Co dzisiaj gotujesz na obiad? 17

18 listopada 2021 12:57 / 3 osobom podoba się ten post
Nie gotuję, coś tam sobie zjem. Wczorajsza zupa co to na dwa dni miała wystarczyć, poszła wczoraj na kolację-babcia i jej córka wyskrobały garnek do czysta. Dzisiaj babcia pojechała do szpitala na kontrolę, zjedzą sobie coś z córką w Düren 
18 listopada 2021 13:04 / 4 osobom podoba się ten post
Ja ostatni dzień warzywa, Margaretka makaron z masłem i maliny wg życzenia
18 listopada 2021 14:42 / 5 osobom podoba się ten post
A my dziś Tortelloni
Ricotta e Spinaci masełkiem polane ,Opa nie chce ostatnio mięsa ok żaden problem, ja też mogę coś bez mięsa zjeść w końcu  na kopalni nie fedruje ani drwalem nie jestem w 
18 listopada 2021 14:47 / 3 osobom podoba się ten post
JanOp1979

Obiad gotowy?, wypaśny czwartek, leżę i pachnę.
No może tylko pachnę ????
:yahoo:
 

A czym ?Tym co ostatnio ?
18 listopada 2021 15:29 / 1 osobie podoba się ten post
Konwalia08

A czym ?Tym co ostatnio ?:wystawia jezyk1::smiech2:

A co to było, bo nie pamiętam? 
18 listopada 2021 17:14 / 3 osobom podoba się ten post
JanOp1979

A co to było, bo nie pamiętam? :niesmialy:

Ktoś meble oblewał znaczy się sofęod południa 
18 listopada 2021 17:58 / 1 osobie podoba się ten post
Konwalia08

Ktoś meble oblewał znaczy się sofę:hihi:od południa :wystawia jezyk:

Trzeba było koniecznie po kusztyczku na każdą nóżkę, by się podłoga nie rozstąpiła a i boki się fest trzymały 

°*^
18 listopada 2021 18:46 / 4 osobom podoba się ten post
Ja miałam dziś bigos oczywiście że nie taki dobry jak w domu bo ta ich kapust kiszona to taka przegnita jest,ale starałam się zrobić jak najlepiej i wiecie co pdp smakował tak samo jak kapusta zasmażaną  a myślałam że nie będzie jeść bo powiedziałam że to polski bigos 
19 listopada 2021 09:14 / 3 osobom podoba się ten post
Dziś piątek to i rybka będzie, ziemniaki i surówka. 
19 listopada 2021 12:13 / 3 osobom podoba się ten post
Alaska-Seelachs in Senf-Buttersosse.
Czasowe bella! Fantastiko!!!

 
19 listopada 2021 12:33 / 4 osobom podoba się ten post
Ryba , ziemniaki , sos musztardowy mieszany ze słodkiej i ostrej musztardy sałata 
19 listopada 2021 15:11 / 5 osobom podoba się ten post
U mnie dzisiaj też rybka. 
Piękny kawałek dorsza , gruby, soczysty,bez ości, smażony na maśle klarowanym ,po obróceniu dodane masło extra. Ziemniaki i sałata, ta zwykła masłowa. Ryba i sałata przygotowane,na mają prośbę pod nadzorem babci. Jak zobaczyłam cenę tego kawałka ryby(18), to wolałam nie ryzykować, żeby nie było później, że za sucha albo niedosmażona . Wyszła po prostu znakomicie, babcia umie i lubi gotować, tylko nie może już, albo czasowo, stać przy kuchni. 
A jak robi sałatę byłam po prostu ciekawa. Porwana na kawałki, sok z całej cytryny, porządna łyżeczka cukru, śmietanka słodka, wymieszane i na koniec chlust dobrej oliwy. Pierwszy raz tak robiłam ale na pewno będę i w domu często powtarzać. Dla mnie super. Żadnej soli a smakuje  świetnie . Chociaż uważam że to marnotrastwo, to też tak będę naszą popularną sałatę traktowała-wszystkie zewnętrzne liście do kosza, tylko te chrupiące, jasne na dole, ze środka główki zostają. 
Nawet talerze, tylko do ryb, sztućce do ryb i serwetki z rybką były w użyciu 
20 listopada 2021 13:00 / 2 osobom podoba się ten post
Placki ziemniaczane "gotowce". Jedne Reibekuchen z chłodziarki, drugie Kartoffelpuffer z głębokiego mrożenia. Smaczne, ale lepsze te pierwsze. PDP smakowało bardzo, plus mus jabłkowo-bananowy i kwaśna śmietanka. 
20 listopada 2021 13:12 / 4 osobom podoba się ten post
Gar zupy nagotowałam ogórkowej bo synowie przyjechali stare łóżko rozbierać. Zjedliśmy większe pół. Resztę na poniedziałek z babcia będziemy miały.  
 
Jutro niedziela to jakieś mięsko będzie, ziemniaki plus warzywka. 
20 listopada 2021 15:01 / 4 osobom podoba się ten post
Placki ziemniaczane będą o 17  ale oczywiście własnej robotyplus mus plus twarożek plus cukier