Co dzisiaj gotujesz na obiad? 17

20 listopada 2021 15:38 / 4 osobom podoba się ten post
dorotee

Placki ziemniaczane będą o 17 :-) ale oczywiście własnej roboty:gotowanie:plus mus plus twarożek plus cukier:gotowanie:

Dziś chciałem spróbować gotowych placków niemieckich, które tak zachwalają.
Daleko jednak im do naszych,  tarkowanych na małych oczkach
20 listopada 2021 16:40 / 5 osobom podoba się ten post
Ratatuj warzywne, wzbogacone krakowską suchą ,doprawione  przprawami przeze mnie już zakuionymi plus świeża bagietka.
Krakowską w plasterkach miałam z Polski. I babci, i córce,  która akurat w porze obiadowej wpadła, bardzo smakowało. Mnie oczywiście też 
20 listopada 2021 18:43 / 4 osobom podoba się ten post
Luke

Placki ziemniaczane "gotowce". Jedne Reibekuchen z chłodziarki, drugie Kartoffelpuffer z głębokiego mrożenia. Smaczne, ale lepsze te pierwsze. PDP smakowało bardzo, plus mus jabłkowo-bananowy i kwaśna śmietanka. 

Ja lubię z cukrem albo po węgiersku w poniedziałek może właśnie na słodko poczynię ?
20 listopada 2021 20:33 / 3 osobom podoba się ten post
Konwalia08

Ja lubię z cukrem albo po węgiersku w poniedziałek może właśnie na słodko poczynię ?

A ja najbardziej  lubię z kwaśną śmietaną. Z musem jabłkowym też mi smakują ale tylko na wyjeździe. Polubiłam też te z ziemniaków startych na dużych oczkach. 
20 listopada 2021 20:47 / 5 osobom podoba się ten post
Gusia29

A ja najbardziej  lubię z kwaśną śmietaną. Z musem jabłkowym też mi smakują ale tylko na wyjeździe. Polubiłam też te z ziemniaków startych na dużych oczkach. 

....i z dodatkiem startej cukinii
20 listopada 2021 20:52 / 5 osobom podoba się ten post
Damessa

....i z dodatkiem startej cukinii:gotowanie:


Albo takie warzywne-ziemniaki, cukinia, marchewka i co tam komu jeszcze pasuje . Chrupiące i rumiane 
Zjadłabym...
Daj znać jak nasmażysz to wpadnę 
20 listopada 2021 21:24 / 5 osobom podoba się ten post
Lubię z drobnych i z grubych oczek placki. Lubię i robię z dodatkiem cukini lub i z samej cukini z dodatkiem marchewki. No niestety nie mogę się przelamać żeby zjeść z musem. Mój mąż lubi że śmietana i posypane szczypiorkiem, my z córką lubimy z keczupem lub sosem czosnkowym.  i napewno w przyszłym tygodniu zrobię placki. 
20 listopada 2021 21:46 / 6 osobom podoba się ten post
Ja też nie lubię niemieckich placków ziemniaczanych bo kiedyś na którejś szteli z babką robiłam zakupy i ona kupiła takie we wiaderku, daleko im do naszych, a te gotowe też jadłam bo chciałam spróbować. Tutaj gdzie jestem moja poprzedniczka zostawiła gołąbki w puszce muszę je kiedyś spróbować, bo naszych w słoikach to nie lubię wolę sama zrobić.Dużo rzeczy tu próbuję bo nie jestem ograniczona w pieniądzach na życie,więc to wykorzystuję  
21 listopada 2021 08:16 / 6 osobom podoba się ten post
Ziemniaki ugotowane, zrobię kluski śląskie. Może nie za bardzo pasują do udek z piekarnika, ale co za problem.... W oku kamery tego nie robię, jak teraz Moritz i Martina na WDR
 
21 listopada 2021 09:13 / 4 osobom podoba się ten post
U mnie gulasz z indyka i kopytka plus sałata z sosem.  Luke podrzucę Ci trochę sosu to wlejesz w te dziurki kluchow śląskich. 
21 listopada 2021 10:04 / 2 osobom podoba się ten post
Dusia1978

U mnie gulasz z indyka i kopytka plus sałata z sosem. :gotowanie: Luke podrzucę Ci trochę sosu to wlejesz w te dziurki kluchow śląskich. :oczko:

21 listopada 2021 10:11 / 5 osobom podoba się ten post
Dzisiaj i jutro gotuje córka  PDP.
21 listopada 2021 10:34 / 5 osobom podoba się ten post
Rosół z domowym makaronem
21 listopada 2021 10:44 / 6 osobom podoba się ten post
Ziemniaki tłuczone, sznycel,sałatka z pomidorów. Menu wybrane przez seniorkę i gotowanie odbędzie się w jej obecności i wg jej wskazówek 
Strach się bać 
21 listopada 2021 11:22 / 3 osobom podoba się ten post
Ja dziś koko upieczone na rumiano+ ziemniaki( dziadek) a ja frytki + buraczki z jabłuszkiem 
Mamy sporo owoców  więc obiorę ,pokroję i wciągniemy ze smaczkiem. .