Co dzisiaj gotujesz na obiad? 17

16 listopada 2021 12:57 / 4 osobom podoba się ten post
Dusia1978

Kurcze każdy z Was tak wykwintne gotuje. Tutaj gdzie jestem z kasa problemów nie ma ale gotuje prosto. Dziś tylko zupa kartoflana na boczku z dużą ilością majeranku. Chce żeby babcia jadła trochę zup bo to dobre przy jej dużej ilości spożywanych leków. :-) Ale jej smakowała, wychwalila. Po jutrze dojemy zupe a na jutro jakiś makaron z sosem. :gotuje:

Dusiu-dobrze ugotować taką zupę, żeby grało i buczało to jest sztuka, a Ty masz talent- wiem bo widziałam zdjęcia :)
Na szteli gotuję ze świeżych produktów i tak, aby to zbyt wiele czasu nie zajmowało. Nikt ode mnie nie wymaga, ani nawet pewnie nie chce, abym w kuchni długo ślęczała. Mam podopiecznego po udarze i tak jak mam w umowie to na nim ma się skupiać moja praca :)
16 listopada 2021 12:57 / 5 osobom podoba się ten post
Dusia1978

Kurcze każdy z Was tak wykwintne gotuje. Tutaj gdzie jestem z kasa problemów nie ma ale gotuje prosto. Dziś tylko zupa kartoflana na boczku z dużą ilością majeranku. Chce żeby babcia jadła trochę zup bo to dobre przy jej dużej ilości spożywanych leków. :-) Ale jej smakowała, wychwalila. Po jutrze dojemy zupe a na jutro jakiś makaron z sosem. :gotuje:

U mnie wykwintnie nie ma Dusia , kasa 100 e na tydzień tylko na jedzenie - starczy ,podać lubię ładnie i wymyślam na szybciocha.?
16 listopada 2021 14:19 / 4 osobom podoba się ten post
Ja miałam dziś gotowca bo byłam zła że nie ma internetu a tu rachunki trzeba zapłacić. Zrobiłam gotowy makaron z pieczarkami,nawet dobre było. Raz kiedyś można coś takiego zrobić a jutro będzie rybka z ziemniakami  i warzywami .
16 listopada 2021 14:49 / 4 osobom podoba się ten post
Dusia1978

Kurcze każdy z Was tak wykwintne gotuje. Tutaj gdzie jestem z kasa problemów nie ma ale gotuje prosto. Dziś tylko zupa kartoflana na boczku z dużą ilością majeranku. Chce żeby babcia jadła trochę zup bo to dobre przy jej dużej ilości spożywanych leków. :-) Ale jej smakowała, wychwalila. Po jutrze dojemy zupe a na jutro jakiś makaron z sosem. :gotuje:

Nie przejmuj się, wiem, że dajesz sobie radę. Ja z kolei chyba oszczędności poczynię... w gotowaniu, z czasem. Człowiek czasami trochę nastoi się w kuchni, a dziadek ostatnio mało je. Tak jak dziś tylko 3 ziemniaki, pół kotleta mielonego, łyżkę buraczków i to wszystko. Mi z kolei też wystarczają dziecięce porcje 
16 listopada 2021 15:14 / 4 osobom podoba się ten post
Luke

Nie przejmuj się, wiem, że dajesz sobie radę. Ja z kolei chyba oszczędności poczynię... w gotowaniu, z czasem. Człowiek czasami trochę nastoi się w kuchni, a dziadek ostatnio mało je. Tak jak dziś tylko 3 ziemniaki, pół kotleta mielonego, łyżkę buraczków i to wszystko. Mi z kolei też wystarczają dziecięce porcje :-)

Powiem tak. Ja tutaj też przy garach ciągle nie stoję i nie ubolewam nad tym. Myślę, że ta zupa jeszze na 2x nam starczy bo babcia też je malutko. Co by jej nie jeść codziennie to jutro cis innego wymyślę. Ja ostatnio mam fazę na kasze. Poprostu gotuje sobie, dorzucam jakieś warzywka i to jest moja lekka lolacja ale max do 16.30. Grunt że babcia je wszystko chętnie i nie wybrzydza. A nadmiar kasy? Bliscy się ucieszą z dobrych slodyczy. 
16 listopada 2021 15:53 / 1 osobie podoba się ten post
?☝️
16 listopada 2021 16:49 / 4 osobom podoba się ten post
nincia

Ja miałam dziś gotowca bo byłam zła że nie ma internetu a tu rachunki trzeba zapłacić. Zrobiłam gotowy makaron z pieczarkami,nawet dobre było. Raz kiedyś można coś takiego zrobić a jutro będzie rybka z ziemniakami :-) i warzywami .

Ale tylko raz☝Nincia po co się tłumaczyć .Od tego są te gotowce żeby z nich korzystać jak się w danym dniu inne sprawy  piętrzą albo ma się niechęć chwilową  do  gotowania?czasem chcesz też spróbować czegoś innego niż tego co sama ugotujesz. 
16 listopada 2021 16:53 / 2 osobom podoba się ten post
JanOp1979

?☝️

Też pacze i pacze na te byki ?
16 listopada 2021 16:55 / 4 osobom podoba się ten post
Luke

Nie przejmuj się, wiem, że dajesz sobie radę. Ja z kolei chyba oszczędności poczynię... w gotowaniu, z czasem. Człowiek czasami trochę nastoi się w kuchni, a dziadek ostatnio mało je. Tak jak dziś tylko 3 ziemniaki, pół kotleta mielonego, łyżkę buraczków i to wszystko. Mi z kolei też wystarczają dziecięce porcje :-)

No to masz?☺
17 listopada 2021 08:55 / 2 osobom podoba się ten post

Festtagsbraten vom Rind in Pflaumensosse 


???✔
17 listopada 2021 11:04 / 3 osobom podoba się ten post
Konwalia08

Jägermeister w razie czego?:-)

Zioła w końcu mają działanie lecznicze :) 
17 listopada 2021 13:12 / 2 osobom podoba się ten post
GrazynaM55

Zioła w końcu mają działanie lecznicze :) 

Wzmocnione % to już  30,40 krotnie
17 listopada 2021 13:13 / 2 osobom podoba się ten post
Jutro coś takiego, przy czym strogonow, to zwykła polewka. Dojrzeje, nabierze, powolutku bez gotowania przez kilka godzin. I paluni mało ale usteczka mlaskają  ?gspez!

 
17 listopada 2021 13:15 / 3 osobom podoba się ten post
JanOp1979

Jutro coś takiego, przy czym strogonow, to zwykła polewka. Dojrzeje, nabierze, powolutku bez gotowania przez kilka godzin. I paluni mało ale usteczka mlaskają :wino2: ?gspez!

 

A tu łyżka stoi ?????
17 listopada 2021 13:22 / 1 osobie podoba się ten post
Konwalia08

A tu łyżka stoi ?????

??