Co dzisiaj gotujesz na obiad? 17

02 grudnia 2021 19:31 / 2 osobom podoba się ten post
JanOp1979

Nie wstawiło się
 

Ja takie chce 
Gdzie kupiłeś ???
02 grudnia 2021 19:32 / 3 osobom podoba się ten post
Dusia1978

Nie to żebym Ci coś narzucała i zarzucała ale zdawało mi się, że dni pomyliłaś. :-) Demencja? :smiech3: 

Nie .....myśli już w Pl
02 grudnia 2021 19:37 / 2 osobom podoba się ten post
Konwalia08

Ja takie chce :bravo:
Gdzie kupiłeś ???

Czeka w domku ??⏳❤?
02 grudnia 2021 19:45 / 2 osobom podoba się ten post
Konwalia08

Te relacje między dziećmi i rodzicami wszystko mowią osobie stojącej z boku tzn.nam .U tego seniora którego tak źle wspominam na dzień ojca córka z mężem przyjechała .B.mila ciepła osoba ale nawet ojca nie przytuliła .On też kroku w jej kierunku nie uczynił. Mało tego spina  była po obiedzie.Niemcy to zimny naród .

Tutaj też nie ma przytulania, buziaków, "Hallo"i to wszystko.
Ale nie można uogólniać, znam wiele niemieckich rodzin w których ciepło i serdeczność nie różniąsię od tych w naszych domach ?
02 grudnia 2021 19:48 / 3 osobom podoba się ten post
JanOp1979

A ja poprzestawiałem, dokładnie tak jak w przepisie na  sycylijskie Panettone ???????

Ja lubię Panettone, mogę prosić chociaż o taką małą, urwaną część? Z rodzynkami proszę ?
02 grudnia 2021 19:52 / 1 osobie podoba się ten post
Gusia29

Ja lubię Panettone, mogę prosić chociaż o taką małą, urwaną część? Z rodzynkami proszę ?

Jeszcze tutaj wypiekę i dostaniesz jedną część ćwierci ?☝️??
Ile to będzie? 
???????
02 grudnia 2021 20:17 / 2 osobom podoba się ten post
JanOp1979

Jeszcze tutaj wypiekę i dostaniesz jedną część ćwierci ?☝️??
Ile to będzie? :-)
???????

Nie chcę ćwierci części,chcę całą ćwierć ??
02 grudnia 2021 20:31 / 1 osobie podoba się ten post
Gusia29

Nie chcę ćwierci części,chcę całą ćwierć ??

Nie bierzemy jeńców!!!

????
02 grudnia 2021 21:50 / 3 osobom podoba się ten post
JanOp1979

Jutro gotowiec. Łosoś w cieście. Podobno okrutnie tłusty. Błeee. Ale niestety już czeka w lodówce. 
Z utęsknieniem czekam soboty i zalewajki Franka Dolasa. 
"Albo pulchniutkie, mamusine pyzy...".
 
https://youtu.be/0UQUBvhAnbo
 

Okrutnie tłusty to był u mnie  łosoś wędzony na kolację ?
Po niemiecku, czyli plastry łososia, jajka na twardo, chleb. Hmmm,myślałam że pochwałę od pedepci dostanę, bo jajeczka w równe plasterki na krajalnicy pocięłam, ułożyłam dekoracyjne na takerzu razem z łososiem, nakrylam do stołu do którego przywiozłam pedepcię. A tu Zonk ,zamiast pochwały ☹
Po co to wszystko, tylko więcej wody do zmywania pójdzie, można było każdemu na talerz rzucić po jajku, plastrach łososia, po kromce chleba ,każda z nas wie przecież co z tym zrobić. A tak,to tylko ceregiele niepotrzebne ?
03 grudnia 2021 00:46 / 3 osobom podoba się ten post
Gusia29

Okrutnie tłusty to był u mnie  łosoś wędzony na kolację ?
Po niemiecku, czyli plastry łososia, jajka na twardo, chleb. Hmmm,myślałam że pochwałę od pedepci dostanę, bo jajeczka w równe plasterki na krajalnicy pocięłam, ułożyłam dekoracyjne na takerzu razem z łososiem, nakrylam do stołu do którego przywiozłam pedepcię. A tu Zonk ,zamiast pochwały ☹
Po co to wszystko, tylko więcej wody do zmywania pójdzie, można było każdemu na talerz rzucić po jajku, plastrach łososia, po kromce chleba ,każda z nas wie przecież co z tym zrobić. A tak,to tylko ceregiele niepotrzebne ?

Gusia odpuść sobie staranie na tej Stelli ,dobra rada.Skoro się starasz i nie jest to doceniane to się nie staraj a będzie dokładnie tak samo. Dla niej to żadna różnica bo to taki typ ,wiecznie marudzący a dla Ciebie (może niezgodne z Twoim przekonaniem,estetyką,wrażliwością)ale wygodniejsze .
 
Zrób się głupi przyjdziesz fraj-ja to zastosowałam u tego seniora o którym wspominalam już kilka razy Nazwe go,,boczkowy", u którego te plastry musiały być  odpowiedniej grubosci  w zależności do czego były zastosowane .Czy ja pisałam o termometrze do sprawdzania temp.wody podczas grzania kiełbasy ????Byłam tam prawie 7 tyg po 3 przyjęłam inna taktykę. 
03 grudnia 2021 09:49 / 4 osobom podoba się ten post
Gusia29

Okrutnie tłusty to był u mnie  łosoś wędzony na kolację ?
Po niemiecku, czyli plastry łososia, jajka na twardo, chleb. Hmmm,myślałam że pochwałę od pedepci dostanę, bo jajeczka w równe plasterki na krajalnicy pocięłam, ułożyłam dekoracyjne na takerzu razem z łososiem, nakrylam do stołu do którego przywiozłam pedepcię. A tu Zonk ,zamiast pochwały ☹
Po co to wszystko, tylko więcej wody do zmywania pójdzie, można było każdemu na talerz rzucić po jajku, plastrach łososia, po kromce chleba ,każda z nas wie przecież co z tym zrobić. A tak,to tylko ceregiele niepotrzebne ?

Gusia olej to. Rób na odpier.. i że NY tylko było zrobione. Wiem, że Ty tak nie umiesz i nie lubisz ale co będziesz się z koniem kopać. 
03 grudnia 2021 10:56 / 4 osobom podoba się ten post
Zupa brukselka z marchewka , ziemniakami i porem. Do tego oczywiście niezdrowa i kaloryczna śmietanka  plus dużą ilość koperku. Smacznego Don kawki sernik mamy. 
03 grudnia 2021 11:09 / 4 osobom podoba się ten post
Gołąbki
03 grudnia 2021 11:32 / 2 osobom podoba się ten post
Jak w każdy piątek tutaj-ziemniaki, piękny kawałek fileta z dorsza, sałatka z pomidorów 
Niegrzeczna jestem, wyciągnęłam już,bez pytania,  talerze do ryb i odpowiednie sztućce i serwetki. Pedepcia popatrzyła ale nie skomentowała ?
Mogłam w pierwszy mój tutaj piątek zjeść na ładnych talerzach, to w każdy piątek tak będzie ?
03 grudnia 2021 11:34 / 3 osobom podoba się ten post
Damessa

Gołąbki

Mniamniusio wyglądają a już nawet nie chcę myśleć jak smakują