babcia często używa zwrotu Liebe Zeit... Nie wiem, jak to dokładnie przetłumaczyć :-)

To idiom, nie da się dokładnie . A znaczy mniej więcej " O jasny gwint" , czy może łagodniej "O mój Boże kochany ".
03 lipca 2021 06:11 / 6 osobom podoba się ten post
Doberek sobotnio,ja już w pełnej gotowości.Kawa sztuk jeden pachnie, zdjęcie nieaktualne,ot tak,dla jasności.Zapowiadaja jeszcze cieplejszy dzień,tak że ja po wczorajszej ekskursji nigdzie się nie wybieram.Mam tylko zamiar poszukać odkurzacz,a lbo jego współrzędne geograficzne,bo trzeba będzie trochę popracować.No to alleluja ? i do przodu ?❤️ Opiekunowo.
03 lipca 2021 06:23 / 7 osobom podoba się ten post

 
Nocka spokojna, już funkcjonuję  na balkonie, ptaszki tradycyjnie...
Słoneczny poranek... Super 
Miłego dnia Opiekunkowo 
03 lipca 2021 06:51 / 6 osobom podoba się ten post
Wszystkim spokojnej ,bezstresowej soboty!!!U mnie też-przejaśnia się niebo.Powoli i do przodu.
03 lipca 2021 07:45 / 6 osobom podoba się ten post
Dzień dobry pogoda piękna, wycieczka rowerowa w planie na przerwie. Wszystkim spokojnej, przyjemnej soboty 
03 lipca 2021 07:46 / 5 osobom podoba się ten post
Własnie! Powoli i do przodu :). Wtedy efekt jest,  a nie odkurzanie jak to niektórzy  ( znowu palcem nie pokażę) na dopingu ). Może się udać -nie powiem , bez palpitacji  , ale jak się zapomni o hamulcach, to grozi zaliczenie gleby razem z pdp, albo przydzwonienie głową w belkę. To ostatnie częsciej jak się odległosci oszacować nie potrafi... 
Tak , że tak. U mnie na razie ciepło, jeszcze nie gorąco. Kto wie, czy na jaką burzę się nie zbierze. Oby nie , bo chciałabym chciała na rower, ale czy będzie wedle mojego życzenia -nie mam pojęcia  
Spokojnej soboty Wszystkim. Luke, oszczędzaj się na tyle na ile się da. I spróbuj od firmy wydębić za swą pracę jakieś dodatkowe pieniądze. Należy Ci się . 
03 lipca 2021 08:08 / 4 osobom podoba się ten post
Witajcie, jakie plany na dziś? Jak u Was z pogodą?
03 lipca 2021 09:06 / 5 osobom podoba się ten post
Dziś dzionek wolny, ale była moja ulubiona Spitexówa i poszłam na małe tutturu. I wiem, że po południu ma już padać. Na bank. Z roweru raczej nici, aleee- klasztor Benedyktynów w Muri mnie woła...Ogrody, zakurzona biblioteka, tylko muszę uważać na zapadnie...
03 lipca 2021 09:13 / 7 osobom podoba się ten post
Witam Opiekunkowo  Mija drugi tydzień urlopu...sprzątanie, odwiedziny dzieci i szał truskawkowyTak w skrócie  mijają dni..Rozglądam  się za nową  robotą..w domu cudnie ale  planuję  w sierpniu do Was dołączyć. Miłego dnia życzę 
03 lipca 2021 09:43 / 6 osobom podoba się ten post
Cześć, cześć. Słoneczko wylazło Tinóś nie byłabyś załamana  Wróciłyśmy ze spacerku, teraz pdp zapadła w foteliku przed domem i drzemie. Wczoraj tak gdzieś schowała aparat słuchowy ( byłam w sklepie ), że do tej pory nie mogę go znaleźć. Demencyjni mają szczególne talenty  Zresztą pdp słyszy baardzo dobrze bez aparatu. Inaczej jest jak jest wystraszona albo jak się czegoś boi, wtedy wszystko się jej miesza. No trudno, sam sie musi znaleźć bo ja sie juz poddałam. 
 
Miłego dzionka 
03 lipca 2021 12:04 / 5 osobom podoba się ten post
tina 100%

Własnie! Powoli i do przodu :). Wtedy efekt jest,  a nie odkurzanie jak to niektórzy  :-)( znowu palcem nie pokażę) na dopingu ). Może się udać -nie powiem , bez palpitacji :lol1: , ale jak się zapomni o hamulcach, to grozi zaliczenie gleby razem z pdp, albo przydzwonienie głową w belkę. To ostatnie częsciej jak się odległosci oszacować nie potrafi...:czysci okulary: 
Tak , że tak. U mnie na razie ciepło, jeszcze nie gorąco. Kto wie, czy na jaką burzę się nie zbierze. Oby nie , bo chciałabym chciała na rower, ale czy będzie wedle mojego życzenia -nie mam pojęcia :oczko: 
Spokojnej soboty Wszystkim. Luke, oszczędzaj się na tyle na ile się da. I spróbuj od firmy wydębić za swą pracę jakieś dodatkowe pieniądze. Należy Ci się . 

Pracujemy z Luke w tej samej firmie i mało realne o extra gieldy. Ja już to przerabiałam ale niech próbuje. 
 
A w temacie. Witam Wszystkich. Dziś u mnie  ale ja mam super humor bo na wesele idziemy z moim Na 14 do fryzjera i na makijaż. Ślub o 17 więc spoko czasu dużo.  Wszystkim dobrego dnia i alleluja i do przodu. 
04 lipca 2021 06:13 / 6 osobom podoba się ten post
No i nastał dzień siódmy,mam zamiar wykorzystać go spokojnie,na luzie na maxa.Goscie wczoraj u seniorki byli niecałe dwie godzinki, posprzątali po sobie,ja zeszłam do Niej tylko z kolacją i potem zabrać talerz i życzyć dobrej nocy.Tak to mi się podoba.Teraz leżę plaskato w wyroku,zabieram się za prasówkę,bo wczoraj nawet przez chwilę mignely mi wiadomości z Polski.No,to narka i do popisania później.
04 lipca 2021 07:05 / 4 osobom podoba się ten post
Wszystkim spokojnej,bezstresowej niedzieli.Nie wiem dlaczego nie lubię niedzieli-normalny dzień w pracy,niczym sie nie różni,a ja nie lubię!!!Nie przemęczajcie się!!!