Co dzisiaj gotujesz na obiad? 17

17 listopada 2021 13:27 / 5 osobom podoba się ten post
Königsberger Klopse , ziemniaki , buraczki z jabłkiem a'la Konwalijka
17 listopada 2021 13:38 / 4 osobom podoba się ten post
dorotee

Königsberger Klopse:chaplin: , ziemniaki , buraczki z jabłkiem a'la Konwalijka:-)

Ciekawe czy będą smakować. 
17 listopada 2021 13:42 / 6 osobom podoba się ten post
A ja dziś żur ale kartofle do tego tłuczone .Dwie łyżki na talerz gorące i żur, ale tak by kartofli owych nie zalać muszą być widoczne na talerzu. Tak u nas w domu babcia gotowała. Opa był z lekka zdziwiony ale talerz już pusty .Jemu też potrzeba coś kwasnego zjeść.  
17 listopada 2021 14:38 / 4 osobom podoba się ten post
A u mnie zupa, kartoflanka, z kiełbaską podsmażoną i dorzuconą do gotującej się jeszcze zupki. 
Prima abszmekowana ,tak jak ja i babcia! lubi ?
Myślałam że reszta będzie na piątek ,a tu babci tak posmakowała,że  i o dokładkę poprosiła i na kolację też chce tę zupę. Reszta zostanie dla mnie na jutro,bo babcia wybywa na badania  w porze obiadowej 
17 listopada 2021 16:16 / 4 osobom podoba się ten post
No nie było dziś spaghetti? z sosem bolognese. Jestem w szoku, że babcia tak dużo zjadła i nawet mnie wychwalila do syna, że takie super było. 
17 listopada 2021 16:20 / 4 osobom podoba się ten post
Dusia1978

No nie było dziś spaghetti? z sosem bolognese.:mniam: Jestem w szoku, że babcia tak dużo zjadła i nawet mnie wychwalila do syna, że takie super było. :-)

17 listopada 2021 16:21 / 1 osobie podoba się ten post
Konwalia08

:radosc1:

Dlatego nie chciałem wychodzić poza obszar kulinarno-rozrywkowy
?
17 listopada 2021 16:51 / 4 osobom podoba się ten post
JanOp1979

Dlatego nie chciałem wychodzić poza obszar kulinarno-rozrywkowy:smiech3:
?

Czy gotowanie  to nie zabawa ?A spożywanie posiłków wspólnie z muzyką i tańcem w tle hmmm? zabawa ,rozrywka uczta dla ciała dla ducha 
17 listopada 2021 18:09 / 2 osobom podoba się ten post
Konwalia08

:buziaki1:Ciekawe czy będą smakować. 

Bardzo smaczne
17 listopada 2021 18:23 / 4 osobom podoba się ten post
To, co miało być... Zupa warzywna z przesmażoną wkładką kiełbasiano-boczkową 
I marchewka, i brukselka, troszkę selera, przyprawy, zaciągnąłem to kwaśną śmietanką. Zupa bez nazwy, taka sobie...zupa jakąś, ni to polska, ni to nemecka . Najważniejsze, że smaki i przyprawy były w odpowiednich proporcjach. Jutro to samo (bo o 11 wybywam), tyle tylko, że jeszcze ugotowałem wieczorem cztery brukselki i włożyłem do zupy. Dziadek wcinał brukselki, że aż miło było patrzeć. Więc ma na jutro ekstra jeszcze cztery 
A opiekunce na spodku zostawię suszonej natki, żeby przed podaniem zupy dziadkowi, posypała ją. 
17 listopada 2021 19:08 / 5 osobom podoba się ten post
Chyba mi odwaliło żeby na wieczór spaghetti  gotować ale tak mnie się zachciało strasznie że wytrzymać nie mogę i nie da rady niczym innym zastąpić  ?Opa nie chce, więc je kanapki a ja z tuńczykiem sobie zrobię. Nie każdy lubi tuńczyka, ale mnie dziś wsio ryba ,serkiem i pietruszką posypie. Czasem mam takie napady jak przy nadzieji ,ale nic z tych rzeczy ?Tak mnie te prasowanie zesłabiło że muszę i już ?
17 listopada 2021 19:10 / 4 osobom podoba się ten post
Dlaczego odwaliło? Masz ochotę, to jesz ?
17 listopada 2021 19:14 / 3 osobom podoba się ten post
Luke

Dlaczego odwaliło? Masz ochotę, to jesz :-)?

Luke patrz Dusia już od 2 godz nic nie je ??No dobra może dziś nie prasowała jak ja ???
18 listopada 2021 08:42 / 2 osobom podoba się ten post
Obiad gotowy?, wypaśny czwartek, leżę i pachnę.
No może tylko pachnę ????

 
18 listopada 2021 09:09 / 3 osobom podoba się ten post
Konwalia08

Luke patrz Dusia już od 2 godz nic nie je ??No dobra może dziś nie prasowała jak ja ???

No nie wczoraj był mały grzeszek a to wszystko przez babskie dni  i do jogurtu wsypalam sobie płatki czekoladowe bo coś za mną chodziło. 
 
A na dziś jest zupa kartoflana.  z wtorku więc przy garach nie stoję . Strajk.