Karta EKUZ i druk A1 dla opiekunki

03 stycznia 2017 21:33 / 3 osobom podoba się ten post
ivanilia40

Tak,sprawdzam na EPUP

Jeszcze dodam,że jak miałam w innej agencji odprowadzone składki od najniższej zawsze miałam A1 i Ekuz,więc wysokosć składek nie ma znacczenia.
04 stycznia 2017 00:19 / 1 osobie podoba się ten post
doda1961

Moje drogie koleżanki. Jesli macie płacone składki ZUS od najniższego wynagrodzenia, albo od innej kwoty niż średnia krajowa, to A1 nie dostaniecie, a tym samym EKUZ. No chyba ze turystyczną sobie same wyrobicie. O ile mnie pamięć nie myli to jest wymóg , aby delegowane osoby były zarejestrowane i oskładkowane od średniej krajowej, a dokument A1 wystawia ZUS , do którego zgłaszane są zatrudniane przez firmy opiekunki. Firmy nogą sobie różne powody podawać, dlaczego nie macie A1 i EKUZ, ale powód jest tylko jeden.

No co Ty ? Ja dostałam A1 i EKUZ (składki od najniższej krajowej). 
06 stycznia 2017 17:38
Dobry wieczor posiadam karte ekuz mam rente czy wyjezdzajac do pracy powinnam miec przy sobie druk A1 powiedzcie mi do czego jest potrzebny druk A1 bedac wNiemczeh mam odprowadzone najnisze skladki czy pwinnam miec przy sobie ten druk A1 Jadac do niemczeh
06 stycznia 2017 17:38
Dobry wieczor posiadam karte ekuz mam rente czy wyjezdzajac do pracy powinnam miec przy sobie druk A1 powiedzcie mi do czego jest potrzebny druk A1 bedac wNiemczeh mam odprowadzone najnisze skladki czy pwinnam miec przy sobie ten druk A1 Jadac do niemczeh
06 stycznia 2017 19:49
doda1961

Moje drogie koleżanki. Jesli macie płacone składki ZUS od najniższego wynagrodzenia, albo od innej kwoty niż średnia krajowa, to A1 nie dostaniecie, a tym samym EKUZ. No chyba ze turystyczną sobie same wyrobicie. O ile mnie pamięć nie myli to jest wymóg , aby delegowane osoby były zarejestrowane i oskładkowane od średniej krajowej, a dokument A1 wystawia ZUS , do którego zgłaszane są zatrudniane przez firmy opiekunki. Firmy nogą sobie różne powody podawać, dlaczego nie macie A1 i EKUZ, ale powód jest tylko jeden.

To jak to panie które mają ZUS od np. 1300 nie są wcale ubezpieczone zdrowotnie? 
06 stycznia 2017 20:37
doda1961

Moje drogie koleżanki. Jesli macie płacone składki ZUS od najniższego wynagrodzenia, albo od innej kwoty niż średnia krajowa, to A1 nie dostaniecie, a tym samym EKUZ. No chyba ze turystyczną sobie same wyrobicie. O ile mnie pamięć nie myli to jest wymóg , aby delegowane osoby były zarejestrowane i oskładkowane od średniej krajowej, a dokument A1 wystawia ZUS , do którego zgłaszane są zatrudniane przez firmy opiekunki. Firmy nogą sobie różne powody podawać, dlaczego nie macie A1 i EKUZ, ale powód jest tylko jeden.

O proszę - nie wiedziałam o takim czymś. 
Teraz już wiem, dlaczego w Medipe trzeba obowiązkowo płacić na ubezpieczenie prywatne i dlaczego nie dostałam karty EKUZ. Niby tak długo szła, że aż nie doszła... 
06 stycznia 2017 20:49 / 2 osobom podoba się ten post
MartaP

To jak to panie które mają ZUS od np. 1300 nie są wcale ubezpieczone zdrowotnie? 

Są moim zdaniem, ale nie dostaną druku A1, ktory zaświadcza o legalnosci delegowania za granicę i karty EKUZ. Pracują w De jakby nie do końca legalnie.
Ich ubezpieczenie działa więc tylko w Polsce. JA to myślę, że najlepiej zadzwonic do ZUS i dowiedzieć się jakie warunki trzeba spełniać, żeby byc legalnie delegowanym i finito. Ja na 100% to moge powiedzieć jak to jest jak ma się DG w Polsce, a co do zatrudnienia, to wiem tyle co wyczytam w przepisach, a nie zawsze jestem na bieżąco przecież. Kiedyś bylo tak, że tylko zatrudnienie na średnią krajową i od tego składki , upowazniały do otrzymania druku A1. Bez tego druku nie dostaniemy EKUZ. Firmy stosują rózne sztuczki, żeby to ominąć, ale to juz nie moja sprawa.
06 stycznia 2017 21:13 / 2 osobom podoba się ten post
wichurra2

O proszę - nie wiedziałam o takim czymś. 
Teraz już wiem, dlaczego w Medipe trzeba obowiązkowo płacić na ubezpieczenie prywatne i dlaczego nie dostałam karty EKUZ. Niby tak długo szła, że aż nie doszła... 

Ja też opłacam ubezpieczenie prywatne w mojej firmie, mimo że mam EKUZ bo EKUZ wszystkiego nie pokrywa i żałuję, że moja firma nie wymaga dodatkowego ubezpieczenia bo wyszłoby mi taniej niż indywidualnie płacę. Nie wiem jak tam w Twojej firmie, ale ja upominałabym się po prostu. 
Musisz mieć A1 bo inaczej nie pracowałabyś legalnie. Nie zostałabyś legalnie oddelegowana inaczej mówiąc. Dlatego zawsze firmy pytają o okres ubezpieczenia ( 30 dni ) bo w taki sposób mogą wystąpić o A1. Jeśli ktoś nie ma, to dopiero po 30 dniach. 
06 stycznia 2017 23:11
Jak dlugo sie czeka na druk A1 od firmy
06 stycznia 2017 23:27
Jakwyglada drukA1 i co powinno byc napisane prosze oporade bo wyjezdzam nie dlugo
20 marca 2017 10:40 / 1 osobie podoba się ten post
Anna53

Jak dlugo sie czeka na druk A1 od firmy

W poprzedniniej firmie nie mogłam doprosić się o druk A1 i EKUZ. 
Obecnie współpracuję z inną firmą od lutego 2014r. i na początku czekałam 3 tygodnie (wydana na rok) . 
Przed upływem roku firma występuje o nową i zawsze mam na bieżąco !


20 marca 2017 11:44 / 3 osobom podoba się ten post
przypadkiem wydawana jest: 

-w celach turystycznych (tylko na podstawie poświadczenia o ubbezpieczeniu ZUS),
-jako pracownicza: jeśli jest wydawana na podstawie druku A1
20 marca 2017 14:12
bieta

W poprzedniniej firmie nie mogłam doprosić się o druk A1 i EKUZ. 
Obecnie współpracuję z inną firmą od lutego 2014r. i na początku czekałam 3 tygodnie (wydana na rok) . 
Przed upływem roku firma występuje o nową i zawsze mam na bieżąco !


No ja nie miałem na bieżąco. Właśnie przekonałem się o tym, jak zabrakło mi leku i pewny poszedłem w lutym po receptę. A tu zonk, panie tego. EKUZ ważna była, ale 2 miesiące temu!. No to się rozeźliłem na maksa.
No a gdyby tak nie daj Panie Boże coś mi się tu stało, to co?? Co ja bym zrobił??? brrrr....
20 marca 2017 19:27
Knorr

No ja nie miałem na bieżąco. Właśnie przekonałem się o tym, jak zabrakło mi leku i pewny poszedłem w lutym po receptę. A tu zonk, panie tego. EKUZ ważna była, ale 2 miesiące temu!. No to się rozeźliłem na maksa.
No a gdyby tak nie daj Panie Boże coś mi się tu stało, to co?? Co ja bym zrobił??? brrrr....

Trzeba pamiętać o dacie ważności i przed upływem monitować w firmie.
20 marca 2017 21:42 / 5 osobom podoba się ten post
bieta

Trzeba pamiętać o dacie ważności i przed upływem monitować w firmie.

To kto jest zobowiązany do pilnowania terminów w dokumentach? Opiekun-czytaj-zleceniobiorca, czy  firma *czytaj" zleceniodawca?
Bo jeśli także ja jestem odpowiedzialny za porządek w dokumentach, to za co odpowiada i od czego jest firma?